Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Pět rad, jak vypadat mladší. Vyhněte se chemii a vyhlaste válku stresu

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Jak vypadat mladší? To je otázka, ke které dříve nebo později dojde každá žena. Je to jednodušší, než si myslíte. Stačí se držet pěti rad a uvidíte, že výsledek na sebe nenechá dlouho čekat. Přijďte se inspirovat na Festival Evolution, který proběhne 23.–25. března na Výstavišti v Praze Holešovicích.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů! | foto: Shutterstock

Dodržujte zdravou životosprávu

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů!

To, že zdraví a krása jsou přímo spojené s tím, co jíme, je věc známá. Nevhodná výživa a mýty okolo ní mohou vést k tomu, že nemáme energii, jsme unavení a máme větší riziko k nadváze a depresím. Nedovolte, abyste se stali otrokem špatné výživy a chmury nezahánějte sladkostmi. Naučte se poznat opravdu kvalitní potraviny a zjistěte, jaké mají zdravotní přínosy nebo rizika výrobky, které běžně kupujete. S masem nebo bez? Vařené nebo syrové? Bio-nebio? 

Možná máte ve všech těch radách, co je pro vaše tělo nejlepší, trošku zmatek. Na Festivalu Evolution najdete odpověď právě na otázky, jak se zorientovat v jednotlivých výživových směrech, dozvíte se, jakých zásad se držet při detoxu nebo co jíst, když chcete zhubnout, ale přitom nehladovět. Inspirací najdete i na přednášce Rogera Greena s názvem Stravování dlouhověkosti. 

Lékař David Frej vám prozradí principy protizánětlivé stravy. Anna Strunecká vystoupí s přednáškou o bylinách a koření, které mohou přispět ke zmírnění potíží při poruchách nálady, nespavosti nebo migrénách a Michaela Pavlíková zase poradí, jak porozumět potížím s váhou. Víte, jaký je rozdíl mezi bio, veggie, vegan, raw, natur nebo fair trade potravinami? V tom případě nevynechejte food zónu, kde můžete vše ochutnat nebo nakoupit, a to za výhodné festivalové ceny.

Chtějte kvalitu a vyhněte se chemii

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů!

Průměrná žena denně použije 12 kosmetických přípravků, obsahujících 168 chemických přísad. Jak se před chemií ochránit? Řešením je výběr vhodné kosmetiky, a to takové, která nejenže vaši pleť vyčistí, ale také ji dodá potřebné látky bez zbytečného chemického zatížení. Ten nejlepší výběr bio a přírodní kosmetiky najdete právě na Festivalu Evolution. Pokud si chcete vyzkoušet domácí výrobu přírodní bio kosmetiky, nenechte si ujít workshop přípravy krému nebo pleťové masky Havlíkovy přírodní apotéky. 

Víte, že problém s vypadáváním vlasů má 40 % mužů a 20 % žen? Gianni Coria ze Švýcarska vám během sobotního programu prozradí, jak se o vlasy správně starat, aby byly vždy krásné a zdravé. Ovšem používat pouze přírodní kosmetiku na pleť a tělo nestačí, začít byste měli už v domácnosti. 

Na festivalu se můžete seznámit (a vyzkoušet si) ekologické produkty a vychytávky do domácnosti. A zajímáte-li se o koncept bezodpadové domácnosti, nepropásněte přednášku Nataši Foltánové.

Vyhlaste válku stresu

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů!

Moderní život přináší mnoho výhod,
ale zároveň na nás klade úplně nové nároky. Stres vás může zdržovat, obtěžovat, dokonce i úplně přemoct.
A pak podle toho vypadáme. Nejdůležitější si správně rozvrhnout energii. Udělat si také čas sama pro sebe a plánovat si odpočinek. Pocit vnitřní spokojenosti a krása jdou ruku
v ruce. Nejen, že optimistický pohled na svět pomáhá produkovat hormony štěstí, ale navíc prospívá imunitě. 

Zkuste se také zamyslet nad tím, jestli nejste až příliš hodní a umíte také někdy říct ne. Jestli chcete po čtyřicítce chytit druhý dech a ne první infarkt, musíte se umět na chvíli zastavit a vytvořit si klidný prostor. Festivaloví hosté vám poradí, jak na to. Vedle přednášek s lékaři zastupující konvenční či celostní medicínu zde prostor dostanou praktici alternativní léčby a dojde i na osvědčené „babské“ rady.nA že je stres také zabijákem vztahů, víme z vlastní zkušenosti a Festival Evolution se bude věnovat i tomuto tématu.

