Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Pasivní domy? Pouze s odborníkem

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Počet jednotlivců, projekčních a realizačních firem úzce se zabývajících pasivními domy přibývá. Vyplatí se zaměřit se na ty s prokazatelnou zkušeností. Pokud máte zájem o pasivní domy, využijte pomoci odborníka.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Asting CZ Pasivní domy s.r.o. - Pasivní dům | foto: Asting CZ Pasivní domy s.r.o.

Dle definice je pasivní dům takový, ve kterém je potřeba tepla na vytápění tak extrémně nízká, že může odpadnout klasická otopná soustava a ke krytí tepelných ztrát postačuje dohřátý vzduch distribuovaný vzduchotechnickým vedením. Řízené větrání zároveň zabezpečuje rekuperaci tepla, dotuje čerstvým vzduchem obytné místnosti a odvádí znečištěný vzduch z koupelen, záchodů a kuchyní.

Pasivní domy v ČR

V České republice je garantem domů v pasivním standardu Centrum pasivního domu, což je neziskové sdružení právnických i fyzických osob, které vzniklo za účelem podpory a propagace standardu pasivního domu a za účelem zajištění kvality pasivních domů.

Jedním z dlouholetých členů a podporovatelů tohoto sdružení je i projekční a realizační firma Asting CZ Pasivní domy s.r.o. Ta se zabývá projekcí, realizací pasivních domů, odborným poradenstvím, prodejem a technickou podporou systémů Medmax a Maxplus, což jsou systémy ztraceného bednění z polystyrenu, které jsou primárně určeny pro realizaci pasivních staveb.

Asting CZ Pasivní domy s.r.o. - Pasivní dům II

Pasivní domy a jejich projektová dokumentace

Projektová dokumentace pasivního domu klade velké požadavky na kvalitu a erudovanost architektů a projektantů, vyžaduje značný čas a prostor a příprava takového projektu vyžaduje velké úsilí. Není tedy na místě tuto fázi podceňovat a to jak ze strany investora, tak ze strany projektanta.

Důležitou a nutnou součástí projektu jsou tepelně-technická posouzení všech konstrukcí, jejich styků a detailů, energetická optimalizace a energetické výpočty, kniha detailů a podrobností, návrh větrání s rekuperací tepla, návrh systému vytápění a ohřevu TUV s využitím obnovitelných zdrojů, návrh opatření proti přehřívání budovy v letním období, atd.. Je přitom důležité, aby každá část projektu důsledně sledovala svůj cíl - pasivní dům.

Asting CZ Pasivní domy s.r.o. - cenění firmy Asting CZ na celostátní soutěži ČEEP

Pasivní dům, energeticky pasivní dům, certifikovaný pasivní dům, český pasivní dům, nulový dům, dům s téměř nulovou energetickou náročností, dům blízký nulovému, aktivní dům.

Je vidět, že názvů, které se snaží zařadit dům podle energetické náročnosti, je mnoho. Mnoho je též možností, jak se k takovým názvům postavit, jak s nimi manipulovat a zacházet, jak takové domy projektovat či deklarovat, jak je nabízet a prodávat.

Cílem tohoto odstavce není ke každému názvu přiřadit kritéria a způsob, jak k takovému domu dojít, ale pouze upozornit případné zájemce o kvalitní pasivní domy, že přístupů, názvů, pojmenování, kritérií, metodik výpočtu apod. je mnoho a vzájemně se liší. Snahou investora by mělo být orientovat se v nich.

Po projekční či stavební firmě by měl klient požadovat informace, jaký projekt či dům mu daná firma nabízí, jak k němu dospěla a z čeho vycházela. Investor by se měl teprve na základě relevantních a nezaujatých informací odborníka rozhodnout, kterou cestou se vydá, a jaký dům si nechá navrhnout či postavit.

Více informací naleznete na www.asting.cz.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Idyla u jezera Fuschlsee v oblasti Salzkammergut
Vydejte se na podzimní výlety do Horního Rakouska

Horní Rakousko je ideálním cílem pro podzimní výlety. Lesy zářící barevným listím, výhledy z alpských vrcholků či tyrkysová jezera vybízí k pěším putování....  celý článek

St. Petersburg Festival Ballet uvede úchvatná baletní představení.
St. Petersburg Festival Ballet uvede úchvatná baletní představení

Skvělé a velkolepé umělecké těleso St. Petersburg Festival Ballet disponuje vším, co lze nazvat ruskou školou klasického baletu, tj. veškerou přísnou elegancí...  celý článek

Vinotéky již nabízí vína ve vyšší kvalitě.
Vinotéky již nabízejí vína ve vyšší kvalitě

Volání po vyšší kvalitě v prodeji sudových vín přináší své ovoce. Víno ve vinotékách nahrazují kvalitní jednorázové obaly VINOBOX.   celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.