Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pět nejlepších hospod, kam v Praze zajít na play-off

Komerční sdělení   0:02aktualizováno  0:02
Největší promítací plátna, nejlépe načepované pivo a skvělá atmosféra. Taková je pětice pražských podniků, kam stojí za to zajít, pokud chcete mít z play-off hokejového mistrovství světa opravdový zážitek.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Hokejové play-off můžete sledovat v mnoha pražských restauracích v televizi či na plátně. | foto: Pilsner Urquell

Během hokejového mistrovství se ukazuje, že televize mají v restauracích smysl.

Během hokejového mistrovství se ukazuje, že televize mají v restauracích smysl.

Jednou za rok, v průběhu hokejového mistrovství světa, nacházejí jindy zatracované televize v restauracích svůj smysl. Ve stovkách pražských podniků se kolem obrazovek a promítacích pláten scházejí všichni milovníci hokeje. Zkušení fanoušci ale vědí, že zážitek z rozhodujících utkání nezávisí jen na velikosti promítacího plátna.

Se štamgasty v Lokálu

Jak se starat o své fanoušky trénuje síť restaurací Lokál v průběhu celého roku a tak se není čemu divit, že se během hokejového mistrovství se stejnou vervou stará i o fanoušky hokeje. V Lokálu v Dlouhé můžete fandit u promítacího plátna jak v kuřácké, tak nekuřácké části restaurace.

Pokud se k plátnům už nevejdete, nevadí. Pravou výzvou je totiž sledovat zápasy v televizi na stojáka od výčepu, kde si od stolu štamgastů vyslechnete nejednu jadrnou poznámku od figurek ze Starého města. Výčepní je tady navíc hnedka po ruce, takže se vám nestane, že byste fandili nasucho. A tohle riziko tady je, protože místní skvostně načepovaná hladinka doslova mizí před očima.

Jedinou nevýhodou Lokálu v Dlouhé je, že je v něm kvůli dobrému pivu a poctivé české klasice problém sehnat místo k sezení i během roku, natož pak během mistrovství světa. Alternativou tak mohou být další podniky řetězce dál od centra, například Lokál Hamburg v Karlíně, anebo Lokál nad Stromovkou, kde se dá díky velkým oknům koukat na hokej i ze zahrádky na ulici.

Malostranská beseda, ostrůvek národní hrdosti

Navzdory vlivu zahraničních peněženek, které okolí Královské cesty proměňují v gastronomické orgie, je restaurace a pivnice v Malostranské besedě pravým útočištěm pro obyvatele Malé Strany a všech znalých kolemjdoucích. Útulná Malostranská beseda je ostrůvkem české hrdosti v turistickém moři, a je proto ideálním místem pro sledování zápasů národní reprezentace.

Hokejové play-off tady můžete sledovat na televizi či plátně v nekuřáckém prostředí, a když hlad po gólech neuspokojí sportovní výkony, můžete ho zahnat moderní českou kuchyní, anebo klasickými pochoutkami k pivu. Co se týká kvality výčepu, tak v Malostranské besedě je radost vzít do ruky plný půllitr a s pochvalným mlasknutím ho prázdný vrátit výčepnímu.

Užijte si hokejové mistrovství v restauracích, kde vám načepují pivo jako křen.

Užijte si hokejové mistrovství v restauracích, kde vám načepují pivo jako křen.

Na Andělu jste vždy na prvním místě

Na první pohled vypadá Plzeňský restaurant Anděl jako nenápadná hospoda, uvnitř je to několikapatrová restaurace s výjimečně milou obsluhou, kde si každý najde své místo a kde se každý bude cítit jako doma.

Hokejoví fanoušci se zde mohou na zápasy koukat pouze na čtyřech televizích, absenci plátna ale vyvažuje nevídaný servis, kvalitní staročeská i moderní kuchyně, poctivá Plzeň a především atmosféra u výčepu, kde se během sportovních přenosů před televizí setkávají všechny typové kategorie fanoušků od notorických škarohlídů po chronické optimisty.

Ke cti místní obsluhy je, že i v nejvypjatějších chvílích hokejových utkání myslí především na zákazníky a nestane se tak, že byste vítězný gól neměli čím zapít.

Pivo a burger U Čížků

Relativně nedávno otevřený Beer & Burger U Čížků na Karlově náměstí sice nepatří mezi nejvyhlášenější burgárny v Praze, ale rozhodně do svých burgerů dávají srdíčko.

Základem jsou dobré suroviny, proto mají maso z bourárny Absolon v Českém Brodě a housky ze sousední pekárny pana Zoulka z Václavské pasáže. Jednou z aktuálních specialit naštěstí není burger se sportovní tématikou nazvaný například Pukburgr, ale burger s lilkem a kozím sýrem.

Restaurací specializovaných na hamburgery je v Praze celá řada, U Čížků jsou ale výjimeční tím, že se zde dá sledovat hokej na plátně o rozměrech dva krát dva metry. Můžete si tak tady u sledování zápasů play-off vyzkoušet, jak by dopadl zápas českého piva s americkým burgrem. Průměrný výsledek je 2:1.

V Riegrových sadech je to jak na stadionu

Během velkých sportovních událostí a za hezkého počasí nenajdete nikde víc fanoušků než na obří zahrádce restaurace Park Café v Riegrových sadech. Ke stolům před největším plátnem v Praze se pohodlně vejde několik stovek lidí a podle provozovatelů se jich sem namačká až patnáct set.

Je proto pochopitelné, že zahrádka je bez obsluhy a na pivo, jídlo z grilu, nebo pizzu z pece, je potřeba vystát frontu u některého z občerstvovacích barů. Co ale zahrádka postrádá v servisu, to bohatě dohání atmosférou. Během rozhodujících zápasů je to tu jak na stadionu, napětí by se dalo krájet a každý gól provázejí skutečné výbuchy radosti a bouřlivého jásotu. Pro opravdový zážitek z hokeje tak nemusíte jezdit do Moskvy, nebo Petrohradu, stačí vyběhnout na kopec v Riegrových sadech.


Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Nepoťte se při výběru sauny, ale až v ní. Naučte se poznat kvalitu

Nepoťte se při výběru sauny, ale až v ní. Naučte se poznat kvalitu

Při koupi domácí sauny máte před sebou vidinu nerušené pohody a ozdravného pocení. Potit se však často začnete už u...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Další z rubriky

V nejstarší chebské hospodě U Krále Jiřího se dveře netrhnou

U Krále Jiřího je hrdá plzeňská hospoda.

Husitského krále Jiřího z Poděbrad si v Chebu náležitě váží, a tak není divu, že je podle něj pojmenované nejen...

Hospody pod trolejemi: k Peronu už jen kvůli pivu

Restaurace U Peronu vypadá zvenku jako malá hospoda, ale je to obr o 250...

Když jsem do restaurace U Peronu kousek od zastávky Smíchovské nádraží přišel poprvé, žíznivý po zápasu v badmintonu,...

Zatoulejte se na svatomartinskou husu k Toulavému kocourovi

Zatoulaný kocour se usadil na kraji Petrova.

I když má svatý Martin tradičně přijet na bílém koni a přinést tu pravou pohádkovou zimu, v Brně by zatím přijel spíše...

Najdete na iDNES.cz