Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Pierburg je Štikou Ústeckého kraje. Získal i cenu Excellence Awards

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Český závod Pierburg, s.r.o. v Ústí nad Labem - Trmicích získal nedávno cenu General Motors Supplier Quality Excellence Award za nadprůměrnou kvalitu výrobků a dodávek elektromagnetických ventilů, výfukových klapek a sekundárních vzduchových pump.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Zástupci oceněných poboček přebírají cenu. | foto: Pierburg

Zároveň se stal držitelem ocenění Štika Ústeckého kraje za progresivní růst.

Snímek představuje listinu ocenění Supplier Quality Excellence Award.

Snímek představuje listinu ocenění Supplier Quality Excellence Award.

Ocenění Supplier Quality Excellence Award bylo uděleno vynikajícím dodavatelům již potřetí. Tomáš Petrů, manažer kvality, osobně převzal cenu na slavnostním udílení u společnosti Adam Opel AG v Rüsselsheimu. Sascha Günther, jednatel společnosti, k tomu uvádí:

„Z této ceny, která nám byla udělena na základě nulových chyb u našich dodávek za posledních osmnáct měsíců, máme velkou radost. Toto uznání dokazuje, že se naše neustálé úsilí zaměřené na transparentní výrobu a logistiku vyplatilo. Budeme i nadále dělat všechno pro to, abychom tuto úroveň udrželi.“

Společnost General Motors ocenila celkem 310 evropských závodů svých dodavatelů. Subdodavatelské podniky musejí splňovat přísná kritéria kvality a jsou pravidelně podrobovány auditu společnosti General Motors.

Zástupci oceněných poboček přebírají cenu.

Zástupci oceněných poboček přebírají cenu.

Dynamická firma se stala Štikou

Ocenění Štika českého byznysu získal závod Pierburg, s.r.o. v Ústí nad Labem – Trmicích v rámci Ústeckého kraje. Cenu mohou získat pouze společnosti, které splňují přísná kritéria a po určité období dynamicky rostou, což se právě závodu Pierburg dlouhodobě daří.

Žebříček Štiky českého byznysu založila společnost Coface Czech počátkem roku 2005 s cílem identifikovat české podniky prudce rostoucí a s předpoklady pro další růst, tedy nabídnout podnikatelské veřejnosti hodnověrný nástroj k posouzení střednědobé dynamiky a stability českých firem na celostátní i regionální úrovni. Hodnocení firem se však opírá pouze o objektivní ekonomické ukazatele růstu obratu a finanční stability za dobu tří let, a není tak zatíženo individuální volbou. Umístění firem není – po jejich prvotní kvalifikaci – podmíněno jejich velikostí.

Na českém trhu podobné hodnocení firem scházelo. Kromě standardních statických ukazatelů, jako jsou obrat nebo zisk, jsou posuzovány i další aspekty. Vývoj hospodaření firem během období tří let, jejich platební schopnosti a morálku a regionální perspektivu. Právě tyto ukazatele v sobě zahrnuje žebříček Štiky českého byznysu, který se tak stává dosud nejkomplexnějším hodnocením ekonomické výkonnosti, platební schopnosti a dynamiky českých firem.

Pierburg je Štikou Ústeckého kraje. Získal i cenu Excellence Awards

Pierburg je Štikou Ústeckého kraje. Získal i cenu Excellence Awards

Česká pobočka firmy Pierburg zaměstnává 400 pracovníků a vyrábí produkty pro řízení snížení emisí škodlivin a řízení sání vzduchu. V roce 2014 firma například vyrobila přes dva milióny výfukových klapek sloužících ke snižování emisí výfukových plynů a stejný počet modulů na recirkulaci výfukových plynů. Dále pak více než dva a půl milionu elektromagnetických ventilů. Také sesterský podnik Pierburg S. A. ve španělském Abadianu, byl již vyznamenán stejnou prestižní cenou. Oba podniky patří k divizi Mechatronics v rámci skupiny KSPG, která je mezinárodním subdodavatelem pro automobilový průmysl.

Pierburg je Štikou Ústeckého kraje. Získal i cenu Excellence Awards
Pierburg je Štikou Ústeckého kraje. Získal i cenu Excellence Awards
Pierburg je Štikou Ústeckého kraje. Získal i cenu Excellence Awards

O skupině KSPG

Skupina KSPG, která dosahuje obratu 2,46 miliardy EUR (v roce 2014), patří ke stům největších subdodavatelům pro automobilový průmysl a zastupuje obor mobility v rámci koncernu Rheinmetall. Zhruba ve 40 výrobních závodech v Evropě, Severní a Jižní Americe, v Japonsku, Indii a Číně vyvíjí a vyrábí cca 12 000 pracovníků komponenty, moduly a systémy pro současná i budoucích vozidla.

Jako zavedený partner ve vývoji pro mezinárodní výrobce automobilů provádí naše společnost již více než sto let vývoj a udržitelné zlepšování techniky motorů z hlediska snižování emisí škodlivých látek, snižování spotřeby a úspory CO2 a také při snižování hmotnosti a zvyšování výkonu.

Subdodavatelská firma působící na mezinárodních automobilových trzích se skládá ze tří divizí: Hardparts, Mechatronics a Aftermarket. Pod obchodní značkou Kolbenschmidt je sdružena obchodní činnost divize KSPG Hardparts, zaměřená na písty pro motory osobních automobilů a užitkových vozidel, velké písty, bloky válců a klikové skříně, hlavy válců a strukturované součásti z hliníku. K této oblasti navíc patří další odlitky, kluzná ložiska a kontinuálně lité odlitky.

Pod obchodní značkou Pierburg působí na trhu divize KSPG Mechatronics, která se specializuje na moduly a systémy pro snížení emisí škodlivin, elektromagnetické ventily, ovladače a regulátory, systémy ventilových rozvodů a olejová, vodní a vakuová čerpadla pro osobní automobily, kamiony a terénní vozidla.

A v neposlední řadě divize Aftermarket zodpovídá pod obchodní značkou Motorservice za mezinárodní obchod s náhradními díly pro známé značky koncernů a s dalšími výrobky ve více než  130 zemích. Jako přední dodavatel komponentů pro motory nabízí Motorservice svým zákazníkům rozsáhlý sortiment motorových dílů z první ruky.

Pierburg je Štikou Ústeckého kraje. Získal i cenu Excellence Awards

Pierburg je Štikou Ústeckého kraje. Získal i cenu Excellence Awards

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Společnost Pražská plynárenská se od června zařadila mezi společnosti, které se nebojí využívat nové technologie a svým...

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Chcete mít zahradu před zimou uklizenou stejně dobře jako obývací pokoj v neděli odpoledne? Poradíme vám, jak si s tím...

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Se začátkem školního roku vyvstává ve většině rodin se školáky otázka kapesného. Měly by děti dostávat svoje peníze,...

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Tipsport extraliga se už zase blíží! 14 týmů, 52 kol, 364 zápasů v základní části a elektrizující bitvy v play off....

Další z rubriky

Obnova majetku je pro SVS prioritou, letos investuje 1,319 miliardy korun

Severočeská vodárenská společnost (SVS)

Severočeská vodárenská společnost zásobuje pitnou vodou více než 1,1 milionu obyvatel severočeského regionu. V letošním...

To nejlepší do piva je český chmel, žatecké Chmelařství přijímá nové lidi

To nejlepší do piva je český chmel.

Někdy je nazýván také naším „zeleným zlatem“. Určitě svoji kvalitou nejlepší na světě. Jeho aroma a vyvážená hořkost je...

TOS Varnsdorf: bohatá tradice i nejnovější trendy v obrábění

Jedna z nejsilnějších strojírenských firem v Ústeckém kraji, přední evropský...

Jedna z nejsilnějších strojírenských firem v Ústeckém kraji, přední evropský výrobce obráběcích strojů TOS Varnsdorf si...

Najdete na iDNES.cz