Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

V Lemon Leaf si pochutnáte jako na exotické dovolené a ještě vypálíte bacily

Komerční sdělení   0:02aktualizováno  0:02 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Do thajské restaurace Lemon Leaf v pražské Myslíkově ulici by se mělo v tomhle sychravém počasí chodit preventivně. Kdybych byl doktor, předepisoval bych na nachlazení místní polévku tom yam anebo červené curry. Rozhodně bychom pak na ulicích potkávali méně pobledlých lidí s nosem zapuštěným hluboko do šály.

Lemon Leaf najdete v Myslíkově ulici, na rohu, kde ústí Pštrossova. | foto: Pilsner Urquell

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Každý se nachlazení zbavuje jinak. Někdo si dá tradiční čaj s medem a citronem, někdo panáka slivovice, jiný sní paličku česneku na posezení. Pokud ale máte sílu vyrazit z domu a spojit léčbu s gastronomickým zážitkem, rozhodně doporučuji dát si kvalitní asijskou kuchyni. Třeba ve stylové thajské restauraci Lemon Leaf.

Fotogalerie

Téměř všechna jídla z široké nabídky v restauraci Lemon Leaf mají v menu vedle sebe ohnivý plamen, rozhodně ale nejsou tak pálivá, že byste po jejich ochutnání už necítili vůbec nic jiného. Naopak, pokud stejně jako já přijdete mírně nachlazení a s otupělými smysly, blahodárné chilli probudí vaše chuťové buňky a začnete být plní energie. Dokonce tak, že dostanete chuť na pivo a je třeba říct, že na to, že nejde o žádnou vyhlášenou pivnici, je místní plzeňské bezchybné.

Napínavé čtení s kulinářským vyvrcholením

Menu je opravdu rozmanité, a pokud se nevyznáte v kulinářském názvosloví thajské kuchyně, připravte se, že si chvíli počtete. Je libo kway teow pad kee kai, anebo phed het hom koong? Po nastudování všech surovin je výběr ještě těžší, protože na papíře vypadají veškeré pokrmy naprosto skvěle.

Vojtěch Kolář

Hledám podniky, co mají srdce

Když přijde na jídlo a pití, dokážu o něm mluvit hodiny. Fascinuje mě dozlatova grilovaná křupavá zelenina, jemně propečené steaky, perfektně se táhnoucí holandská omáčka a krása čerstvě načepovaného piva, jehož vznášejcími se bublinkami probleskují sluneční paprsky. Stejně jako se dokážu rozplývat nad perfektním kulinářským zážitkem, dokáže mě do ruda rozčílit lenost a falešnost, která se z českých hospod ještě zdaleka nevytratila tak, jak bychom si všichni přáli. V restauracích nehledám jenom dobré jídlo a pití, ale hlavně zážitky a příběhy lidí, které do své práce dávají srdce, aby nám tyto zážitky mohli zprostředkovat.

Vojta Kolář

A výborné jsou i ve skutečnosti. U stolu nás sedělo několik, takže jsem od všch pilně ochutnával. Ať už šlo o špízy kai satay s arašídovou omáčkou, vaječné nudle s kachními prsíčky matsaman phad mee keng, anebo pečené kuřecí prsíčko s limetkovou šťávou a houbami hed fang, vše bylo naprosto unikátně dochucené. Rozmanitá nabídka chutí se samozřejmě naprosto vymyká tradičnímu chápání, že v asijské kuchyni vše chutná jako „čína“.

V nabídce tu mají například i šest různých druhů curry omáček a místní zelené kang kiaow wan kai bylo to nejlepší, jaké jsem kdy ochutnal. Ne nadarmo získal tenhle podnik prestižní ocenění Thai Select, které uděluje thajská obchodní komora jako známku nejvyšší kvality. Ta je dokladem, že všechny pokrmy tu připravují z originálních ingrediencí, čerstvé asijské zeleniny a bylinek.

Nečekaně dobré pivo

K vynikající kuchyni navíc můžete připočíst i obdivuhodnou obsluhu, která se o hosty s opravdovým zájmem stará a navíc se bezpečně orientuje v komplikované nabídce restaurace.

Bar přetéká mnoha lahvemi kvalitních značek a na to, že jde o lepší podnik, kde je tradicí mít jeden druh piva, si tu na čepu můžete vybrat až ze čtyř značek. Dával jsem si tu Plzeň, která byla výborná, přestože tu nemají pípy s otočným kohoutem ani nečepují z tanku.

Pokud vás tedy trochu bolí v krku, anebo cítíte, že byste se potřebovali v tom dnešním nevlídném počasí zahřát něčím ostřejším, rozhodně doporučuji do restaurace Lemon Leaf zajít. Navíc to je mnohonásobně příjemnější než návštěva doktora. Preventivně se sem ale vyplatí zajít i bez záminky bolavého krku.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Zatoulejte se na svatomartinskou husu k Toulavému kocourovi

Zatoulaný kocour se usadil na kraji Petrova.

I když má svatý Martin tradičně přijet na bílém koni a přinést tu pravou pohádkovou zimu, v Brně by zatím přijel spíše...

Hospody pod trolejemi: k Peronu už jen kvůli pivu

Restaurace U Peronu vypadá zvenku jako malá hospoda, ale je to obr o 250...

Když jsem do restaurace U Peronu kousek od zastávky Smíchovské nádraží přišel poprvé, žíznivý po zápasu v badmintonu,...

Tři hospody, kam v Praze vyrazit na svatomartinskou husu

Takovouto svatomartinskou husu si můžete dát v restauraci Lokál.

Příjezd svatého Martina na bílém koni je asi největším gastronomickým svátkem, který česká kuchařská tradice má....

Najdete na iDNES.cz