Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


PLM systém mapuje výrobek. Sleduje vývoj, výrobu i předání zákazníkovi

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Product Lifecycle Management (PLM, správa životního cyklu výrobku) je informační platforma, která v sobě zahrnuje technické, výrobní i marketingové údaje o daném výrobku.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

ProgramCentral | foto: IDIADA CZ

Jde o prostředí, které obsahuje informace o zadavateli zakázky, o tom kdo výrobek navrhne, kdo se podílí konstrukčně, technologicky, kdo vlastní produkt vyrobí, kdo jej zkontroluje, zabalí, odešle zákazníkovi.

Jedná se o souhrn informací, které mapují výrobek přes sledování vývoje a výroby až po jeho předání zákazníkovi. Jelikož se jedná o stále se opakující fáze v životě výrobku, tak lze PLM vidět také jako nástroj pro standardizaci, optimalizaci, racionalizaci a automatizaci jednotlivých fází života výrobku.

Nedílnou součástí je také plánování zdrojů pro jednotlivé fáze a případný souběh několika fází života výrobku v jednom časovém úseku.

Spolupráce konstruktérů při tvorbě a optimalizaci výrobku

Společnost IDIADA CZ a.s. je partnerem společnosti Dassault Systemes a nabízí PLM řešení postavené na platformě PLM 2.0 a především CATIA V5/V6. Toto řešení umožňuje spolupráci celého týmu, který má na starosti návrh a realizaci výrobku.

Celá spolupráce je postavena na virtuálním 3D modelu výrobku, který nese většinu informací z celého procesu (provedené výpočty, kdo je dodavatelem části výrobku, počty kusů apod.). Tato "online" spolupráce umožňuje zkrácení doby návrhu výrobku, redukci chyb v celém procesu, plné využití vložených znalostí do výrobku. Samozřejmostí je paralelní spolupráce konstruktérů na jednom výrobku v jeden okamžik.

CATIA

Využití PLM v obchodu

PLM systém lze úspěšně užívat i pro podporu obchodních aktivit a pokud se využívá, tak i lidé pracující na pozici obchodníků umí mnohem rychleji a přesněji nabídnout cenu a podmínky dodání výrobku svému zákazníkovi. Obchodníci si můžou vyhledat informace o svém zákazníkovi a jsou schopni si vyhodnotit případná rizika zakázky.

PLM a jeho role po prodeji výrobku

Život výrobku nekončí jeho předáním zákazníkovi. Je nutné dál o výrobek i zákazníka pečovat. K tomu nám v PLM slouží procesy, které zabezpečují například servisní a poprodejní podporu. Je možné si vytvořit servisní katalogy výrobku a ty pak zveřejnit na svých www stránkách.

Zákazník na nich najde nejen postup jak případný poškozený díl vyměnit, ale i jeho objednací číslo a případně si jej rovnou objedná. A celé je to opět postavené na virtuálním 3D modelu výrobku, který zákazníkovi vlastně ukazuje jeho výrobek.

PLM systém není jen modelování v CATIA V5/V6

PLM systém není jen modelování v CATIA V5/V6

Produkty v PLM řešení

Komplexní PLM řešení se skládá z několika produktů. Jedná se o CATIA V5/V6 pro návrh konstrukce výrobku, DELMIA V5/V6 pro výrobu a simulaci výrobních procesů, 3DVIA Composer pro tvorbu prezentací a servisní dokumentace k výrobku, a v neposlední řadě také SIMULIA/Abaqus pro ověření správnosti návrhu výrobku. Společnost IDIADA CZ a.s. je dodavatelem těchto produktů v České Republice.

Přínosy PLM řešení

  • rychlá a velmi přesná tvorba nabídky, která odpovídá požadavkům zákazníka
  • spolupráce všech zúčastněných procesů nad jedním virtuálním 3D modelem
  • efektivní řízení všech procesů a poprodejní podpory zákazníkům
  • využití vložených znalostí o výrobcích

Pozvánka

Dovolujeme si vás pozvat na náš Workshop 2012, který se uskuteční 20.-21.9.2012 v Liberci (koleje TU Liberec budova „M“). Na Workshopu budou prezentovány nejnovější technologie společnosti Dassault Systemes, které slouží pro různé fáze životního cyklu výrobku.

Pokud máte zájem o náš Workshop 2012, tak se zaregistrujte pomocí našeho registračního formuláře

Organizátorem Workshopu je společnost IDIADA CZ a.s. a účast je ZDARMA.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Nastala nová éra datového centra Coolhousing.
Nastala nová éra datového centra Coolhousing

Datové centrum Coolhousing otevírá po půl roce optimalizování infrastruktury novou éru služeb! Těšit se můžete nejen na vysokou dostupnost, perfektní...  celý článek

Vyvíjejte technologie pro celý svět. Siemens dává příležitost.
Vyvíjejte technologie pro celý svět. Siemens dává příležitost

Český Siemens je jednou z největších technologických firem u nás a nyní rozšiřuje své vývojové a konstrukční centrum. To vyvíjí softwarová řešení a hardware...  celý článek

Kde mám ty klíče? Revoluci v hledání věcí představuje Beenode.
Bojíte se krádeže auta? Pomůže vám bezplatná aplikace Beenode

Podle policejních statistik bylo jen za rok 2015 odcizeno 6292 aut. Spousta z nich obratem nenávratně zmizí v zahraničí nebo je rozebráno na součástky. Staňte...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.