Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

V Jihlavském Parlamentu rozhodujete vy. A že je o čem rozhodovat

Komerční sdělení   0:02aktualizováno  0:02
Je to už více než rok, co se v nové jihlavské čtvrti zvané Jihlavské terasy, otevřel podnik, který do metropole Vysočiny přinesl čerstvý gastronomický vítr v podobě moderně pojatých českých jídel i mezinárodní kuchyně.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Příjemnější vstup je rozhodně z terasy. | foto: Pilsner Urquell

V Jihlavském Parlamentu na Terasách si tak na své tak přijdou jak dámy zakládající si na zdravých pokrmech, tak milovníci pěkného kousku masa zalitého půllitrem plzeňského.

Pokud jste někdy byli v Jihlavě a pojem Jihlavské terasy vám nic neříká, nemusíte se stydět. Řada Jihlavanů by totiž také možná na první pokus nevěděla, kam vás navést. Projekt revitalizace areálu bývalé Tesly v novou městkou čtvrť se realizuje od roku 2010 a za tu dobu se to tu změnilo k nepoznání. Centrální park, byty, školka, lékaři. Teprve až Jihlavský Parlament ale Terasy přivádí k životu.

Fotogalerie

Za poněkud nevzhlednou fasádou se skrývá krásná a moderně pojatá nekuřácká restaurace, jejíž velkolepé prostory nabízejí místo pro 135 hostů.

Uvažoval jsem nad tím, zda počet míst nějakým způsobem nesouvisí s názvem restaurace a jediné k čemu jsem došel je, že 135 lidí by v parlamentu byla pohodlná kvalifikovaná většina, tedy skupina, která může rozhodovat o všem. Něco na tom bude i v Jihlavském Parlamentu. Když tu totiž zasednete do lavic, budete se díky skvělé obsluze a široké nabídce cítit jako páni.

Těžké rozhodování bude jen na vás

Situace poté, co vám donesou menu, ale bohužel připomíná politiku víc, než je zdrávo. Rozhodování je neuvěřitelně těžké, a to proto, že vše na lístku vypadá neskutečně lákavě. Mojí jedinou záchranou bylo, že část ze sezonního dýňovo-artyčokového menu už byla vyprodaná.

Vojtěch Kolář

Hledám podniky, co mají srdce

Když přijde na jídlo a pití, dokážu o něm mluvit hodiny. Fascinuje mě dozlatova grilovaná křupavá zelenina, jemně propečené steaky, perfektně se táhnoucí holandská omáčka a krása čerstvě načepovaného piva, jehož vznášejcími se bublinkami probleskují sluneční paprsky. Stejně jako se dokážu rozplývat nad perfektním kulinářským zážitkem, dokáže mě do ruda rozčílit lenost a falešnost, která se z českých hospod ještě zdaleka nevytratila tak, jak bychom si všichni přáli. V restauracích nehledám jenom dobré jídlo a pití, ale hlavně zážitky a příběhy lidí, které do své práce dávají srdce, aby nám tyto zážitky mohli zprostředkovat.

Vojta Kolář

Grilovaná vepřová panenka v pepři s pečenou dýní, medem a chilli byla přesně tím, co jsem od příslibu moderní české kuchyně očekával a přesně se kuchařskou kompozicí trefila do sychravého podzimního počasí. Navíc se panenka chuťově krásně doplňovala s hořkosladkou Plzní, kterou tu šikovné slečny čepují s jistotou na hladinku.

Ve stálé obědové nabídce mají to nejlepší z české klasiky, několik kousků ze světové kuchyně, saláty a steaky. Měl jsem například možnost ochutnat i světové papardelle s pečenými artyčoky, chorizem, rukolou a parmazánem, které ukázaly, že ani v téhle oblasti kuchařského umění se místní kuchaři rozhodně neztrácejí.

Sezonní menu tu není výjimkou spojenou s velkou úrodou dýní hokkaidó. Všechna jídla v Jihlavském Parlamentu připravují z čerstvých sezonních surovin od místních farmářů a kuchaři připravují nová sezonní menu každý měsíc. Na listopad chystají svatomartinské hody a jídla s červenou řepou, v prosinci zas budou kuchaři vařit s vínem, badyánem, skořicí a hřebíčkem. O důvod víc, se sem pravidelně vracet.

Jedinou výtkou snad mohou být na jihlavské poměry mírně vyšší ceny. Za kvalitní kuchyni s promyšlenými jídly a špičkovou obsluhu to ale stojí. Budu celému týmu Jihlavského Parlamentu držet palce, ať se jim daří při všech volbách, kdy se lidé rozhodují o tom, kam půjdou na jídlo.

Autor:

Nejčtenější

Neplaťte víc, otestovali jsme ceníky elektřiny

Otestovali jsme ceníky elektřiny. Partner od Centropolu garantuje letošní ceny...

Cena elektřiny roste a všichni dodavatelé se shodnou na tom, že v první polovině roku 2018 poroste dál. Proto jsme...

Dárky pro nejmenší: Musí bavit, zároveň mají dítě i rozvíjet

Dárky pro nejmenší: Musí bavit, zároveň mají dítě i rozvíjet.

Zářící oči dítěte, které pod stromečkem rozbaluje dárky, jsou odměnou za veškeré předvánoční úsilí a stres. Jaké dárky...

Kanalizace není skládka, varují PVK

Kanalizace není skládka, varují PVK.

Pražské vodovody a kanalizace upozorňují, že kanalizační síť je určena výhradně k odvádění odpadních vod – mírně...

Parkour je ideální výzvou pro rozhýbání teenegerů

Proč právě parkour? V současnosti není problém s nedostatkem aktivit nabízených menším dětem na dětských hřištích....

Honor k Vánocům naděluje skvělé ceny smartphonů a další dárky

Honor k Vánocům naděluje skvělé ceny smartphonů a další dárky

Honor se rozhodl udělat svým fanouškům pořádnou radost, a proto v prosinci výrazně snižuje ceny vybraných smartphonů a...

Další z rubriky

V nejstarší chebské hospodě U Krále Jiřího se dveře netrhnou

U Krále Jiřího je hrdá plzeňská hospoda.

Husitského krále Jiřího z Poděbrad si v Chebu náležitě váží, a tak není divu, že je podle něj pojmenované nejen...

Ve Zlatém klasu ctí tradici obřích porcí

Zlatý klas najdete jen pár desítek metrů od Anděla.

Pokud někdy budete mít opravdu velký hlad, zajděte si na oběd do Zlatého klasu jen kousek od Anděla. Udržují tu totiž...

Hospoda U Jagušky je postavená na dobrém pivu

U Jagušky jako v jedné z prvních hospod v Praze bylo tankové pivo.

Středobodem Palmovky nejen pro milovníky plzeňského piva je pekelně vymalovaná restaurace U Jagušky. Stěny zde zdobí...

Recept na sladký vánoční salám
Recept na sladký vánoční salám

Letos zkuste vánoční cukroví trochu jinak

Najdete na iDNES.cz