Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Pedagogické vzdělávání na Masarykově ústavu vyšších studií ČVUT v Praze

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Zákon o pedagogických pracovnících přináší požadavek odborné kvalifikace nezbytné pro výkon pedagogické praxe. Existují různé školy a kurzy poskytující pedagogické vzdělávání, avšak ne vždy v odpovídající kvalitě.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Pedagogické vzdělávání na MÚVS ČVUT v Praze | foto: České vysoké učení technické v Praze

Pedagogické studium na katedře inženýrské pedagogiky Masarykova ústavu vyšších studií ČVUT v Praze má dlouhodobou tradici, realizováno je úspěšně od roku 1964.

V současné době MÚVS nabízí bakalářské pedagogické vzdělávání ve studijním programu Specializace v pedagogice, který zahrnuje dva studijní obory: Učitelství odborných předmětů, určený pro studenty ČVUT i absolventy technických oborů jiných vysokých škol a nově akreditovaný obor Učitelství praktického vyučování a odborného výcviku, určený pro absolventy středních technických škol, resp. vyšších odborných škol. V obou případech je předchozí technické vzdělání podmínkou.

Studium naplňuje zákonné požadavky pro výkon pedagogické činnosti

Studijní obor Učitelství odborných předmětů se nabízí ve formě studia prezenční i kombinované. Zmíněné pedagogické vzdělávání trvá tři roky, je ukončeno státní závěrečnou zkouškou a obhajobou bakalářské práce. Po završení studia získává absolvent akademický titul bakalář (Bc.).

Cílem studia je seznámit posluchače se současnými poznatky z teorie a praxe výuky žáků středních škol. Studenti si osvojují teoretické poznatky nutné pro utváření způsobilosti k efektivnímu řízení výchovně vzdělávacího procesu. Absolvent tak získává kompetence, jež naplňují předepsané zákonné předpoklady a požadavky pro výkon činnosti pedagogického pracovníka - učitele odborných předmětů (zákon 563/2004 Sb. a Vyhláška MŠMT 317/2005 Sb.).

Nejlepší absolventi se mohou dále ucházet o získání mezinárodního titulu ING-PAED IGIP udělovaného International Society for Engineering Pedagogy. Absolventi budou připraveni provádět i vzdělávací činnost na obdobných středních školách v zahraničí, především v zemích EU.

Pedagogické vzdělávání na MÚVS ČVUT v Praze1

Obdobně zaměřené cíle má i nově akreditovaný studijní obor Učitelství praktického vyučování a odborného výcviku, který reaguje na zájem kategorie učitelů praktického vyučování a odborného výcviku. Nabízí se ve formě studia kombinované, trvá tři roky a je ukončeno státní závěrečnou zkouškou a obhajobou bakalářské práce.

Po úspěšném dokončení studia je absolventům udělen akademický titul bakalář (Bc.). Pedagogické vzdělávání je určeno absolventům středních odborných škol s maturitou technického zaměření, případně vyššího technického vzdělání, kteří vykonávají nebo perspektivně uvažují o kvalifikovaném uplatnění ve funkci učitele středních či vyšších odborných škol.

Absolvent získává kompetence, jež naplňují předepsané zákonné předpoklady a požadavky pro výkon činnosti pedagogického pracovníka - učitele praktického vyučování a učitele odborného výcviku (z. č. 563/2004 Sb. a Vyhláška MŠMT 317/2005 Sb.) - běžně označováno jako pedagogická způsobilost.

Kombinovaná forma studia

Studium v kombinované formě je uskutečňováno ve studijních blocích a je koncipováno s ohledem na pracovní úvazky studujících. Předpokladem je však také nezbytné vlastní sebevzdělávání a samostatná práce.

Máte zájem o pedagogické vzdělávání? Navštivte Dny otevřených dveří

Pro zájemce o pedagogické vzdělávání pořádá MÚVS Dny otevřených dveří. Zájemci zde získají informace o studiu a seznámí se s některými pedagogy a koordinátory studijních programů.

Dny otevřených dveří proběhnou 16.1. 2012 na adrese Horská 3, Praha 2 a 1.2. 2012 na adrese Kolejní 2a, Praha 6, vždy od 14:00 do 18:00. Bližší informace o programu získají zájemci na webových stránkách MÚVS www.muvs.cvut.cz.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

SLEVOTISK učí republiku tisknout přes WEB.
Slevotisk učí republiku tisknout přes web

Slevotisk jako první v České republice zprovoznil objednávky zakázkové výroby on-line. Jen zadáte přes web a třetí den už u vás zvoní kurýr na dveře s...  celý článek

Vinotéky již nabízí vína ve vyšší kvalitě.
Vinotéky již nabízejí vína ve vyšší kvalitě

Volání po vyšší kvalitě v prodeji sudových vín přináší své ovoce. Víno ve vinotékách nahrazují kvalitní jednorázové obaly VINOBOX.   celý článek

KOLO ŠTĚSTÍ je zpět! SLEVY 40 % až 100 % na podzimní a zimní zboží!
Kolo štěstí je zpět! Slevy až 100 % na podzimní a zimní zboží

Ve všech 56 prodejnách Mountfield se opět roztočilo slavné Kolo štěstí! A v novém atraktivním hávu.  celý článek

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.