Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Pitná voda z kohoutku je zdravotně nezávadná, čerstvá a levná

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Čerstvá a studená pitná voda v karafě je v restauracích za hranicemi standardem. Naši občané mohli dosud jen závidět. To se však mění a restaurací, kde je voda z kohoutku samozřejmostí, přibývá.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Proč si vybrat vodu z kohoutku? | foto: ahr

Také doma pije vodu z kohoutku stále více lidí. Není divu: je stále k dispozici, vždy čerstvá, zdravá a nezávadná, což prokazují trvalé kontroly na všech místech, kudy pitná voda putuje za svými spotřebiteli.

Proč si vybrat vodu z kohoutku?

Už více než sto restaurací v ČR se přihlásilo do projektu společnosti Veolia Voda, který podporuje pití vody z kohoutku. Nejde o žádnou "válku" s výrobci balené vody, kteří se obávají o odbyt svých výrobků. Nelze přece prokázat, že by byla pitná voda z kohoutku horší, nebo zdravotně méně spolehlivá.

Ale lidé - ať už jde o domácnosti či o návštěvníky restaurací - mají mít možnost vlastního výběru. Sami se rozhodnou, zda si k obědu dají dražší značkovou vodu nebo vodu z kohoutku, podávanou v krásných karafách designerů Daniela Piršče a Jiřího Pelcla vyrobených pro tento účel. Karafy poskytuje společnost Veolia Voda všem restauracím přihlášeným do projektu s názvem "Chcete kohoutkovou? Stačí říct!"

web kohoutkova

Také doma stačí otočit kohoutkem, ale komu to více vyhovuje, bude i nadále přepravovat z obchodu domů balené vody. Při tom poslední testy provedené sdružením spotřebitelů TEST ukázaly, že pouze čtyři z 18 testovaných balených vod vyhověly kvalitativním požadavkům. Podrobné výsledky testu jsou přístupné na www.dtest.cz

V čem jsou výhody kohoutkové pitné vody?

Je zdravotně nezávadná, levná, šetří lidskou práci a energii. Nezanechává odpady, což je hledisko, které je stále důležitější. Je třeba jednoznačně říci, že voda z kohoutku v ČR zcela vyhovuje evropským standardům a její kvalita se podle celostátní databáze kvality pitné vody (kam se dostávají výsledky všech ze zákona provedených rozborů pitné vody v ČR) stále zlepšuje. Výsledky naleznete na www.szu.cz/tema/zivotni-prostredi/monitoring-pitne-vody.

Vodárenské společnosti skupiny Veolia Voda zveřejňují úplný rozsah parametrů kvality vody z kohoutku, takže vždy víte, co pijete. Výsledky rozborů jsou na internetových stránkách společností, v zákaznických centrech či dalších informačních materiálech.

Veolia voda
Podle průzkumů 80 % lidí pije vodu z kohoutku

Voda z kohoutku je levná, jeden litr stojí průměrně šest haléřů. Také perlivá voda - pro toho, kdo ji preferuje - je při použití domácího výrobníku sodovky, přístroje SodaStream, levná: litr přijde na 2,90 Kč a lze si doma snadno vyrobit i různé druhy perlivé limonády.

Odkud se voda z kohoutku bere?

Zdrojem pitné vody, kterou dodávají vodárenské společnosti, jsou zhruba z poloviny zdroje podzemní, dále jde o povrchovou vodu, která se v naprosté většině případů odebírá z chráněných vodárenských nádrží nebo horních toků řek, které nejsou znečištěné odpadními vodami. Okolo těchto jasně určených zdrojů jsou vyhlášena ochranná pásma, navíc pro hospodaření a veškerou činnost jsou v nich uplatňována přísná pravidla.

Voda z veřejných vodovodů patří k nejvíce kontrolovaným potravinám. Ročně se např. v Praze provede na 80 000 analýz u 9 000 vzorků vody. Kontrola kvality vody probíhá v akreditovaných laboratořích a přísně je kontrolován i celý proces výroby a distribuce pitné vody. Supervizi provádějí orgány ochrany veřejného zdraví.

Pokud se chcete zapojit do projektu s názvem "Chcete kohoutkovou? Stačí říct!" navštivte www.kohoutkova.cz

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Imitace betonu® přináší jedinečný, moderně nadčasový vzhled

Imitace betonu v showroomu společnosti Lionstone

Moderní minimalistické stěrky imitující betonovou plochu se již delší dobu drží na pomyslném Olympu oblíbenosti povrchů...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

Další z rubriky

Připravte se na jaro: detoxikací dobijete energii a posílíte imunitu

Připravte se na jaro:  Detoxikací dobijete energii a posílíte imunitu

Jarní měsíce bývají zaměřené na očistu organismu, ať už je důvodem snaha shodit přebytečná kila nebo se jen cítit...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

Bojíte se smát? Na rovnátka není nikdy pozdě

Bojíte se smát? Na rovnátka není nikdy pozdě

Získejte krásný úsměv, o kterém jste vždy snili! Rovné zuby vám nejen zvýší sebevědomí, ale můžete se také vyhnout...

Vínové líčení pro všechny milovníky červené

Vínové líčení pro všechny milovníky červené

Arome.cz Patříte mezi příznivce všech odstínů červené a rádi byste je nosili nejen na rtech, ale i na očích? Nebojte se odvázat a...

Najdete na iDNES.cz