Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Pátrejte po smyslu života v kurzu Alfa

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Snad každý člověk si někdy klade otázky, praktické i existencionální. Jaký je smysl života? Záleží na mně někomu? Kde se s lidmi bavit o duchovních tématech?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Pátrání po smyslu života v kurzu Alfa | foto: Římskokatolická duchovní správa u kostela Nanebevzetí Panny Marie, Brno

Na podstatné a hluboké věci si uděláme čas jen málokdy, protože pro každodenní povinnosti „nemáme kdy“. Některé otázky se ale stále vrací…

„Už dávno před účastí na kurzu Alfa jsem měl duchovní otázky, na které jsem neměl odpovědi a ani jsem nevěděl, kde je najít. Kurz Alfa vypadal jako dobrá příležitost,“ vypráví Honza, který zažil kurz Alfa (brno.alfakurzy.cz) v minulém roce.

Kurz Alfa představuje krátký úvod do současného praktického křesťanství. Určen je všem nevěřícím a hledajícím lidem bez rozdílu věku, kteří se ptají po smyslu života a snaží se nalézt odpovědi na důležité otázky spojené s vírou a životem člověka, např. v čem spočívá skutečná láska, jaký je smysl utrpení, proč odpouštět apod. Účastnit se jich mohou také ti, kteří – i když pokřtění – v církvi nežili.

„Přestože jsem na kurzu prakticky nikoho neznal, večer mě zaujal svou atmosférou. Vytvářelo ji nejen místo, ale i řečník a hlavně účastníci večera,“ vzpomíná Honza na první večer.

Kurz Alfa tvoří řada deseti večerů, které doplňuje jeden společně strávený víkend. Každý večer má tři části: začíná se teplou večeří, po které následuje přednáška na určité téma. O hlavním tématu poté hosté diskutují v menších skupinkách, kde mají příležitost sdílet své názory a zkušenosti, klást otázky a hledat společně odpovědi.

Co Honzu přimělo přihlásit se na celý kurz Alfa? „Při dalším večeru se opakovala přátelská a uvolněná atmosféra. Výborná večeře byla jistě plus, ale přesvědčila mě zejména debatní skupinka. Lidé byli podobně naladěni, dalo se s nimi svobodně bavit a probrat vzájemně své názory.“

Mezi hlavní témata kurzu patří např. otázky, jestli jde v životě ještě o víc, jak získat víru, jak odolat zlému, jak prožít svůj život co nejlépe nebo třeba proč se modlit. Celý kurz je zakončen slavnostní závěrečnou večeří, na níž účastníci mohou pozvat své známé, kteří by mohli mít zájem o účast na kurzu v příštím běhu, ale i další přátele.

„Církev jsem měl spojenou spíše s formalitami a chozením do kostela, proto mě překvapilo nenucené prostředí. Na kurzu jsem potkal lidi, kteří se chtějí setkávat a bavit o Bohu a hlubokých tématech,“ uzavírá Honza.

Účast v kurzu je bezplatná a nezávazná. Z kurzu je možno kdykoliv svobodně odejít. Můžete tedy podobně jako Honza setkání zkusit a posoudit, jestli i vám účast přinese povzbuzení a odpovědi.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Další z rubriky

Rekuperace tepla: obrovská příležitost pro podnikatele v roce 2018

Rekuperace tepla – obrovská příležitost pro podnikatele v roce 2018

Opětovným využitím odpadového teplého vzduchu či vody může váš podnik snížit náklady na teplo téměř o polovinu. V...

Pro kvalitní plynové armatury se obraťte na specialisty

Pro kvalitní plynové armatury se obraťte na specialisty

Na výrobu a servis plynových armatur, ventilů a uzávěrů se již 27. rokem specializuje firma ARMAGAS s. r. o. Její...

Olej z řízku do kanalizace nepatří. Přijímají jej sběrné dvory

Olej z řízku do kanalizace nepatří. Přijímají jej sběrné dvory

Co by to bylo za štědrovečerní večeři bez smaženého kapra nebo řízku? Co ale s použitým olejem? Neucpávejte si jím...

Odvážné maminky ukazují poporodní bříška
Odvážné maminky ukazují poporodní bříška

Těhotenství je krásné období, během kterého se největší změny odehrávají uvnitř ženského těla. Rostoucí bříško, nově získaná kila, napnutá kůže - i tyhle proměny k němu ale patří.

Najdete na iDNES.cz