Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pečujete doma o nemocného? Usnadněte život sobě i jemu

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Nemůžu si podat brýle, pohodlně si sednout, natož sám dojít na záchod. Takové situace denně řeší lidé upoutaní na lůžko. Zažívají psychické vypětí, trpí pocitem absolutní ztráty soběstačnosti a závislosti na druhých. Řešením může být kvalitní polohovací lůžko, které zapůjčuje společnost LINET.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Kvalitní polohovací lůžko ocení pacienti omezení v pohybu i v pohodlí domova. | foto: Linet spol. s r.o.

LINET spol. s r. o., součást skupiny LINET Group SE, patří k předním evropským výrobcům nemocničních a pečovatelských lůžek. Na jejich vývoji intenzivně spolupracuje se zdravotníky i předními odborníky z různých vědních oborů, díky čemuž drží krok s novými trendy v oblasti lékařské péče. 

Lůžka dodává do nemocnic, domovu seniorů i léčeben, výjimkou není ani možnost zapůjčení lůžka domů. 

Psychická pohoda

Někteří lidé, omezení v pohybu kvůli nemoci nebo stáří, často rezignují a svou frustraci si vybíjejí na druhých. Navodit psychickou pohodu a ulehčit život nemocnému i tomu, kdo o něj pečuje, dokáže právě dobře zvolené elektricky polohovatelné lůžko. 

Ovládat ho jednoduše bez námahy a problémů dokáže i samotný ležící člověk. Do domácí péče se dá lůžko zapůjčit i s vybavením včetně speciální matrace nebo hrazdy.  

Nebezpečí zdravotních komplikací

Stres ze ztráty soběstačnosti není jedinou nepříjemnou stránkou omezené pohyblivosti. Ta přináší i řadu druhotných komplikací. Dlouhodobé ležení postihuje kardiovaskulární systém, člověku ochabuje svalstvo, hrozí zažívací problémy. 

Mezi nejzávažnější potíže však patří proleženiny – otlaky a později otevřené rány, které vznikají dlouhodobým působením váhy vlastního těla na pokožku. Jsou bolestivé a navíc se stávají otevřenou bránou pro infekci, což může v důsledku vést až ke smrti pacienta. 

Vsaďte na kvalitní matraci

Laická i odborná veřejnost se shoduje na jediném – v případě nebezpečí proleženin zůstává klíčovou záležitostí prevence. Jak u člověka, který stále leží a nehýbe se, docílit, aby proleženina vůbec nevznikla? 

Zdravotní stav lze ovlivnit výběrem správné „podložky“ ,na níž nemocný leží. Ideální je kvalitní matrace s tzv. antidekubitním efektem. V praxi to znamená, že rovnoměrně rozkládá tlak v zátěžové oblasti, minimalizuje tření a mechanické poškození tkáně, přitom zajišťuje maximální stabilitu a komfort.

Půjčovna LINET nabízí několik typů matrací, jak pasivní pro prevenci, tak aktivní systémy pro ležící s vysokým rizikem vzniku proleženin. 

Pečujete doma o nemocného? Usnadněte život sobě i jemu!

Pasivní matrace pro prevenci vzniku dekubitů.

Komfortní a zdravé ležení

Pro oblast prevence slouží zejména pasivní matrace. Snižují nejen tlak působící na tkáně a spolehlivě zabraňují vzniku dekubitů, ale také skýtají další preventivní opatření jako polohování, dodržování hygieny, správné výživy aj. 

Základním principem pasivních antidekubitních matrací je co nejdokonalejší rozložení váhy pacienta. Díky němu nedochází k velkému utlačování tkání ani v oblastech s nejčastějším výskytem proleženin, vyskytujících se zejména v pánevní části, na patách a hrotech lopatek.

Pokud už proleženina vznikne, je vhodné použít aktivní matrace. Léčebného a preventivního účinku se u nich dosahuje střídavým vypouštěním a opětovným nafukováním jednotlivých segmentů. 

Konkrétní rizikové partie se tak v pravidelných časových intervalech nevystavují žádnému tlaku a mohou se plně prokrvit. Tělo pacienta však má po celou dobu potřebnou oporu. 

Pečujete doma o nemocného? Usnadněte život sobě i jemu!

Aktivní matrace pro prevenci a léčbu dekubitů.

V oblasti výroby zdravotnických lůžek si LINET dlouhodobě drží pozici technologického lídra. Firma na trh pravidelně uvádí výrobky a služby s inovativními vlastnostmi a funkcemi, které významně snižují fyzickou námahu personálu, zefektivňují poskytovanou péči a zvyšují komfort pacienta. 

Informace o pronájmu nebo prodeji lůžek i matrací získáte na telefonu 606 666 796 nebo na e-mailu pronajem@linet.cz. Pracovníci Zákaznické centra společnosti LINET vám ochotně pomohou s výběrem vhodného typu lůžka, matrace a dalšího příslušenství. 

Všechny výrobky si můžete rovněž prohlédnout a vyzkoušet v showroomu společnosti LINET ve Slaném. Více na www.linet.cz .

Foto: LINET spol. s r. o.

Autor:

Nejčtenější

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem.

Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing....

Podlehněte kráse českých stříbrných šperků, které dobyly Japonsko

Kapky rosy na kvítcích třešňových stromů připomíná náhrdelník Pearl Blossom.

„Můžete být nádherná ve třiceti, okouzlující ve čtyřiceti a neodolatelná po zbytek svého života,“ řekla Coco Chanel....

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

I pořízení vozu může být rychlé a jednoduché. Pokud máte vybrané auto, stačí najít toho pravého prodejce a nakonec...

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue.

Dnešní svět nejmodernějších technologií otvírá nové možnosti v použití domácího osvětlení. Philips Hue je světlo, které...

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

Všichni cpeme operátorům po celý rok nekřesťanské peníze. Nyní máte šanci si to od nich vybrat zpět! Vytáhnout z nich...

Další z rubriky

Aukce European Arts nabídne vrcholný obraz Jindřicha Štyrského

UTONULÁ / ŠTYRSKÝ Jindřich

V neděli 19. listopadu 2017 jde do aukce společnosti European Arts vrcholný artificielistický obraz Jindřicha Štyrského...

Nechtěné a podceněné akcie jsou zajímavou investiční příležitostí

Nechtěné a podceněné akcie jsou zajímavou investiční příležitostí.

Co není výnosné dnes, může být výnosné zítra. Tuto strategii bezezbytku využívají některé fondy.

Čestné uznání pro stavební projekt továrny WITTE

Čestné uznání pro stavební projekt továrny WITTE.

16. ročník soutěže Stavba roku Karlovarského kraje zveřejnil své výsledky. Průmyslová hala WITTE získala čestné uznání...

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.