Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tři zahrádky, kde vám Praha bude ležet u nohou

Komerční sdělení   0:02aktualizováno  0:02
Je dobře známo, že vše nejlépe chutná po pořádném výšlapu. Když se totiž po urputném plahočení na slunci konečně zastavíte na samotném vrcholu kopce, s oroseným půllitrem plzeňského v ruce a s výhledem na půlku Prahy, pocítíte tu pravou radost ze zdolání překážky a první lok vám pak bude chutnat tak, jako letos ještě nikdy.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Na Parukářce se zastavil čas. Nenechte se ale zmást prvním dojmem. | foto: Pilsner Urquell

Jednou z výhod Prahy je, že když už dostanete chuť na pivo a vyrazíte do ulic, nikdy nemusíte chodit moc daleko. Hospoda je tu na každém rohu, a člověka tak nikdy žízeň nedostihne. Někdy se ovšem vyplatí si pořádnou žízeň udělat. Tu si můžete uhnat třeba při cestě na jednu ze tří vyhlášených zahrádek s nejlepšími výhledy.

Zahradní pivnice na Letné, vyšehradská hospůdka Na Hradbách a Parukářka, každá nabízejí svůj unikátní pohled na Prahu. Pokud jste je ještě letos nestihli navštívit, určitě to musíte stihnout, než přijde podzim.

Hospůdka Na Hradbách

Kultovní zahrádka na Vyšehradě, která svou rozlohou připomíná spíš fotbalové hřiště, než zahrádku. Samotná Hospůdka na Hradbách je jen malá bouda, kam se v nejlepším případě namačká třicet lidí. Venku je ale místa pro několik stovek. Stoly jsou jak přímo před hospodou, tak rozeseté na různých místech podél celé hradební zdi, odkud jsou nejhezčí pohledy na Nuselský most, Kongresové centrum a jižní část Nového města.

Samotná hospůdka skýtá prostor tak pro třicet lidí, venku je ale místa habaděj.

Samotná hospůdka skýtá prostor tak pro třicet lidí, venku je ale místa habaděj.

Z nabídky grilu si vyberou masožrouti i vegetariáni.

Z nabídky grilu si vyberou masožrouti i vegetariáni.

Zahrádka Na Hradbách se neustále rozrůstá. Každý rok tu přibyde několik stolů.

Zahrádka Na Hradbách se neustále rozrůstá. Každý rok tu přibyde několik stolů.

Před lety tu také zprovoznili skvělý venkovní gril, kde kromě vynikajících klobás, steaků a špízů z různých druhů masa, nabízejí i skvělou grilovanou zeleninu, cukety, papriky, lilky a plněné žampiony. Občas tu na plácku před hospodou pořádají i koncerty, většinou tu ale hrají domácí „verandoví“ DJs.

Krásné místo, s milou obsluhou a dobrým jídlem láká hodně lidí, a tak se vám může v pátek či sobotu snadno stát, že si nebudete mít kam sednout. Pokud není úplně narváno, čepují tu Plzeň poctivě a do skla. V případě nouze si ale můžete vzít pivo do kelímku a sednout si kamkoliv na trávu, anebo si udělat příjemnou vycházku po Vyšehradě.

Parukářka

Do parku Parukářka se před shonem velkoměsta utíkají skrýt především rodiny s dětmi, protože je tu velkolepé dětské hřiště s nejkrásnějším výhledem ve městě. Při sjíždění nejvyšší skluzavky se tak děti mohou kochat malebným pohledem na Pražský hrad. I když samy spíš budou koukat na tu obří raketu na vrcholu Žižkova, která už je určitě připravená na start.

Pro tenhle výhled si musíte dojít nad hospodu.

Pro tenhle výhled si musíte dojít nad hospodu.

Hospoda bude možná brzy muset ustoupit developerskému projektu městské části.

Hospoda bude možná brzy muset ustoupit developerskému projektu městské části.

Na Parukářce mají pivo s raketou.

Na Parukářce mají pivo s raketou.

