Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pečujete doma o nemocného? Usnadněte život sobě i jemu

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Nemůžu si podat brýle, pohodlně si sednout, natož sám dojít na záchod. Takové situace denně řeší lidé upoutaní na lůžko. Zažívají psychické vypětí, trpí pocitem absolutní ztráty soběstačnosti a závislosti na druhých. Řešením může být kvalitní polohovací lůžko, které zapůjčuje společnost LINET.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Kvalitní polohovací lůžko ocení pacienti omezení v pohybu i v pohodlí domova. | foto: Linet spol. s r.o.

LINET spol. s r. o., součást skupiny LINET Group SE, patří k předním evropským výrobcům nemocničních a pečovatelských lůžek. Na jejich vývoji intenzivně spolupracuje se zdravotníky i předními odborníky z různých vědních oborů, díky čemuž drží krok s novými trendy v oblasti lékařské péče. 

Lůžka dodává do nemocnic, domovu seniorů i léčeben, výjimkou není ani možnost zapůjčení lůžka domů. 

Psychická pohoda

Někteří lidé, omezení v pohybu kvůli nemoci nebo stáří, často rezignují a svou frustraci si vybíjejí na druhých. Navodit psychickou pohodu a ulehčit život nemocnému i tomu, kdo o něj pečuje, dokáže právě dobře zvolené elektricky polohovatelné lůžko. 

Ovládat ho jednoduše bez námahy a problémů dokáže i samotný ležící člověk. Do domácí péče se dá lůžko zapůjčit i s vybavením včetně speciální matrace nebo hrazdy.  

Nebezpečí zdravotních komplikací

Stres ze ztráty soběstačnosti není jedinou nepříjemnou stránkou omezené pohyblivosti. Ta přináší i řadu druhotných komplikací. Dlouhodobé ležení postihuje kardiovaskulární systém, člověku ochabuje svalstvo, hrozí zažívací problémy. 

Mezi nejzávažnější potíže však patří proleženiny – otlaky a později otevřené rány, které vznikají dlouhodobým působením váhy vlastního těla na pokožku. Jsou bolestivé a navíc se stávají otevřenou bránou pro infekci, což může v důsledku vést až ke smrti pacienta. 

Vsaďte na kvalitní matraci

Laická i odborná veřejnost se shoduje na jediném – v případě nebezpečí proleženin zůstává klíčovou záležitostí prevence. Jak u člověka, který stále leží a nehýbe se, docílit, aby proleženina vůbec nevznikla? 

Zdravotní stav lze ovlivnit výběrem správné „podložky“ ,na níž nemocný leží. Ideální je kvalitní matrace s tzv. antidekubitním efektem. V praxi to znamená, že rovnoměrně rozkládá tlak v zátěžové oblasti, minimalizuje tření a mechanické poškození tkáně, přitom zajišťuje maximální stabilitu a komfort.

Půjčovna LINET nabízí několik typů matrací, jak pasivní pro prevenci, tak aktivní systémy pro ležící s vysokým rizikem vzniku proleženin. 

Pečujete doma o nemocného? Usnadněte život sobě i jemu!

Pasivní matrace pro prevenci vzniku dekubitů.

Komfortní a zdravé ležení

Pro oblast prevence slouží zejména pasivní matrace. Snižují nejen tlak působící na tkáně a spolehlivě zabraňují vzniku dekubitů, ale také skýtají další preventivní opatření jako polohování, dodržování hygieny, správné výživy aj. 

Základním principem pasivních antidekubitních matrací je co nejdokonalejší rozložení váhy pacienta. Díky němu nedochází k velkému utlačování tkání ani v oblastech s nejčastějším výskytem proleženin, vyskytujících se zejména v pánevní části, na patách a hrotech lopatek.

Pokud už proleženina vznikne, je vhodné použít aktivní matrace. Léčebného a preventivního účinku se u nich dosahuje střídavým vypouštěním a opětovným nafukováním jednotlivých segmentů. 

Konkrétní rizikové partie se tak v pravidelných časových intervalech nevystavují žádnému tlaku a mohou se plně prokrvit. Tělo pacienta však má po celou dobu potřebnou oporu. 

Pečujete doma o nemocného? Usnadněte život sobě i jemu!

Aktivní matrace pro prevenci a léčbu dekubitů.

V oblasti výroby zdravotnických lůžek si LINET dlouhodobě drží pozici technologického lídra. Firma na trh pravidelně uvádí výrobky a služby s inovativními vlastnostmi a funkcemi, které významně snižují fyzickou námahu personálu, zefektivňují poskytovanou péči a zvyšují komfort pacienta. 

Informace o pronájmu nebo prodeji lůžek i matrací získáte na telefonu 606 666 796 nebo na e-mailu pronajem@linet.cz. Pracovníci Zákaznické centra společnosti LINET vám ochotně pomohou s výběrem vhodného typu lůžka, matrace a dalšího příslušenství. 

Všechny výrobky si můžete rovněž prohlédnout a vyzkoušet v showroomu společnosti LINET ve Slaném. Více na www.linet.cz .

Foto: LINET spol. s r. o.

Autor:

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Hledáte kvalitní snowboardové nebo skate oblečení? Pak vás určitě potěší, že se brzy v libereckém obchodním domě Brouk...

Další z rubriky

Studium MBA vás posune v kariéře i podnikání

Studium MBA vás posune v kariéře i podnikání

Jak si zajistit šance na lepší pozici a vyšší platové ohodnocení v průběhu několika měsíců? Pokud patříte k hráčům na...

Soutěž: Montované domy se perfektně vyjímají na vesnici i ve městě

Soutěž: Montované domy se perfektně vyjímají na vesnici i ve městě

Co vás láká více? Preferujete bydlení ve městě nebo na vesnici? Ať už jste pro komfort a ruch velkoměsta, nebo toužíte...

Komerční banka radí s platbami na konci roku

Komerční banka radí s platbami na konci roku

V rámci tradičního předvánočního shonu byste neměli zapomenout na běžné úkony, jako jsou například platby faktur za...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz