Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Stopkova pivnice je pro pivaře druhým domovem

Komerční sdělení   0:02aktualizováno  0:02 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Podzimní vítr fouká směrem z ulic do pivnic a žene všechny milovníky piva do útulného tepla brněnských podniků. Jedním z nejpříjemnějších míst, kde se dají prosedět sychravé podzimní večery, je Stopkova pivnice.

Ze Stopkovy pivnice sálá lákavé teplo a domácká nálada na sto honů. | foto: Pilsner Urquell

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Na České, nejfrekventovanější brněnské ulici, se mezi výlohami obchodů tyčí nádherný malovaný dům s hospodou, ze které sálá lákavé teplo a domácká nálada na sto honů. Když promrzlý návštěvník otevře dveře pivnice, obklopí ho prostředí držící tradice brněnských hospod devatenáctého století.

Stopkova pivnice je rozsáhlá, do celého dvoupatrového podniku se vejde přes tři sta lidí. Díky dobře rozvrhnutému interiéru se tu ale člověk necítí jako v megalomanské nálevně, ale naopak jako v rodinném podniku s osobitou atmosférou. Navíc strategicky rozmístěné pultíky na objednávky pomáhají obsluze i výčepním v nelehkém úkolu udržování neustálého přílivu plných kríglů pro žíznivé návštěvníky.

Díky dobře rozvrhnutému interiéru se tu člověk necítí jako v megalomanské...
Když otevřete dveře pivnice, obklopí vás prostředí držící tradice brněnských...

Díky dobře rozvrhnutému interiéru se tu člověk necítí jako v megalomanské nálevně, ale naopak jako v rodinném podniku s osobitou atmosférou.

Tady je plzeňské doma

A že je to ale fuška. Jakmile totiž člověk ochutná říznou Plzeň z tanku, kterou ve Stopkově pivnici doslova hýčkají, zabydlí se u svého stolu a nebude se chtít vystěhovat. Místní výčepní se totiž řadí k absolutní špičce a na každém kríglu je to znát.

Plzeň z tanku ve Stopkově pivnici doslova hýčkají.

Plzeň z tanku ve Stopkově pivnici doslova hýčkají.

Pivo přímo z tanku čepují do kríglů, které si pěkně sedí ve vodě a už při pohledu na zručnost výčepního je jasné, že hladinka smetanové pěny doteče přesně na míru.

Díky tomu se do Stopkovy pivnice stahují jak zasloužilí místní štamgasti tak studenti i zahraniční hosté, kteří Brnem projíždějí nebo sem zavítají na služební cestu. „Jsem tu poprvé. Kolega z nové práce mi Stopkovu pivnici doporučil, protože tu točí vyhlášenou Plzeň, kterou mám moc rád,” povídá mi nad půllitrem inženýr-mechanik Greg z města Portland v americkém Oregonu. „Rozhodně se sem budu často vracet,” dodává.

Lukáš Wiesner

Každé místo má své kouzlo. Pro někoho je to oku lahodící prostředí, někdo si potrpí na program a akci a někdo prostě potřebuje mít vše vypipané do puntíku. Pro mě tvoří atmosféru lidé, které přiláká místní genius loci. Je jedno, jestli s nimi hraji na kytaru nebo jen náhodou uslyším smích od sousedního stolu, kde někdo zrovna oslavuje prchavé vítězství v kartách nebo trousí záměrně snobské poznámky o jídle. U dobře načepovaného piva prostě stačí v klidu sedět a vnímat svět kolem sebe.

Lukáš Wiesner

Greg, stejně jako spousta dalších, posedává u baru a v klidu upíjí pivo. Ve Stopkově je to častý pohled, množství návštěvníků se sem vydává strávit příjemnou půlhodinku u piva a prohodit pár slov s ostatními milovníky piva, kteří si zrovna nemají s kým popovídat. Krátké rozhovory překračující jazykové i společenské bariéry jsou ve Stopkově pivnici na denním pořádku.

Obluha zaslouží poklonu

Výčepní i číšníci si i ve frmolu, který díky neustále plné hospodě mají, při každé objednávce najdou několik vteřin na nějaký ten vtípek nebo komentář. Za svůj nezdolný optimismus tváří v tvář našlapané hospodě a náročné šichtě mají můj bezmezný obdiv.

Další poklona rozhodně patří kuchyni. Není nic lepšího, než si tu nechat donést jehněčí kolínko na rozmarýnu nebo třeba klasické buřty na pivu, a zapíjet je sladkohořkou Plzní.

Stopkova pivnice je rozdělená na kuřáckou a nekuřáckou část, díky výkonnému větracímu systému ale ani v kuřácké části pivnice nikdy není zakouřeno tak, jak by se to od našlapaného podniku dalo čekat.

Stopkova pivnice patří k jedné z Kolkoven, řetězci českých hospod či restaurací zakládajících si na kvalitě piva i kuchyně. I když si Kolkovny drží podobný ráz, vždy ctí ducha místa, ve kterém se nachází. Ve Stopkově se tedy může návštěvník těšit na poctivou brněnskou pivnici se všemi výdobytky moderní kuchyně.

Autor:
Témata: kuchyně, Oregon, Plzeň

Nejčtenější

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Revoluce v úsporách: První hybridní elektrický ohřívač vody

Revoluce v úsporách: První hybridní elektrický ohřívač vody

50% úspora energií při ohřevu vody? Jde to! Nový inteligentní elektrický ohřívač vody Lydos Hybrid firmy Ariston to...

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů!

Mentor Jan Mühlfeit tvrdí, že v každém z nás se skrývá potenciál a že odhalením svých silných i slabých stránek...

Další z rubriky

Hospoda U Jagušky je postavená na dobrém pivu

U Jagušky jako v jedné z prvních hospod v Praze bylo tankové pivo.

Středobodem Palmovky nejen pro milovníky plzeňského piva je pekelně vymalovaná restaurace U Jagušky. Stěny zde zdobí...

Hospody pod trolejemi: k Peronu už jen kvůli pivu

Restaurace U Peronu vypadá zvenku jako malá hospoda, ale je to obr o 250...

Když jsem do restaurace U Peronu kousek od zastávky Smíchovské nádraží přišel poprvé, žíznivý po zápasu v badmintonu,...

V Jihlavském Parlamentu rozhodujete vy. A že je o čem rozhodovat

Příjemnější vstup je rozhodně z terasy.

Je to už více než rok, co se v nové jihlavské čtvrti zvané Jihlavské terasy, otevřel podnik, který do metropole...

Najdete na iDNES.cz