Plastová, dřevěná, špaletová, či hliníková okna a dveře?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Základem je uvědomění, že plastová, dřevěná, špaletová či hliníková okna a dveře člověk pořizuje většinou jen jednou za život. To nabádá ke správné volbě. Správná volba je taková, kdy okna a dveře slouží svému účelu a jejich vlastnosti jsou dlouhodobě stabilní.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Plastová, dřevěná, špaletová či hliníková okna a dveře?

Nanejvýš vhodné je neopomenout vývoj a požadavky trhu. Poplatky za energie se nezadržitelně zvyšují a požadavky na izolační vlastnosti oken a dveří jsou čím dál vyšší. I za poměrně nepatrnou investici navíc, lze pořídit okenní profil i jeho zasklení s lepšími izolačními vlastnostmi než ve standardním provedení.

Jako firma, která svým zákazníkům nabízí sedmnáctiletou zkušenost na trhu oken a dveří, poskytujeme stabilní prostředí a na kvalitu zaměřené výrobky.

Plastová, dřevěná, špaletová či hliníková okna a dveře?
Plastová, dřevěná, špaletová či hliníková okna a dveře?
Plastová, dřevěná, špaletová či hliníková okna a dveře?

Uzavřené výztuhy v rámech plastových oken u standardních profilů UNIWIN 4000, nebo dva stupně těsnění již v základním provedení dřevěných oken SOFTLINE 68 jsou dokladem zaměření našich výrobků na věrnou službu zákazníkům. Použití uzavřené výztuhy v rámu stabilizuje konstrukci plastového okna, použití dvou stupňů těsnění u dřevěného okna pak výrazně prodlužuje životnost dřevěného okna (omezuje rosení v zavřeném okenním profilu) a zlepšuje izolační vlastnosti.

Ke kvalitním výrobkům UNIWIN patří stabilní celoobvodové kování a zasklení vyrobené renomovanou oborovou firmou. Jsou to však i mnohé další detaily, které vám blíže objasní pracovník některé z našich poboček.

Plastová okna

Standardní provedení plastových oken je pětikomorový profil stavební hloubky 70 mm se dvěma stupni těsnění a izolačním dvojsklem. Celkový koeficient tepelné prostupností celého okna (platí že čím menší je koeficient tím lepší izolační vlastnosti) Uw=1,2 W/m2K.

Pouhou investicí v rozsahu 500 - 900 Kč/m2 okna lze pořídit izolační trojskla (různá podle izolačních vlastností) plněná nízkoemisivním plynem "Argonem" a v rozsahu 2 500 - 2 900 Kč/m2 okna pak izolační trojskla plněná nízkoemisivním plynem "Kryptonem". Okenní profily větší stavební hloubky, až 93 mm UNIWIN 009, umožňují zasklení větší hloubky izolačních skel a tím i lepší izolační vlastnosti.

Plastová, dřevěná, špaletová či hliníková okna a dveře?

Plastová okna UNIWIN dosahují hodnot určených pro pasivní domy, tedy koeficientu tepelné prostupnosti Uw=0,8 W/m2K a nižší. Dalším kvalitativním parametrem, který je vhodné sledovat je rozdíl mezi dvěma a třemi stupni těsnění na profilu plastové okna.

Plastová okna se třemi stupni těsnění, tzv. profily se středovým těsněním poskytují komfort vyšší těsnosti i při velkém venkovním tlaku. Což ocení lidé bydlící ve vyšších patrech budovy, nebo vysoce návětrné strany budovy, kde jsou profily plastových oken pouze se dvěma stupni těsnění, tzv. dorazové těsnění, nevyhovující. Pokud například bydlíte v desátém patře budovy, jistě neoceníte, když při každém větším větru zjistíte šumění až pískání vzduchu, které proniklo oknem s dorazovým těsněním.

Dřevěná okna

Plastová, dřevěná, špaletová či hliníková okna a dveře?

Standardním provedení dřevěných oken je profil UNIWIN SOFTLINE 68, stavební hloubky 68 mm. Poměrně malou investicí ,oproti profilu stavební hloubky 68 mm, lze pořídit profil dřevěného okna stavební hloubky 78 mm (UNIWIN SOFTLINE 78  -  +7%), nebo profil profil dřevěného okna stavební hloubky 92 mm (UNIWIN SOFTLINE 92  -  +19%). Do profilu větší stavební hloubky, lze tak jako je popsáno u plastových oken výše, instalovat izolační skla s lepšími izolačními vlastnostmi. Vybavení okna izolačním trojsklem vřele doporučujeme, nejen vzhledem k izolačním vlastnostem, ale také vzhledem ke značnému omezení vzniku rosení při okraji skla.

