Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Pedagogické vzdělávání na Masarykově ústavu vyšších studií ČVUT v Praze

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Zákon o pedagogických pracovnících přináší požadavek odborné kvalifikace nezbytné pro výkon pedagogické praxe. Existují různé školy a kurzy poskytující pedagogické vzdělávání, avšak ne vždy v odpovídající kvalitě.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Pedagogické vzdělávání na MÚVS ČVUT v Praze | foto: České vysoké učení technické v Praze

Pedagogické studium na katedře inženýrské pedagogiky Masarykova ústavu vyšších studií ČVUT v Praze má dlouhodobou tradici, realizováno je úspěšně od roku 1964.

V současné době MÚVS nabízí bakalářské pedagogické vzdělávání ve studijním programu Specializace v pedagogice, který zahrnuje dva studijní obory: Učitelství odborných předmětů, určený pro studenty ČVUT i absolventy technických oborů jiných vysokých škol a nově akreditovaný obor Učitelství praktického vyučování a odborného výcviku, určený pro absolventy středních technických škol, resp. vyšších odborných škol. V obou případech je předchozí technické vzdělání podmínkou.

Studium naplňuje zákonné požadavky pro výkon pedagogické činnosti

Studijní obor Učitelství odborných předmětů se nabízí ve formě studia prezenční i kombinované. Zmíněné pedagogické vzdělávání trvá tři roky, je ukončeno státní závěrečnou zkouškou a obhajobou bakalářské práce. Po završení studia získává absolvent akademický titul bakalář (Bc.).

Cílem studia je seznámit posluchače se současnými poznatky z teorie a praxe výuky žáků středních škol. Studenti si osvojují teoretické poznatky nutné pro utváření způsobilosti k efektivnímu řízení výchovně vzdělávacího procesu. Absolvent tak získává kompetence, jež naplňují předepsané zákonné předpoklady a požadavky pro výkon činnosti pedagogického pracovníka - učitele odborných předmětů (zákon 563/2004 Sb. a Vyhláška MŠMT 317/2005 Sb.).

Nejlepší absolventi se mohou dále ucházet o získání mezinárodního titulu ING-PAED IGIP udělovaného International Society for Engineering Pedagogy. Absolventi budou připraveni provádět i vzdělávací činnost na obdobných středních školách v zahraničí, především v zemích EU.

Pedagogické vzdělávání na MÚVS ČVUT v Praze1

Obdobně zaměřené cíle má i nově akreditovaný studijní obor Učitelství praktického vyučování a odborného výcviku, který reaguje na zájem kategorie učitelů praktického vyučování a odborného výcviku. Nabízí se ve formě studia kombinované, trvá tři roky a je ukončeno státní závěrečnou zkouškou a obhajobou bakalářské práce.

Po úspěšném dokončení studia je absolventům udělen akademický titul bakalář (Bc.). Pedagogické vzdělávání je určeno absolventům středních odborných škol s maturitou technického zaměření, případně vyššího technického vzdělání, kteří vykonávají nebo perspektivně uvažují o kvalifikovaném uplatnění ve funkci učitele středních či vyšších odborných škol.

Absolvent získává kompetence, jež naplňují předepsané zákonné předpoklady a požadavky pro výkon činnosti pedagogického pracovníka - učitele praktického vyučování a učitele odborného výcviku (z. č. 563/2004 Sb. a Vyhláška MŠMT 317/2005 Sb.) - běžně označováno jako pedagogická způsobilost.

Kombinovaná forma studia

Studium v kombinované formě je uskutečňováno ve studijních blocích a je koncipováno s ohledem na pracovní úvazky studujících. Předpokladem je však také nezbytné vlastní sebevzdělávání a samostatná práce.

Máte zájem o pedagogické vzdělávání? Navštivte Dny otevřených dveří

Pro zájemce o pedagogické vzdělávání pořádá MÚVS Dny otevřených dveří. Zájemci zde získají informace o studiu a seznámí se s některými pedagogy a koordinátory studijních programů.

Dny otevřených dveří proběhnou 16.1. 2012 na adrese Horská 3, Praha 2 a 1.2. 2012 na adrese Kolejní 2a, Praha 6, vždy od 14:00 do 18:00. Bližší informace o programu získají zájemci na webových stránkách MÚVS www.muvs.cvut.cz.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Další z rubriky

Cvičení na bolest zad vyžaduje pravidelnost

Cvičení na bolest zad vyžaduje pravidelnost

Také se celý den hrbíte u počítače nebo v autě a večer se po ulehnutí do postele ozvou vaše záda? Máte málo pohybu a...

I vy v sobě najdete talent. Začněte malovat

Máme pro vás skvělou zprávu. I vy můžete namalovat třeba takhle krásnou květinu!

Věděli jste, že i vy můžete začít kreslit nebo malovat? Ano, zvládnete to také a ještě si nádherně odpočinete u...

Balená voda od Pražských vodovodů a kanalizací dobývá metropoli

šéf projektu balené vody PVK Miroslav Vavroušek se starostou Městské části...

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) nabízejí unikátní zdroj náhradního zásobování – balenou vodu v sáčcích. Obsahuje...

Najdete na iDNES.cz