Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Pátrejte po smyslu života v kurzu Alfa

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Snad každý člověk si někdy klade otázky, praktické i existencionální. Jaký je smysl života? Záleží na mně někomu? Kde se s lidmi bavit o duchovních tématech?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Pátrání po smyslu života v kurzu Alfa | foto: Římskokatolická duchovní správa u kostela Nanebevzetí Panny Marie, Brno

Na podstatné a hluboké věci si uděláme čas jen málokdy, protože pro každodenní povinnosti „nemáme kdy“. Některé otázky se ale stále vrací…

„Už dávno před účastí na kurzu Alfa jsem měl duchovní otázky, na které jsem neměl odpovědi a ani jsem nevěděl, kde je najít. Kurz Alfa vypadal jako dobrá příležitost,“ vypráví Honza, který zažil kurz Alfa (brno.alfakurzy.cz) v minulém roce.

Kurz Alfa představuje krátký úvod do současného praktického křesťanství. Určen je všem nevěřícím a hledajícím lidem bez rozdílu věku, kteří se ptají po smyslu života a snaží se nalézt odpovědi na důležité otázky spojené s vírou a životem člověka, např. v čem spočívá skutečná láska, jaký je smysl utrpení, proč odpouštět apod. Účastnit se jich mohou také ti, kteří – i když pokřtění – v církvi nežili.

„Přestože jsem na kurzu prakticky nikoho neznal, večer mě zaujal svou atmosférou. Vytvářelo ji nejen místo, ale i řečník a hlavně účastníci večera,“ vzpomíná Honza na první večer.

Kurz Alfa tvoří řada deseti večerů, které doplňuje jeden společně strávený víkend. Každý večer má tři části: začíná se teplou večeří, po které následuje přednáška na určité téma. O hlavním tématu poté hosté diskutují v menších skupinkách, kde mají příležitost sdílet své názory a zkušenosti, klást otázky a hledat společně odpovědi.

Co Honzu přimělo přihlásit se na celý kurz Alfa? „Při dalším večeru se opakovala přátelská a uvolněná atmosféra. Výborná večeře byla jistě plus, ale přesvědčila mě zejména debatní skupinka. Lidé byli podobně naladěni, dalo se s nimi svobodně bavit a probrat vzájemně své názory.“

Mezi hlavní témata kurzu patří např. otázky, jestli jde v životě ještě o víc, jak získat víru, jak odolat zlému, jak prožít svůj život co nejlépe nebo třeba proč se modlit. Celý kurz je zakončen slavnostní závěrečnou večeří, na níž účastníci mohou pozvat své známé, kteří by mohli mít zájem o účast na kurzu v příštím běhu, ale i další přátele.

„Církev jsem měl spojenou spíše s formalitami a chozením do kostela, proto mě překvapilo nenucené prostředí. Na kurzu jsem potkal lidi, kteří se chtějí setkávat a bavit o Bohu a hlubokých tématech,“ uzavírá Honza.

Účast v kurzu je bezplatná a nezávazná. Z kurzu je možno kdykoliv svobodně odejít. Můžete tedy podobně jako Honza setkání zkusit a posoudit, jestli i vám účast přinese povzbuzení a odpovědi.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Společnost Pražská plynárenská se od června zařadila mezi společnosti, které se nebojí využívat nové technologie a svým...

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Se začátkem školního roku vyvstává ve většině rodin se školáky otázka kapesného. Měly by děti dostávat svoje peníze,...

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Na Třeboňsku je přibližně 500 rybníků, které tvoří geniálně důmyslný systém propojený desítkami kilometrů vodních...

Střední Čechy zvou i na cizokrajná zvířata. Jejich maskotem je pratur

Střední Čechy zvou i na cizokrajná zvířata. Jejich maskotem je pratur

Objevte svět zvířat ve středních Čechách. Středočeský kraj je plný domácích, divokých, exotických, ale i pravěkých...

Další z rubriky

Značka Strongbow osvěží město Brno

Značka Strongbow osvěží město Brno

V rámci kampaně značky Strongbow „Osvěž město jablky“ bylo možné hlasovat pro město, ve kterém bude uspořádána cider...

Oborů MBA opět přibylo. Nabídka reaguje na zvyšující se zájem manažerů

Oborů MBA opět přibylo. Nabídka reaguje na zvyšující se zájem manažerů

Jednoroční dálkové programy Master of Business Administration, ve zkratce MBA, stále získávají na popularitě. Zaměřují...

Přínos business inteligence řešení vám pomohou zvýšit externí data

Přínos business inteligence řešení vám pomohou zvýšit externí data

Vložte do rukou svých B2B obchodníků účinnou zbraň! Je čas vidět svůj business z větší perspektivy, přes externí data....

Najdete na iDNES.cz