Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Pedagogické vzdělávání na Masarykově ústavu vyšších studií ČVUT v Praze

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Zákon o pedagogických pracovnících přináší požadavek odborné kvalifikace nezbytné pro výkon pedagogické praxe. Existují různé školy a kurzy poskytující pedagogické vzdělávání, avšak ne vždy v odpovídající kvalitě.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Pedagogické vzdělávání na MÚVS ČVUT v Praze | foto: České vysoké učení technické v Praze

Pedagogické studium na katedře inženýrské pedagogiky Masarykova ústavu vyšších studií ČVUT v Praze má dlouhodobou tradici, realizováno je úspěšně od roku 1964.

V současné době MÚVS nabízí bakalářské pedagogické vzdělávání ve studijním programu Specializace v pedagogice, který zahrnuje dva studijní obory: Učitelství odborných předmětů, určený pro studenty ČVUT i absolventy technických oborů jiných vysokých škol a nově akreditovaný obor Učitelství praktického vyučování a odborného výcviku, určený pro absolventy středních technických škol, resp. vyšších odborných škol. V obou případech je předchozí technické vzdělání podmínkou.

Studium naplňuje zákonné požadavky pro výkon pedagogické činnosti

Studijní obor Učitelství odborných předmětů se nabízí ve formě studia prezenční i kombinované. Zmíněné pedagogické vzdělávání trvá tři roky, je ukončeno státní závěrečnou zkouškou a obhajobou bakalářské práce. Po završení studia získává absolvent akademický titul bakalář (Bc.).

Cílem studia je seznámit posluchače se současnými poznatky z teorie a praxe výuky žáků středních škol. Studenti si osvojují teoretické poznatky nutné pro utváření způsobilosti k efektivnímu řízení výchovně vzdělávacího procesu. Absolvent tak získává kompetence, jež naplňují předepsané zákonné předpoklady a požadavky pro výkon činnosti pedagogického pracovníka - učitele odborných předmětů (zákon 563/2004 Sb. a Vyhláška MŠMT 317/2005 Sb.).

Nejlepší absolventi se mohou dále ucházet o získání mezinárodního titulu ING-PAED IGIP udělovaného International Society for Engineering Pedagogy. Absolventi budou připraveni provádět i vzdělávací činnost na obdobných středních školách v zahraničí, především v zemích EU.

Pedagogické vzdělávání na MÚVS ČVUT v Praze1

Obdobně zaměřené cíle má i nově akreditovaný studijní obor Učitelství praktického vyučování a odborného výcviku, který reaguje na zájem kategorie učitelů praktického vyučování a odborného výcviku. Nabízí se ve formě studia kombinované, trvá tři roky a je ukončeno státní závěrečnou zkouškou a obhajobou bakalářské práce.

Po úspěšném dokončení studia je absolventům udělen akademický titul bakalář (Bc.). Pedagogické vzdělávání je určeno absolventům středních odborných škol s maturitou technického zaměření, případně vyššího technického vzdělání, kteří vykonávají nebo perspektivně uvažují o kvalifikovaném uplatnění ve funkci učitele středních či vyšších odborných škol.

Absolvent získává kompetence, jež naplňují předepsané zákonné předpoklady a požadavky pro výkon činnosti pedagogického pracovníka - učitele praktického vyučování a učitele odborného výcviku (z. č. 563/2004 Sb. a Vyhláška MŠMT 317/2005 Sb.) - běžně označováno jako pedagogická způsobilost.

Kombinovaná forma studia

Studium v kombinované formě je uskutečňováno ve studijních blocích a je koncipováno s ohledem na pracovní úvazky studujících. Předpokladem je však také nezbytné vlastní sebevzdělávání a samostatná práce.

Máte zájem o pedagogické vzdělávání? Navštivte Dny otevřených dveří

Pro zájemce o pedagogické vzdělávání pořádá MÚVS Dny otevřených dveří. Zájemci zde získají informace o studiu a seznámí se s některými pedagogy a koordinátory studijních programů.

Dny otevřených dveří proběhnou 16.1. 2012 na adrese Horská 3, Praha 2 a 1.2. 2012 na adrese Kolejní 2a, Praha 6, vždy od 14:00 do 18:00. Bližší informace o programu získají zájemci na webových stránkách MÚVS www.muvs.cvut.cz.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

Další z rubriky

Jak vypadají vítězné návrhy ve studentské architektonické soutěži?

Jak vypadají vítězné návrhy ve studentské architektonické soutěži?

Ceny ve studentské architektonické soutěži Central Group byly rozdány. Vyhlášení výsledků proběhlo v Centru...

Jak topit klimatizací? Ušetříte peníze i životní prostředí

Jak topit klimatizací? Ušetříte peníze i životní prostředí

Právě teď je nejlepší doba pro pořízení klimatizace. Zní vám to nesmyslně? Zima je ale často obdobím slev a ppředevším...

Tři výhody, které dostanete od T-Mobile. Stačí být v Magentě 1

3 výhody, které dostanete od T-Mobile - stačí být v Magentě 1

Parádních výhod vás u T-Mobile čeká mnohem víc, tady jsme jich vybrali jen pár. U nás prostě platí: čím víc služeb si...

Najdete na iDNES.cz