Nezapomínejte na pohyb

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů!

Sport a pohyb jako takový je elixírem mládí, který nemohou nahradit ani ty nejdražší kosmetické přípravky. A nemusí jít o hodinové cvičení v posilovně. 

Návštěvníci festivalu si bez ohledu na věk, váhu či zkušenosti mohou zdarma vyzkoušet například jednoduché jógové techniky, základy taiči, různá dechová cvičení, meditaci nebo třeba bollywoodský či intuitivní tanec. Už jste slyšeli o dechovém cvičení Osho divine healing a OM chanting? Pokud ne, přijďte si jej vyzkoušet spolu se cvičením Falun Gong nebo navštivte workshop základů meditace. Cvičení a meditace obecně snižuje vysoký tlak, působí jako prevence onemocnění a má celou řadu dalších přínosů. 

Naučte se správně myslet a vyniknout

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů!

Umíte pracovat na svých silných stránkách? Umíte „prodat“ své schopnosti? Známý kouč a mentor
Jan Mühlfeit říká, že v každém z nás je obrovský potenciál, jen je potřeba odhalit své silné a slabé stránky.
Na Festivalu Evolution vystoupí na přednášce společně s Taťánou Kuchařovou a Ondřejem Brzobohatým, kteří budou mluvit o úspěchu, silných stránkách, sebepoznání, restartu myšlení i o rovnováze v životě a ve vztahu. Že má smysl jít si za svými sny, zase prozradí na workshopu Odemykání dětského potenciálu také olympionik David Svoboda a YouTuberka Carrie Kirsten. 

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů!

Víte, co mají společného úspěšní lidé? Mentální nastavení. Jak to funguje, vám prozradí Mark Dzirasa. A otestovat si oblasti, které jsou ve vašem životě nejdůležitější, si můžete nechat zdarma v koučovací poradně Aleše Kaliny.

Více informací o Festivalu Evolution včetně jeho programu najdete na webu www.evolution.cz.


Nejčtenější

Sakura mezi šestnácti nejlepšími stavbami světa

Sakura mezi šestnácti nejlepšími stavbami světa

Rezidence Sakura skupiny T.E se probojovala mezi 16 nejlepších staveb světa v kategorii Residential – Future Project...

Přechod na DVB-T2 můžete vyřešit snadno. S O2 TV získáte plno výhod

Přechod na DVB-T2 můžete vyřešit snadno. S O2 TV získáte plno výhod!

Televizní vysílání čekají dramatické změny, na které se můžete připravit s předstihem.

Chorvati ukončí ruský sen! Vsaďte si na MS a získejte 1 000 Kč zdarma

Chorvati ukončí ruský sen! Vsaďte si na MS a získejte 1 000 Kč zdarma

Tipéři posílají dál Anglii a Chorvatsko, vidíte to podobně? Vstupte do největší komunity sázkařů a vyzvedněte si během...

Nová válcovna slibuje bezodpadovou výrobu podlahovin i pracovní místa

Nová válcovna za 1,4 miliardy slibuje bezodpadovou výrobu podlahovin

Společnost Fatra pokračuje v realizaci výstavby nové válcovny. Od listopadové prohlídky staveniště se mnohé změnilo a...

Kdo ovládne finále? Vsaďte si na MS a získejte 1 000 Kč zdarma

Francie vs. Chorvatsko

Je tady netrpělivě očekávaný vrchol! Kdo ovládne finále MS 2018? Vstupte do největší komunity sázkařů a vyzvedněte si...

Další z rubriky

Sharon Bolton v Praze představí svou novou knihu Temné říční proudy

Temné říční proudy

Oblíbená spisovatelka Sharon J. Bolton, nositelka nejprestižnější žánrové ceny Dagger in the Library, se v úterý 26....

Zanechte diet a přejděte na stravu budoucnosti! Seznamte se s GO MRP

Zanechte diet a přejděte na stravu budoucnosti! Seznamte se s GO MRP

Zanechte diet a přejděte na stravu budoucnosti! Válčíte s váhou a vyzkoušeli jste už nespočet diet a detoxikačních kúr,...

Dva měsíce proměny: V kondici jako už dlouho ne

Kamila Rusiňáková

Tři ženy, které se přihlásily do programu Cambridge Weight Plan a již dva měsíce dodržují zásady nového životního...

Najdete na iDNES.cz