Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zatoulejte se na svatomartinskou husu k Toulavému kocourovi

Komerční sdělení   0:02aktualizováno  0:02 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
I když má svatý Martin tradičně přijet na bílém koni a přinést tu pravou pohádkovou zimu, v Brně by zatím přijel spíše na kaštanovém ryzákovi s příslibem pestrobarevného podzimu. Komu se nechce klepat kosu s drakem v ruce někde v polích, může vyrazit na procházku po Petrově, zakončenou příjemným rozmrzáním u půllitru plzeňského ve stylovém pubu Toulavý kocour.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Zatoulaný kocour se usadil na kraji Petrova. | foto: Pub Toulavý kocour

Pokud tak jako já patříte mezi milovníky podzimu a máte radost z červených a žlutých listů poletujících ve větrných vírech, určitě se nezdráhejte vydat na procházku po jednom z nejkrásnějších brněnských parků na Petrově, přesněji v Denisových sadech a Parku studánka. Zde můžete celou tu nádheru obdivovat, aniž by vám jim hned před nosem sklízely městské služby tak jako v centru Brna.

Vedle podzimní přírody je na Petrově také řada jinak zajímavých míst. Obrovský obelisk vystavený na počest Františka I., klasicistní kolonáda a katedrála Petra a Pavla dělají z Petrova jednu z nejoblíbenějších místních lokalit pro krátké výlety. Kdo tedy zná Petrov jenom z obrázku na desetikoruně, měl by na procházku kolem brněnské dominanty rozhodně vyrazit.

Když vám pak po cestě začnou protestovat nohy a zkřehlé prsty na rukou vám nedokáže zahřát vlastní vytrvalý dech, přichází čas si někam sednout a rozmrznout. Naštěstí je na kraji Petrova u vchodu do Dominikánské ulice pub Toulavý kocour.

Útulná hospůdka s vytrvalou zahrádkou

První vlna tepla přijde hned, jakmile se otevřou vchodové dveře, a není to způsobené pouze topením, ale celým útulným prostředím podniku, s nábytkem z tmavého dřeva a hřejivým osvětlením.

Vše doplňují klenuté stropy, kovaný zásobník na krígly a kamenná stěna rozdělující hospodu na spodní a vrchní část. Na té také visí televize na sportovní přenosy, ovšem pro ty, kteří pohyblivým obrázkům v barech neholdují, je u Kocoura dostatek stolečků, ze kterých na často zatracovanou bednu není vidět.

Interiér je útulný a sedět u Toulavého kocoura je radost. Celý pub je nekuřácký.

Interiér je útulný a sedět u Toulavého kocoura je radost. Celý pub je nekuřácký.

Plzeňské je v Toulavém kocourovi čepováno znamenitě.

Plzeňské je v Toulavém kocourovi čepováno znamenitě.

I v těchto studenějších dnech je stále ještě otevřena malá varianta jinak rozlehlé zahrádky, kde si u dvou stolečků mohou v klidu posedět kuřáci a otužilci. Vytrvale otevřená zahrádka a obsluha ochotná plnit hostům, co jim na očích vidí, dává jasně najevo, že zákazník je tu vždy na prvním místě. Důraz na kvalitu tu poznáte i na jediném kríglu.

Když Kocour peče husu

Lukáš Wiesner

Každé místo má své kouzlo. Pro někoho je to oku lahodící prostředí, někdo si potrpí na program a akci a někdo prostě potřebuje mít vše vypipané do puntíku. Pro mě tvoří atmosféru lidé, které přiláká místní genius loci. Je jedno, jestli s nimi hraji na kytaru nebo jen náhodou uslyším smích od sousedního stolu, kde někdo zrovna oslavuje prchavé vítězství v kartách nebo trousí záměrně snobské poznámky o jídle. U dobře načepovaného piva prostě stačí v klidu sedět a vnímat svět kolem sebe.

Lukáš Wiesner

Stejná pečlivost je vidět také v kuchyni. I když tu kuchaři myslí i na vegetariány, nabídka potěší hlavně každého milovníka perfektně ukuchtěného masa. Žebírka, steaky, guláš nebo pečené koleno, stačí si vybrat.

Navíc se sem můžete na svatého Martina vypravit na pořádné svatomartinské hody. „Kluci v kuchyni se rádi hecnou, tak jsem sám zvědavý, co všechno nám na Martina připraví,” odpovídá s úsměvem výčepní. Nezbývá tedy, než se nechat překvapit.

Jedno je ale jisté: I když se na Martina tradičně otevírá nejmladší víno, k huse a podobným mastnějším radostem rozhodně patří pivo a na to jsou u Kocoura specialisté. Husu nejlépe spláchne prověřená česká klasika, proto stojí za to dát si vynikající Plzeň, na kterou mají u Kocoura i zvláštní školení.

I pro milovníky pivních speciálů se ale u Kocoura také vždycky něco najde. Ať tedy svatý Martin přinese sníh nebo jen další spadané listí, u Toulavého kocoura bude určitě vonět sváteční večeře a hospodou se ponese zvonění půllitrů plných dobrého piva.

Autor:
Témata: kuchyně, zima, Petrov, Plzeň

Nejčtenější

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Revoluce v úsporách: První hybridní elektrický ohřívač vody

Revoluce v úsporách: První hybridní elektrický ohřívač vody

50% úspora energií při ohřevu vody? Jde to! Nový inteligentní elektrický ohřívač vody Lydos Hybrid firmy Ariston to...

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů!

Mentor Jan Mühlfeit tvrdí, že v každém z nás se skrývá potenciál a že odhalením svých silných i slabých stránek...

Další z rubriky

Brno oslavilo první várku plzeňského piva

Čerstvě naražené sudy se nesmí nechat otálet.

Do Brna zavítal při příležitosti oslavy 174 let od uvaření první várky plzeňského piva formanský povoz vezoucí dubové...

Hospody pod trolejemi: k Peronu už jen kvůli pivu

Restaurace U Peronu vypadá zvenku jako malá hospoda, ale je to obr o 250...

Když jsem do restaurace U Peronu kousek od zastávky Smíchovské nádraží přišel poprvé, žíznivý po zápasu v badmintonu,...

Hospoda U Jagušky je postavená na dobrém pivu

U Jagušky jako v jedné z prvních hospod v Praze bylo tankové pivo.

Středobodem Palmovky nejen pro milovníky plzeňského piva je pekelně vymalovaná restaurace U Jagušky. Stěny zde zdobí...

Najdete na iDNES.cz