Hospoda Parukářka je jen pár minut jízdy tramvají od centra, ale přitom tu má člověk pocit, jako by se dostal daleko od civilizace. Taky to tu vypadá, jako by se čas zastavil před dvaceti lety. Nenechte se ale zmást prvním dojmem.

V krásné špeluňce se provozní Vladimír Gregůrek výjimečně dobře stará o výčep a místní Plzeň podle toho taky chutná. Řízná a přitom jemná, a to ani není z tanku, přitom za výjimečně lákavou cenu. Bouda s výčepem je tu snad ještě menší než Na Hradbách, ale i tak zvládá spolu s venkovním barem obsluhovat hosty, kteří si s pivem chodí sednout nejen na zahrádku pod slunečníky, ale vlastně kamkoliv na prostorném svahu vrchu svatého Kříže.

Vojtěch Kolář

Hledám podniky, co mají srdce

Když přijde na jídlo a pití, dokážu o něm mluvit hodiny. Fascinuje mě dozlatova grilovaná křupavá zelenina, jemně propečené steaky, perfektně se táhnoucí holandská omáčka a krása čerstvě načepovaného piva, jehož vznášejcími se bublinkami probleskují sluneční paprsky. Stejně jako se dokážu rozplývat nad perfektním kulinářským zážitkem, dokáže mě do ruda rozčílit lenost a falešnost, která se z českých hospod ještě zdaleka nevytratila tak, jak bychom si všichni přáli. V restauracích nehledám jenom dobré jídlo a pití, ale hlavně zážitky a příběhy lidí, které do své práce dávají srdce, aby nám tyto zážitky mohli zprostředkovat.

Vojta Kolář

Je to k neuvěření, že hospoda s takovým charakterem ještě žije. Bohužel tu ale nebude na věky. Na stavbu už je uvalený demoliční výměr a městská část tu chce postavit z vlastních peněz nové veřejné občerstvení za 14 milionů korun. Zatím to provázejí samé komplikace, ale raději rychle utíkejte k panu Gregůrkovi na ještě jedno plzeňské.

Zahradní pivnice Letenské sady

U Kiosku, zahradní pivnice, beer garden, oáza na Letné. Zahrádce před Letenským zámečkem se říká mnoha jmény, což je dáno hlavně tím, že sem chodí tolik lidí, že si to tu každý pojmenovává, jak chce. Nechodí se sem ale jenom koukat, ale i pít a jíst. Griluje se tu maso, v kioscích mají i pizzy a kebaby, a čepuje se tu několik druhů piv.

Celá zahrádka je krytá korunami stromů a nabízí přímo od piva jedinečný výhled na Vltavu a Staré Město. V klidnějších časech je to skvělé místo na čtení či lenošení, s postupujícím časem to tu vždy ale začíná vřít a zahrádka se večer plní a plní, až doslova začne přetékat na okolní trávníky.

Ideální atmosféra pak na Letné nastává ve chvíli, kdy poslední paprsky zapadajícího slunce osvítí střechy starobylých domů v centru, na řece se odrážejí světla projíždějících lodí a v korunách stromů nad hlavami veselících se lidí se pomalu rozsvěcejí lampiony. Pivaři-romantici chodí jedině na Letnou.

Autor:

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Další z rubriky

V Jihlavském Parlamentu rozhodujete vy. A že je o čem rozhodovat

Příjemnější vstup je rozhodně z terasy.

Je to už více než rok, co se v nové jihlavské čtvrti zvané Jihlavské terasy, otevřel podnik, který do metropole...

Hospody pod trolejemi: k Peronu už jen kvůli pivu

Restaurace U Peronu vypadá zvenku jako malá hospoda, ale je to obr o 250...

Když jsem do restaurace U Peronu kousek od zastávky Smíchovské nádraží přišel poprvé, žíznivý po zápasu v badmintonu,...

V La Casa Blů se potkávají lidé ze všech koutů světa

Na mnoha místech hospody to vypadá jako v galerii.

Restaurace La Casa Blů na Josefově je sice latinsko-americká, ale dennodenně se tu prolínají různí lidé a kultury z...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz