Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Brněnský The Erin’s Flag je irský pub jak se patří

Komerční sdělení   0:02aktualizováno  0:02 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Zima už zalézá za nehty, mrholí a po obloze se valí šedivá mračna. Celkově brněnské počasí připomíná irské léto a vybízí tak k tradiční keltské technice vyrovnávání se s nehostinným počasím - zalézt do vyhřátých hospůdek a barů. V centru Brna naštěstí čeká na hosty promočené skrz na skrz irský pub The Erin’s Flag.

Celý pub je ve dřevě a útulný pocit ještě umocňuje příjemně tlumené osvětlení. | foto: Pilsner Urquell

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Magický portál do Irska by možná na Šilingrově náměstí čekal málokdo, Brno je ovšem město plné překvapení a The Erin’s Flag je jedním z nich. „Na irských pubech se mi nejvíce líbí útulná atmosféra, do které se člověk rád vrací,” říká majitel podniku Milan Vykouřil. „Když se lidé v baru cítí v pohodě, popíjení se vlastně stává kulturou. A irské puby dotahují tuto kulturu na nejvyšší úroveň,” dodává.

Za barem se leskne výběr whiskey, za který by se nemuselo stydět průměrně velké...

Erin’s se svým ostrovním předobrazům blíží v každém detailu. Celá hospoda je vyvedená ve dřevě, za barem se leskne výběr whiskey, za který by se nemusel stydět žádný dublinský bar a z reproduktorů zní rytmické ostrovní odrhovačky. To je ovšem pouze svrchní vrstva, při bližším pohledu The Erins Flag skrývá mnohem víc.

To nejlepší z Irska, to nejlepší z Česka

Když přistane na stůl jídelní lístek, pookřeje každý milovník často podceňované ostrovní kuchyně. Fajnšmekři, které potěší proslulé fish and chips, na stoutu dušené hovězí nebo vyhlášený shepherd’s pie, stráví výběrem chvíle plné gastronomických dilemat. Pro ty, kteří kouzlu ostrovních jídel nepodlehli, nabízí Erin’s například hamburgery z vyzrálého hovězího z irských býčků.

Fish and chips, mačkaný hrášek a hranolky s octem jsou pro pravého milovníka...

Skutečného znalce ovšem příjemně překvapí detaily, které vyvolají vzpomínky na čas strávený na ostrovech. Mačkaný hrášek neboli mushy peas, kváskový chléb, bulky na hamburgery a ciabatty na kuřecí burgery, které si v Erin’s pečou sami nebo vinný ocet přiložený k porci hranolků. Nešlo odolat fish and chips, tedy tresce v pivním těstíčku s pořádně tlustými bramborovými hranolkami, stylově na novinách, jako v klasických fish’n’chips stáncích.

K tomu všemu samozřejmě nechybí výtečné pivo, bez kterého by žádný pub nemohl fungovat. Zkušení pivaři ví, že na ostrovech se pivo-ležák čepuje bez tlaku a tedy téměř bez pěny a pro našince je téměř nepitelné.

V Erin’s Flag se ale moudře vydali cestou typicky českou a plzeňské pivo i speciály čepují tak, že je na barmany radost pohledět. Krýgly sedí pěkně ve vodě, sudy se chladí ve speciální místnosti a díky krátkým a hlavně čistým trubkám má pivo prvotřídní chuť a říz.

V Erin’s Flag myslí na každého

Kdo byl v Irsku, zná typickou přímost a jakousi nepsanou dohodu o automatickém přátelství, která se skrývá pod drsnou slupkou větrem a deštěm ošlehaných ostrovanů. V Erin’s to funguje stejně.

Lukáš Wiesner

Každé místo má své kouzlo. Pro někoho je to oku lahodící prostředí, někdo si potrpí na program a akci a někdo prostě potřebuje mít vše vypipané do puntíku. Pro mě tvoří atmosféru lidé, které přiláká místní genius loci. Je jedno, jestli s nimi hraji na kytaru nebo jen náhodou uslyším smích od sousedního stolu, kde někdo zrovna oslavuje prchavé vítězství v kartách nebo trousí záměrně snobské poznámky o jídle. U dobře načepovaného piva prostě stačí v klidu sedět a vnímat svět kolem sebe.

Lukáš Wiesner

Bodrá obsluha se nebojí vtipkovat a popovídat si, není problém se na baru zapovídat s majitelem pubu nebo pokecat s kuřáky venku před hospodou. Pro ty je navíc v plánu venkovní polozahrádka se slunečníkem a teplomety, což je další typicky irská záležitost: nikde jinde se neseznámí tolik lidí jako v malém prostoru před hospodou v zapadlé čtvrti kteréhokoli irského města.

The Erin’s Flag je totiž zatím ve zkušebním provozu, kdy sice plně funguje, ale stále hledá nové nápady jak zpříjemnit posezení stálým i novým zákazníkům. Tato snaha je vidět na každém kroku. Obsluha prochází školením o irských whiskey, za barem se usazují lahve rozličných rumů a ginů, testují tu různé domácí limonády s netradičními příchutěmi a nade dveřmi visí velké promítací plátno pro sportovní fanoušky. Navíc jsou v plánu koncerty a akce navazující na typicky irskou tradici živé hudby v pubech.

V The Erin’s Flag je prostě radost sedět a už teď po půl roce provozu si lze docela dobře představit, že do něj budou za pár set let chodit Brňáci tak poctivě, jak to dělají rodilí Irové kdesi v deštěm promáčeném Dublinu.

Autor:

Nejčtenější

Prodáváte auto nebo máte doma nepojízdný vrak? Když si nedáte pozor, může vás to vyjít draho

Prodáváte auto nebo máte doma nepojízdný vrak? Když si nedáte pozor, může vás...

Od nového roku zaplatíte příspěvek do garančního fondu, pokud máte auto zapsané v registru vozidel a nemáte ho...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Pět rad, jak vypadat mladší. Vyhněte se chemii a vyhlaste válku stresu

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů!

Jak vypadat mladší? To je otázka, ke které dříve nebo později dojde každá žena. Je to jednodušší, než si myslíte. Stačí...

Když střeva vypovědí službu

Když střeva vypovědí službu

Člověk by si řekl, že má svůj život prakticky pod kontrolou. Že si sám rozhoduje o tom, kdy jí, kdy odpočívá, kdy spí a...

Další z rubriky

V nejstarší chebské hospodě U Krále Jiřího se dveře netrhnou

U Krále Jiřího je hrdá plzeňská hospoda.

Husitského krále Jiřího z Poděbrad si v Chebu náležitě váží, a tak není divu, že je podle něj pojmenované nejen...

Hospoda U Jagušky je postavená na dobrém pivu

U Jagušky jako v jedné z prvních hospod v Praze bylo tankové pivo.

Středobodem Palmovky nejen pro milovníky plzeňského piva je pekelně vymalovaná restaurace U Jagušky. Stěny zde zdobí...

Stopkova pivnice je pro pivaře druhým domovem

Ze Stopkovy pivnice sálá lákavé teplo a domácká nálada na sto honů.

Podzimní vítr fouká směrem z ulic do pivnic a žene všechny milovníky piva do útulného tepla brněnských podniků. Jedním...

Najdete na iDNES.cz