Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Fantazii se v Klubu cestovatelů meze nekladou

Komerční sdělení   0:02aktualizováno  0:02 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V multikulturní restauraci a čajovně na Masarykově nábřeží nazvané Klub cestovatelů je možné úplně vše. Můžete tu ochutnat grilovaného cvrčka, dát si v čajovně vodní dýmku a pivo, anebo zkusit zkombinovat chuť plzeňské pivní tradice s kulinářskou tradicí prakticky celého světa. Fantazii a kombinacím se v pražském Klubu cestovatelů meze nekladou.

Klub cestovatelů najdete jen kousek od Národního divadla. | foto: Pilsner Urquell

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ačkoli se restaurace, čajovna, kulturní prostor Klubu cestovatelů nachází na lukrativní adrese mezi Národním divadlem a Mánesem, příliš na sebe neupozorňuje, a tak jej možná bez povšimnutí pravidelně míjíte. Třeba při jízdách tramvají číslo sedmnáct. Přitom se nachází přímo naproti Slovanskému ostrovu.

Překonáte-li ostych a zdoláte těch několik sestupujících schodů, které nábřeží a prostor klubu dělí, naskytne se vám pohled, který ani v turisty navštěvované Praze není zcela typický.

Fotogalerie

Klub cestovatelů je přesně tím, co říká název. Tedy místem setkávání lidí, kteří mají rádi cestování. Z tohoto důvodu se zde mísí nejen kuchyně celého světa, jak je z výše napsaného patrné, ale také lidé, jazyky, kultury.

Jistě, v Praze najdete řadu míst, která se stále ještě převlékají do dnes již trochu obnošeného ethno hávu. Jenže v Klubu cestovatelů není výzdoba odkazující na různá místa na mapě světa pózou. Majitelé se vám tady nesnaží sdělit, že kdysi před dvaceti lety byli na čtrnáct dní v Americe, a tak vy teď musíte přetrpět falešné čelenky a kančí kly napříč podnikem.

V Klubu cestovatelů je rozmanitost přirozená, nenásilná a podpořená atmosférou zde vládnoucí. Vyhovovat tak bude všem, kteří mají touhu poznávat. A to nejen nové chutě, ale i lidi.

Lidé i jídla z celého světa

Ostatně poslední návštěva tohoto prostoru jasně dokazuje místní svébytnost. Zatímco si u usměvavé číšnice objednávám a ujišťuji se, zda jsem se nespletl, když jsem sem zamířil na večer poezie, muž z Libanonu se přátelsky pozdraví s barmanem a zapředou spolu rozhovor. Z něj je vytrhne skupinka italských turistů, kteří si přejí se usadit. Obsluha jim vychází vstříc, ovšem dva z Italů se zapojí do rozhovoru probíhajícího před barem a notnou chvíli v něm setrvají.

U vedlejšího stolu sedí velká skupinka zahraničních studentů, kteří jsou tu na Erasmu a baví se společně lámanou angličtinou s nejrůznějšími přízvuky. Vládne tu zkrátka přátelská atmosféra.

Tomáš Čada

Na pivu mám nejradši chytré řeči s naprosto neznámými lidmi, které pomalu stírá svítání. V takových situacích nezáleží ani na kvalitě konverzace, ani na kvalitě moku, prostě teče obé. Ovšem od dob, co k nám do hnízda přistála dvě ptáčata, nemám na podobné radovánky právě příhodné prostředí, takže jsem při návštěvách hospod začal zkoumat nejen stránku zážitkovou, ale i kvalitativní. A po pravdě, dost mne to baví.

Tomáš Čada

Ačkoli by se z mých předchozích článků mohlo zdát, že plzeňskému pivu se daří především v zařízeních s českou kuchyní, klub cestovatelů jasně dokazuje, že se nejznámější český ležák rozhodně nebrání experimentům. Jasně dokazuje, že pivo je nápoj světový.

Samozřejmě, že nabídka restaurace je s ohledem na řadu arabských pokrmů bohatá i na množství roztodivných čajů. Ale i třeba takový hummus, který mají v Klubu cestovatelů vynikající, jde s plzeňskou zemitostí a hořkostí dohromady.

Pivo pak přijde k chuti i u dalších exotických jídel, například k bramborám batatis se skopovým, indickému biriyani či arabským kebabům.

A co teprve, když si objednáte třeba hmyz, jehož konzumace je v restauraci, samozřejmě po vydatném tekutém posílení sebevědomí, také možná. Ostatně klub cestovatelů má i nabídku pro nostalgiky. Je libo lančmít v ešusu? Kde jinde na něco podobného narazíte. Jistě, klub cestovatelů není právě typickou restaurace, ale kdyby všechny restaurace byly typické, byla by to nuda.

Autor:

Nejčtenější

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Revoluce v úsporách: První hybridní elektrický ohřívač vody

Revoluce v úsporách: První hybridní elektrický ohřívač vody

50% úspora energií při ohřevu vody? Jde to! Nový inteligentní elektrický ohřívač vody Lydos Hybrid firmy Ariston to...

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů!

Mentor Jan Mühlfeit tvrdí, že v každém z nás se skrývá potenciál a že odhalením svých silných i slabých stránek...

Další z rubriky

Fantazii se v Klubu cestovatelů meze nekladou

Klub cestovatelů najdete jen kousek od Národního divadla.

V multikulturní restauraci a čajovně na Masarykově nábřeží nazvané Klub cestovatelů je možné úplně vše. Můžete tu...

V nejstarší chebské hospodě U Krále Jiřího se dveře netrhnou

U Krále Jiřího je hrdá plzeňská hospoda.

Husitského krále Jiřího z Poděbrad si v Chebu náležitě váží, a tak není divu, že je podle něj pojmenované nejen...

Stopkova pivnice je pro pivaře druhým domovem

Ze Stopkovy pivnice sálá lákavé teplo a domácká nálada na sto honů.

Podzimní vítr fouká směrem z ulic do pivnic a žene všechny milovníky piva do útulného tepla brněnských podniků. Jedním...

Najdete na iDNES.cz