Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Pátrejte po smyslu života v kurzu Alfa

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Snad každý člověk si někdy klade otázky, praktické i existencionální. Jaký je smysl života? Záleží na mně někomu? Kde se s lidmi bavit o duchovních tématech?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Pátrání po smyslu života v kurzu Alfa | foto: Římskokatolická duchovní správa u kostela Nanebevzetí Panny Marie, Brno

Na podstatné a hluboké věci si uděláme čas jen málokdy, protože pro každodenní povinnosti „nemáme kdy“. Některé otázky se ale stále vrací…

„Už dávno před účastí na kurzu Alfa jsem měl duchovní otázky, na které jsem neměl odpovědi a ani jsem nevěděl, kde je najít. Kurz Alfa vypadal jako dobrá příležitost,“ vypráví Honza, který zažil kurz Alfa (brno.alfakurzy.cz) v minulém roce.

Kurz Alfa představuje krátký úvod do současného praktického křesťanství. Určen je všem nevěřícím a hledajícím lidem bez rozdílu věku, kteří se ptají po smyslu života a snaží se nalézt odpovědi na důležité otázky spojené s vírou a životem člověka, např. v čem spočívá skutečná láska, jaký je smysl utrpení, proč odpouštět apod. Účastnit se jich mohou také ti, kteří – i když pokřtění – v církvi nežili.

„Přestože jsem na kurzu prakticky nikoho neznal, večer mě zaujal svou atmosférou. Vytvářelo ji nejen místo, ale i řečník a hlavně účastníci večera,“ vzpomíná Honza na první večer.

Kurz Alfa tvoří řada deseti večerů, které doplňuje jeden společně strávený víkend. Každý večer má tři části: začíná se teplou večeří, po které následuje přednáška na určité téma. O hlavním tématu poté hosté diskutují v menších skupinkách, kde mají příležitost sdílet své názory a zkušenosti, klást otázky a hledat společně odpovědi.

Co Honzu přimělo přihlásit se na celý kurz Alfa? „Při dalším večeru se opakovala přátelská a uvolněná atmosféra. Výborná večeře byla jistě plus, ale přesvědčila mě zejména debatní skupinka. Lidé byli podobně naladěni, dalo se s nimi svobodně bavit a probrat vzájemně své názory.“

Mezi hlavní témata kurzu patří např. otázky, jestli jde v životě ještě o víc, jak získat víru, jak odolat zlému, jak prožít svůj život co nejlépe nebo třeba proč se modlit. Celý kurz je zakončen slavnostní závěrečnou večeří, na níž účastníci mohou pozvat své známé, kteří by mohli mít zájem o účast na kurzu v příštím běhu, ale i další přátele.

„Církev jsem měl spojenou spíše s formalitami a chozením do kostela, proto mě překvapilo nenucené prostředí. Na kurzu jsem potkal lidi, kteří se chtějí setkávat a bavit o Bohu a hlubokých tématech,“ uzavírá Honza.

Účast v kurzu je bezplatná a nezávazná. Z kurzu je možno kdykoliv svobodně odejít. Můžete tedy podobně jako Honza setkání zkusit a posoudit, jestli i vám účast přinese povzbuzení a odpovědi.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Stejný přístup k domácnostem i velkým firmám při stanovení cen za energie.
Stejný přístup k domácnostem i velkým firmám při stanovení cen za energie

Zatímco dříve byly nejvýhodnější ceny elektřiny a plynu dostupné jen velkým firmám, nyní mohou u Centropolu tyto výhody čerpat i běžní spotřebitelé. Oblíbený...  celý článek

Rozmluvte se anglicky na pobytovém kurzu v ČR.
Jak se konečně rozmluvit anglicky?

Hranice můžou být koncem, ale také začátkem cesty! Hranice máme v hlavě, v nohách a dokonce na jazyku. Naše vlastní hranice jsou body, za které se jen tak...  celý článek

Erik Štefanovič, jednatel projektantsko-manažerské kanceláře DELTA...
Udržitelná výstavba jde ruku v ruce s hospodárností

Závěr měsíce září patří celosvětovému svátku trvale udržitelných budov. Jak taková udržitelná výstavba probíhá v praxi jsme se zeptali Erika Štefanoviče,...  celý článek

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.