Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Perly Itálie – dovolená v oblasti Gargano, Abruzzo a dalších

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Specialistů na Itálii je na našem trhu několik, k těm nejlepším patří bez nadsázky CK Cicala (čte se čikala), která působí v cestovním ruchu přes dvacet let. Dnes je stabilním partnerem jak pro tisíce českých zákazníků, tak i pro renomované italské hoteliéry.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Torre dell´Orso htl Thalas pláž | foto: CK Cicala

CK Cicala

Rodinný podnik, který tvoří Češi i rodilí Italové.

Jaký přínos to má pro znalost mentality i místního prostředí, netřeba vysvětlovat. Kromě jiného, sami majitelé cestovky moře milují a místa nabízená v katalogu osobně vyzkoušeli při svých vlastních letních pobytech.

Stategií cestovní kanceláře Cicala je minimum slev a lastminute zájezdů – ceny musí být dobré od počátku do konce prodeje. Zkušenost a vztah k Itálii se odráží nejev v cenách ale i v kvalitě služeb.

Klienti se nemusí obávat nepříjemných překvapení typu výhled na skládku nebo vzdálenost k moři dva kilometry. Možná se to zdá malicherné, ale právě takové detaily rozhodují. CK Cicala nabízí pobyty po celém pobřeží Itálie, i místa ve vnitrozemí.

Z letošní nabídky zájezdů do Itálie vybíráme...

Rodiny s malými dětmi a senioři dále zůstávají věrni dlouhým písečným plážím v letoviscích Rimini a Bibione, která se v poslední době výrazně změnila k lepšímu. V Bibione nově vystavená "villaggia", ubytovací komplexy tvořené apartmánovými domky, mají krásnou architekturu, která je barevná a nápaditá.

Kromě běžného vybavení je často k dispozici mikrovlnná trouba a pračka, v komplexu nechybí bazén a prostory pro nejrůznější sporty. Skutečnou lahůdkou je právě v Bibione nádherná nová cyklostezka spojující centrum se vzdálenější částí Pineda. Cyklisté jsou na ní ovšem v menšině, slouží hlavně in-line bruslařům.

Tradiční destinací je poloostrov Gargano. Kromě průzračně čistého moře a pláží lemovaných vápencovými útesy nabízí i jedinečný zážitek v podobě pralesu Foresta Umbra, tvořeného listnatými stromy vysokými i přes třicet metrů, roste tu přes padesát druhů orchidejí.

Vaše ratolesti určitě ocení nejen krmení daňků, ale také adrenalinovou projížďku terénním autem, kterou nabízí místní infocentrum.

Z nabídky ubytování můžete zvolit třeba skvěle vybavené Villaggio Spiaggia Lunga kousek od městečka Vieste. Ve Spiaggia Lunga je zaručeno sportovní vyžití v podobě tenisu, minigolfu, hry boccie, fotbálku nebo aerobiku. Navíc tady "správně" fouká, takže surfaři – prkna s sebou!

Veneto Bibione město maják

Dvojkombinaci moře a hory nabízí i velmi svérázný kraj na špičce "italské boty" - Kalábrie. Vnitrozemí Kalábrie je v létě vyprahlé, strmé hory se svažují prudce do moře. O to větší kontrast nás čeká na pobřeží. Nádherné písečné i oblázkové pláže, moře čisté jako málokde. Scalea, Tropea, Sibari, Praia a Mare a další místa nezaplavená davy turistů, získávají na oblibě pro svou původnost a jedinečnost.

Kdo nechce během dovolené u moře bojovat s ostatními o kus volného místa pro osušku, může zamířit do méně známých italských středisek jako je třeba Pineto nebo Roseto v kraji Abruzzo. Toto menší a klidnější letovisko bývá pravidelně oceněno modrou vlaku "Bandiera Blu" za kvalitu a čistotu moře, což jistě uvítají vyznavači šnorchlování.

Pineto má krásnou 7 kilometrů dlouhou pláž s jemným pískem. Sestup do moře je pozvolný, takže ideální místo pro rodiny s dětmi hledající změnu po Bibione, Caorle a Rimini.

Torre dell´Orso htl Thalas pláž

Pokud by ratolesti nepřežily bez zábavního parku, je tu další místo kraje Abruzzo: lázeňské městečko Silvi Marina plné restaurací, barů, obchůdků a zábavy všeho druhu. Skutečnou raritou mezi středisky na Jadranu jsou residence přímo na pláži, bez nutnosti přecházet pobřežní silnici či promenádu. Ne náhodou je Silvi Marina novinkou a hitem sezony.

Abruzzo je zajímavé i kombinací moře a hor. Ve vnitrozemí se nabízí možnost vysokohorské turistiky v národním parku Gran Sasso. K tomu se přidává možnost vyjet si na koni nebo na kole, půjčit si surf, vodní skůtr nebo šlapadlo, zkusit paragliding.

více info

Z více než 6 000 kilometrů pobřeží si určitě vybere každý. Podrobné informace o jednotlivých pobytových místech naleznete na adrese www.cicala.cz.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Zažijte zlaté časy českého hokeje v muzeu Grévin

Zažijte zlaté časy českého hokeje v muzeu Grévin

Letos uplyne dvacet let od fenomenálního úspěchu českého hokejového týmu na Zimních olympijských hrách v Naganu. Turnaj...

Pár hodin v cizím městě: jak vytěžit co nejvíce z přestupů mezi lety?

Několik hodin v cizím městě: jak vytěžit co nejvíce z přestupů mezi lety?

Nejde o nic ojedinělého. Celé hodiny se snažíte ulovit co nejlevnější letenku do dalekých krajin a najednou ji máte - a...

Alitalia: zimní síť 2017 - 2018

Létejte s Alitalia z Letiště Václava Havla Praha

Díky své skvělé síti poskytuje Alitalia kompletní pokrytí Itálie a nabízí přímé lety do hlavních evropských měst,...

Najdete na iDNES.cz