Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hospody pod trolejemi: k Peronu už jen kvůli pivu

Komerční sdělení   0:02aktualizováno  0:02 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Když jsem do restaurace U Peronu kousek od zastávky Smíchovské nádraží přišel poprvé, žíznivý po zápasu v badmintonu, pár kousků skvělé Plzně a něco dobrého k snědku mě postavilo na nohy. Nedávno jsem tu byl už poněkolikáté a popravdě, už se mi sem vracet nechce. Jedině na pivo, které tu pořád stojí za to.

Restaurace U Peronu vypadá zvenku jako malá hospoda, ale je to obr o 250 místech. | foto: Pilsner Urquell

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Restauraci U Peronu zná půlka Prahy už jen proto, že se nachází hned naproti Smíchovskému nádraží. Střetávají se tu koleje tramvají, vlaků i metra, a tím pádem je hospoda skvělým místem, kde se setkat před odjezdem na výlet, kam se jít ohřát po návratu z čundru do Prahy, anebo kde si jen tak dát sraz s přáteli, když jsou jedni ze Zličína a druzí z Čerňáku.

Stejně tak jsem to U Peronu při mnoha různých příležitostech poznal i já. Když jsem sem ale přišel podruhé, ani jsem nevěděl, že jsem ve stejném podniku. Restaurace je totiž nejen obrovská a vejde se do ní až 250 lidí, ale zároveň je složená ze dvou propojených a charakterově odlišných prostor.

Když přijdete od Smíchovského nádraží je to pravá hospoda vyvedená ve dřevě a s patřičnou patinou. Vchodem z druhé strany se dostanete do moderní restaurace se stylovým vybavením a otevřenou kuchyní.

Alespoň kvůli pivu se sem ještě někdy vrátím.
Moderní interiér je na první pohled příjemný, ale kazí jej televize.

Dvě hospody v jedné

Podobně rozporuplný jako interiér je pak U Peronu i celkový přístup k pohostinství, a to ať už čekáte cokoliv. Když jsem tu byl na večírku s kolegy z práce v tradiční části, překvapily nás vysoké ceny za obyčejná, i když dobrá hospodská jídla, která jsme si k rundám plzeňského objednávali.

Vojtěch Kolář

Hledám podniky, co mají srdce

Když přijde na jídlo a pití, dokážu o něm mluvit hodiny. Fascinuje mě dozlatova grilovaná křupavá zelenina, jemně propečené steaky, perfektně se táhnoucí holandská omáčka a krása čerstvě načepovaného piva, jehož vznášejcími se bublinkami probleskují sluneční paprsky. Stejně jako se dokážu rozplývat nad perfektním kulinářským zážitkem, dokáže mě do ruda rozčílit lenost a falešnost, která se z českých hospod ještě zdaleka nevytratila tak, jak bychom si všichni přáli. V restauracích nehledám jenom dobré jídlo a pití, ale hlavně zážitky a příběhy lidí, které do své práce dávají srdce, aby nám tyto zážitky mohli zprostředkovat.

Vojta Kolář

Na víkendovém obědě v moderně pojaté části restaurace zase značně pokulhával servis a obsluha naprosto neměla cit pro to, kdy by si hosté rádi něco objednali, anebo měli jakékoliv jiné přání. Sám jsem čekal více než deset minut na to, abych mohl zaplatit, a to jsem měl před sebou prázdný půllitr a můj číšník neměl na starosti více než tři stoly.

Dojem poklidného víkendového oběda navíc kazily puštěné televize v kombinaci s nahlas puštěným radiem, což do podniku, který se přinejmenším cenami jídel tváří jako restaurace vyšší úrovně, určitě nepatří.

Kuchyně mne tu osobně nikdy nezklamala a v jídelním lístku najdete řadu lákavých jídel z různých koutů světa, od burgrů a steaků, přes Itálii a Mexiko, až po českou klasiku ve svěžím provedení.

Naposledy jsem tu po dlouhém výletu Prokopským údolím ochutnal rozplývající se hovězí líčka na červeném víně s batátovým pyré a v kombinaci se sklenicí tankové Plzně to nemělo chybu.

Pravdou ovšem je, že za peníze, které byste za oběd anebo večeři v restauraci U Peronu nechali, byste mohli mít mnohem větší gastronomický zážitek někde jinde.

Snad jedinou opravdovou radost jsem tu měl vždy jen právě z dobře ošetřeného plzeňského. Pokud se sem tedy ještě někdy vrátím, tak asi jen na pár kousků, než mi přijede tramvaj.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

V Lemon Leaf si pochutnáte jako na exotické dovolené a ještě vypálíte bacily

Lemon Leaf najdete v Myslíkově ulici, na rohu, kde ústí Pštrossova.

Do thajské restaurace Lemon Leaf v pražské Myslíkově ulici by se mělo v tomhle sychravém počasí chodit preventivně....

V Jihlavském Parlamentu rozhodujete vy. A že je o čem rozhodovat

Příjemnější vstup je rozhodně z terasy.

Je to už více než rok, co se v nové jihlavské čtvrti zvané Jihlavské terasy, otevřel podnik, který do metropole...

Fantazii se v Klubu cestovatelů meze nekladou

Klub cestovatelů najdete jen kousek od Národního divadla.

V multikulturní restauraci a čajovně na Masarykově nábřeží nazvané Klub cestovatelů je možné úplně vše. Můžete tu...

Najdete na iDNES.cz