Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Brno oslavilo první várku plzeňského piva

Komerční sdělení   0:02aktualizováno  0:02 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Do Brna zavítal při příležitosti oslavy 174 let od uvaření první várky plzeňského piva formanský povoz vezoucí dubové sudy naplněné speciálním nefiltrovaným ležákem. Koňské spřežení pokračuje do dalších měst, takže každý může ochutnat unikátní plzeňské, které načepuje vrchní sládek plzeňského pivovaru Václav Berka. Oslavy probíhaly už také v Olomouci, Zlíně a Ostravě.

Čerstvě naražené sudy se nesmí nechat otálet. | foto: Pilsner Urquell

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Pokud budete mít štěstí, i vy můžete být svědkem toho, jak samotný vrchní sládek Václav Berka naráží dřevěný sud a čepuje to nejlepší plzeňské, jaké by si člověk mohl přát. „Nejvíce mě na této cestě baví úsměvy lidí, když neví co čekat a dostanou takovouhle nádheru,” povídal při čepování nefiltrovaného piva ve Stopkově pivnici spokojený sládek Berka.

Fotogalerie

Plzeňský výjezd po těch nejlepších hospodách bere jako svoji misii a daří se mu to. Je to totiž takřka náboženský zážitek, když před hospodu přijede formanský povoz tažený koňmi, nefiltrovanou Plzeň z dubového sudu načepuje sám vrchní sládek a do ochutnávání překvapivě dobrého moku vám hraje Smetanova Vltava.

Navíc díky tomu omamnému plzeňskému opadá ostych, a tak se i ti méně sebevědomí milovníci piva mohou vrchního sládka zeptat na všechno, co je na vaření Plzně zajímá.

Lukáš Wiesner

Každé místo má své kouzlo. Pro někoho je to oku lahodící prostředí, někdo si potrpí na program a akci a někdo prostě potřebuje mít vše vypipané do puntíku. Pro mě tvoří atmosféru lidé, které přiláká místní genius loci. Je jedno, jestli s nimi hraji na kytaru nebo jen náhodou uslyším smích od sousedního stolu, kde někdo zrovna oslavuje prchavé vítězství v kartách nebo trousí záměrně snobské poznámky o jídle. U dobře načepovaného piva prostě stačí v klidu sedět a vnímat svět kolem sebe.

Lukáš Wiesner

Brněnskou jízdu zahájila plzeňská delegace ve středu v proslulé hospodě U Bláhovky a samozřejmě nezapomněla ani na neméně vyhlášený podnik U Čápa. Příjezd vždy slavnostně uvedl duch Josefa Grolla, praotce plzeňského piva, a poté už se začalo s ochutnáváním a zpěvem. V útulné Stopkově pivnici pak pokračovalo veselí dlouho poté, co povoz odjel směrem k Lokálu u Caipla.

Povoz pokračoval do Olomouce, Zlína a Ostravy. V každém městě navštívil vždy dvě hospody. Ve čtvrtek 20. října byly oslavy v Olomouci v 18:00 restaurace M Trojka, den poté ve Zlíně v PUOR Zlín a v sobotu v ostravské baseballové restauraci Arrows.

Dále povoz pojede přes Hradec Králové, Pardubice, Mladou Boleslav, Karlovy Vary, Ústí nad Labem a České Budějovice vrátí zpět do Plzně, kde 11. listopadu na svatého Martina oslavy 174. let od první várky skončí v Restaurantu 12, U Salzmannů a v Šenku na Parkánu.

Kompletní seznam hospod, kam v průběhu října a listopadu dorazí jedinečné slavnostní pivo, najdete na webu Plzeňského prazdroje.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

V La Casa Blů se potkávají lidé ze všech koutů světa

Na mnoha místech hospody to vypadá jako v galerii.

Restaurace La Casa Blů na Josefově je sice latinsko-americká, ale dennodenně se tu prolínají různí lidé a kultury z...

V Lemon Leaf si pochutnáte jako na exotické dovolené a ještě vypálíte bacily

Lemon Leaf najdete v Myslíkově ulici, na rohu, kde ústí Pštrossova.

Do thajské restaurace Lemon Leaf v pražské Myslíkově ulici by se mělo v tomhle sychravém počasí chodit preventivně....

Hospody pod trolejemi: k Peronu už jen kvůli pivu

Restaurace U Peronu vypadá zvenku jako malá hospoda, ale je to obr o 250...

Když jsem do restaurace U Peronu kousek od zastávky Smíchovské nádraží přišel poprvé, žíznivý po zápasu v badmintonu,...

Najdete na iDNES.cz