Z hlediska zdražujících se energií, a je to investice jen o něco málo dražší, je vhodné uvažovat o profilu dřevěného okna UNIWIN SOFTLINE 92 s izolačním trojsklem a koeficientem tepelné prostupnosti Uw=0,8 W/m2K a nižší.

Hliníková okna

Hliníková okna s přerušeným tepelným mostem obecně mají horší izolační vlastnosti, nežli obdobné okenní profily z plastu či dřeva. Svůj handicap musí dohánět dodatečnou termickou úpravou, např. vkládáním izolačních vložek do jednotlivých komor profilů. Jednoznačnou výhodou hliníkových oken je jejich životnost a vysoká konstrukční samonosnost. Z hliníkových profilů je tak možné zhotovit i vysoká křídla vchodových dveří, velké výkladce apod.

Plastová, dřevěná, špaletová či hliníková okna a dveře?

V nabídce našeho sortimentu vám doporučíme, pokud uvažujete o hliníkových oknech do obytných prostor, využít velmi dobrých izolačních vlastností hliníkového okenního profilu UNIWIN ALLUMINIO 78, stavební hloubky 78 mm. Samozřejmostí je doporučení izolačního trojskla a případně i izolačních vložek vkládaných do komor profilu. Tento profil dosahuje až pasivních hodnot tedy min. koeficientu tepelné prostupnosti Uw=0,8 W/m2K a nižší.

Kontakt

Plastová, dřevěná, špaletová a hliníková okna, dveře – UNIWIN

Vinohradská 1595/31
Praha 2 – Vinohrady

tel.: 800 20 40 50 – infolinka zdarma

e-mail: okna-ihned@uniwin.cz

www.uniwin.cz

Plastová, dřevěná, špaletová či hliníková okna a dveře?Autor:

Nejčtenější

Samsung, nebo iPhone, to je oč tu běží

Black friday

Sparta, nebo Slavia? Blondýnky, nebo brunetky? Kančí se šípkovou, nebo se zelím? Svět je plný dilemat, což platí...

Nová mobilní aplikace LungScreen upozorní včas na riziko rakoviny plic

Nová mobilní aplikace LungScreen upozorní včas na riziko rakoviny plic

Za podpory České chirurgické společnosti a České pneumologické a ftizeologické společnosti byla spuštěna mobilní...

Největší sportovní prodejna v Praze 5

Největší sportovní prodejna v Praze 5

Chystáte se pořídit si nové vybavení na lyže pro letošní zimu? Nebo hledáte to nejlepší kolo právě pro vás? Pak se...

John Quinn, tvář whiskey Tullamore D.E.W. v Praze

John Quinn, tvář whiskey Tullamore D.E.W. v Praze

Při příležitosti festivalu Whisky Life Prague navštívil Prahu John Quinn, Global Brand Ambassador irské whiskey...

Moderní stavební systém spoří čas i peníze

Moderní stavební systém spoří čas i peníze

Sedíte právě nad výpočty a cenami svého budoucího domu či přestavby? Myslete na to, aby se úspora v materiálu...

Další z rubriky

Pět tipů, jak zrekonstruovat kuchyň co nejlevněji

Pět tipů, jak zrekonstruovat kuchyň co nejlevněji

V současné době není kuchyň vnímána pouze jako místo, kde hospodyňka uvaří nedělní oběd. V mnohých případech se jedná o...

Největší vertikální zahradou je nová futuristická budova Afi Karlín

Největší vertikální zahradou je nová, futuristická budova Afi Karlín

Společnost Němec zde osázela neuvěřitelných 41 000 kusů rostlin, ze kterých vzniklo 584 malých zahrad, to vše na...

Hledáte jídelní soupravy na Vánoce nebo pro každodenní stolování?

Hledáte jídelní soupravy na Vánoce nebo pro každodenní stolování?

Dobré jídlo musí i skvěle vypadat, abychom jedli s chutí. Vyberte si talíře, ze kterých bude radost jíst! E-shop...

Najdete na iDNES.cz