Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kde se schovat před vedrem aneb Tři nejlepší brněnské zahrádky

Komerční sdělení   0:02aktualizováno  0:02
Nad brněnskou dlažbou se tetelí horký vzduch, slunce ze všech sil pálí do už tak dost rozehřátých ulic a zdá se, že se potí i socha knížete Jošta. Naštěstí můžou vedrem znavení Brňáci najít útočiště u dobře vychlazeného piva ve stínu slunečníků na jedné z vyhlášených zahrádek.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Na zahrádce U Zlatého meče si kromě skvělého piva můžete dát i něco dobrého k jídlu. | foto: Pilsner Urquell

S příchodem léta ožívají ulice města díky množství stolečků a židliček, na kterých s půllitrem v ruce vysedávají od pohledu štamgasti i náhodní kolemjdoucí.

V klidu a chládku U Zlatého meče

I když televizní rosničky na tento týden hlásí značně monotónně „jasno, teplo a tlaková výše“, U Zlatého meče nás čeká mnohem zajímavější předpověď. Pivo, klid a vepřová kolena. Zahrádka u Velkého Špalíčku, pár kroků od Náměstí svobody, přímo vybízí k posezení nad pivem a něčím k snědku.

Lukáš Wiesner

Každé místo má své kouzlo. Pro někoho je to oku lahodící prostředí, někdo si potrpí na program a akci a někdo prostě potřebuje mít vše vypipané do puntíku. Pro mě tvoří atmosféru lidé, které přiláká místní genius loci. Je jedno, jestli s nimi hraji na kytaru nebo jen náhodou uslyším smích od sousedního stolu, kde někdo zrovna oslavuje prchavé vítězství v kartách nebo trousí záměrně snobské poznámky o jídle. U dobře načepovaného piva prostě stačí v klidu sedět a vnímat svět kolem sebe.

Lukáš Wiesner

I když zahrádka patří k luxusní restauraci, kde si přijde na své každý fanoušek steaků, burgerů i poctivých českých klasik, usměvavá obsluha a pohodová atmosféra člověka pobídne k rozvalení se na židli a příjemnému nicnedělání.

S přicházejícím večerem se život v brněnském centru přelévá právě do ulic kolem náměstí, v Mečové ulici ovšem nikdy není ani příliš rušno, ani naprosto mrtvo. Do tichého štěbetání nočního Brna se mísí s gustem vyprávěné historky štamgastů, lámaná angličtina studentů z Erasmu i dobře míněné vtípky servírek a číšníků, kteří u vchodu do restaurace poctivě sledují, zda je o všechny relaxující hosty postaráno. U Zlatého meče totiž stačí pokývnout hlavou směrem ke svému dopitému půllitru a další krásně načepovaná hladinka je na cestě.

Potkáme se u Formana na České

Kdo se alespoň jednou za čas ocitne v Brně, pravděpodobně už na někoho čekal „na České pod hodinami.” Na nejvyhlášenějším setkávacím místě v centru ovšem nemusíme pouze postávat a nervózně se dívat na hodinky, celý okolní cvrkot lze totiž sledovat z pohodlí zahrádky Beefbaru Forman.

Ve chvíli, kdy se podíváte na jídelní lístek, si začnete přát, aby si osoba, na kterou čekáte, dala pořádně na čas. Ve Formanovi si totiž zakládají na perfektně připraveném hovězím mase z certifikovaných chovů z celého světa. Můžete si tak zde pochutnat na bifteku z pořádně vyzrálého masa, zapíjet jej poctivou tankovou Plzní a přitom pozorovat krátké pouliční příběhy, které jsou k vidění jen na České.

Od České vás na zahrádce beefbaru Forman dělí jenom živý plot.

Od České vás na zahrádce beefbaru Forman dělí jenom živý plot.

Nikde jinde totiž za krátkou chvíli neuvidíte tolik setkání dávných přátel, zamilovaných párů a náhodných kamarádů, které na krátkou chvíli spojí společná nutnost najít tu správnou šalinu. Do toho všeho hrávají brněnští pouliční umělci, kteří s kloboukem zpívají Dylanovky nebo ve třech rozjedou poctivou balkánskou tancovačku. A pokud za slunečného dne uděláte dobrý skutek a donesete jim dobře vychlazené pivo, odmění se vám takovou vděčností, že budete mít dobrou náladu ještě týden.

U Čápa sedávali už naši pradědové

Na Obilném trhu si obilí nekoupíte, naštěstí ale čeští sládci přišli na to, jak z ječmene vyrobit mnohem zajímavější produkt, který je na Obilňáku naštěstí stále k dostání. U parku, kde posedávají kroužky klábosících kamarádů, stojí totiž zahrádka pivnice U Čápa.

Z parku u zahrádky pivnice U Čápa vane příjemný vánek a je radost si tu posedět.

Z parku u zahrádky pivnice U Čápa vane příjemný vánek a je radost si tu posedět.

U dřevěných stolů tu odpočívají rodiče, kteří po očku sledují děti hrající si na přilehlých prolézačkách, spolu se zasloužilými znalci piva, kteří bedlivě sledují, jestli se jim už nese místní vyhlášená Plzeň, která zde má opravdový říz a správně smetanovou pěnu.

Bdělá obsluha poctivě obchází stolečky a s úsměvem zdraví jak staré známé tváře, tak nováčky, kteří k Čápovi zabloudili poprvé. Ví totiž, že na jejich s láskou načepované tankové pivo se všichni rádi vrátí. Pokud by někomu nestačil orosený půllitr, rozhodně ho na židli přiková vůně masa z domácí udírny, která se nachází přímo v restauraci.

Pokud tedy máte čas a nechcete se před sluníčkem schovávat doma v obýváku, posaďte se do stínu slunečníků a dejte si pivo a poctivé české jídlo, stejně jako to zde dělávali už naši pradědové na začátku dvacátého století.

Autor:

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

V nejstarší chebské hospodě U Krále Jiřího se dveře netrhnou

U Krále Jiřího je hrdá plzeňská hospoda.

Husitského krále Jiřího z Poděbrad si v Chebu náležitě váží, a tak není divu, že je podle něj pojmenované nejen...

Zatoulejte se na svatomartinskou husu k Toulavému kocourovi

Zatoulaný kocour se usadil na kraji Petrova.

I když má svatý Martin tradičně přijet na bílém koni a přinést tu pravou pohádkovou zimu, v Brně by zatím přijel spíše...

V Lemon Leaf si pochutnáte jako na exotické dovolené a ještě vypálíte bacily

Lemon Leaf najdete v Myslíkově ulici, na rohu, kde ústí Pštrossova.

Do thajské restaurace Lemon Leaf v pražské Myslíkově ulici by se mělo v tomhle sychravém počasí chodit preventivně....

Najdete na iDNES.cz