Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pěstounům v Ostravě slouží poradna v modernějších prostorách

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Krajský úřad právě zpřístupnil pracoviště Centra psychologické pomoci v nových moderních prostorách s důstojným zařízením. Ostravská poradna bude pracovat na zkvalitnění života náhradních rodin a rozvoji péče o děti. Využívat ji mohou žadatelé o náhradní rodinnou péči, pěstouni i jim svěřené děti.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Pěstouni mají v Ostravě novou poradnu pro náhradní rodinnou péči | foto: Moravskoslezský kraj

I když si občas myslíme, že nám rodiče řídí život, přece jenom tím udávají směr, kterým bychom se měli dát. Pokud takové blízké nemáme, chybí nám osoba, která by nastavovala určité mantinely. A právě v tom hrají neocenitelnou roli pěstouni. Plní funkci průvodců životem malého člověka, kteří jsou tu proto, aby vyslechli jeho potřeby, poradili mu a pomohli postavit se na vlastní nohy. K takovému úkolu je ale potřeba připravit se na mnoho různých, mnohdy stresujících situací. V nové moderní poradně, která se nachází v Hornické ulici, se mohou na cokoliv informovat jak pěstouni a děti v jejich péči, tak zájemci, kteří teprve o náhradní rodinnou péči žádají.

Nové pracoviště bude plně vytížené

Dosud byl o poradenské služby Centra psychologické pomoci v Moravskoslezském kraji velký zájem, což bylo jedním z impulsů ke vzniku nových prostorů zařízení. „V roce 2015 využilo služeb poradny více než 900 klientů. Cílovými skupinami, které danou pomoc potřebují, jsou nejen náhradní rodiče – pěstouni, rodiny nacházející se v obtížných situacích, ale také děti, které žijí v dětských domovech a dalších speciálních zařízeních,“vysvětluje náměstek moravskoslezského hejtmana Svatomír Recman, který se osobně zúčastnil otevření nového pracoviště. Cílem tohoto projektu je tedy rozšíření nabídky služeb odborného sociálního poradenství v oblasti rodinných a partnerských vztahů a v oblasti náhradní rodinné péče.

Pěstouni mají v Ostravě novou poradnu pro náhradní rodinnou péči

Pěstouni mají v Ostravě novou poradnu pro náhradní rodinnou péči

Pomoci psychologů a sociálních pracovníků využívají například pěstouni z vesnice nedaleko Ostravy při setkávání dětí s jejich biologickými rodiči. Vychovávají totiž děti z několika různých rodin a často jsou vzájemné vztahy složité, proto je při kontaktu velmi důležitá pozitivní nálada. „Neasistovaná setkání bývají sice srdečná, ale mohou se lehce vymknout z rukou, z vlastní zkušenosti je moc nedoporučuji. Vždycky je lepší, když je u toho nějaký odborník,“říká paní Markéta.

Jistota dostatečného soukromí při konzultacích

S Centrem psychologické pomoci spolupracují třeba také pěstouni z jedné známé obce v podhůří Beskyd, kteří se věnují náhradní péči na přechodnou dobu. Konzultují s psychology hlavně to, jak postupně připravovat dítě na předání do dlouhodobé péče.

Žadatelé o pěstounskou péči se k odborníkům obracejí s dotazy na její možnosti a formy, a samozřejmě se v poradnách dlouhodobě školí. Prostory nového ostravského pracoviště jsou zařízeny tak, aby na klienty působily co nejpříjemněji a zajišťovaly jim pro konzultace dostatečné soukromí.

Projekt Poradna pro pěstounskou péči v Ostravě byl spolufinancován evropskými fondy ve výši 20 milionů korun a kraj na jeho realizaci přispěl více než 8 miliony korun. Díky němu může příspěvková organizace Moravskoslezského kraje Centrum psychologické pomoci, která v regionu působí už od roku 2003, začít využívat další nové, moderní a bezbariérové pracoviště.

Pěstouni mají v Ostravě novou poradnu pro náhradní rodinnou péči

Pěstouni mají v Ostravě novou poradnu pro náhradní rodinnou péči

Autor:
Témata: Beskydy, Ostrava

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Slezská univerzita v Opavě nabízí výjimečnou kombinaci oborů pod jednou střechou

Roboti z Ústavu informatiky

Filozoficko-přírodovědecká fakulta Slezské univerzity v Opavě je moderní a dynamická vzdělávací instituce. Nabízí...

Dopravní podnik Ostrava chce, aby se cestující cítili bezpečně

Dopravní podnik Ostrava chce, aby se cestující cítili bezpečně

Lidé, kteří cestují veřejnou dopravou v Ostravě, jsou rádi, že ve vozech dopravního podniku potkávají asistenty...

Na Univerzitě Palackého řešíte své studium přes mobil

Na Univerzitě Palackého řešíte své studium přes mobil.

Univerzita Palackého v Olomouci udává v posledních letech trendy v mnoha oblastech. Jako první v Česku přišla s vlastní...

Najdete na iDNES.cz