Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Pasivní domy? Pouze s odborníkem

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Počet jednotlivců, projekčních a realizačních firem úzce se zabývajících pasivními domy přibývá. Vyplatí se zaměřit se na ty s prokazatelnou zkušeností. Pokud máte zájem o pasivní domy, využijte pomoci odborníka.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Asting CZ Pasivní domy s.r.o. - Pasivní dům | foto: Asting CZ Pasivní domy s.r.o.

Dle definice je pasivní dům takový, ve kterém je potřeba tepla na vytápění tak extrémně nízká, že může odpadnout klasická otopná soustava a ke krytí tepelných ztrát postačuje dohřátý vzduch distribuovaný vzduchotechnickým vedením. Řízené větrání zároveň zabezpečuje rekuperaci tepla, dotuje čerstvým vzduchem obytné místnosti a odvádí znečištěný vzduch z koupelen, záchodů a kuchyní.

Pasivní domy v ČR

V České republice je garantem domů v pasivním standardu Centrum pasivního domu, což je neziskové sdružení právnických i fyzických osob, které vzniklo za účelem podpory a propagace standardu pasivního domu a za účelem zajištění kvality pasivních domů.

Jedním z dlouholetých členů a podporovatelů tohoto sdružení je i projekční a realizační firma Asting CZ Pasivní domy s.r.o. Ta se zabývá projekcí, realizací pasivních domů, odborným poradenstvím, prodejem a technickou podporou systémů Medmax a Maxplus, což jsou systémy ztraceného bednění z polystyrenu, které jsou primárně určeny pro realizaci pasivních staveb.

Asting CZ Pasivní domy s.r.o. - Pasivní dům II

Pasivní domy a jejich projektová dokumentace

Projektová dokumentace pasivního domu klade velké požadavky na kvalitu a erudovanost architektů a projektantů, vyžaduje značný čas a prostor a příprava takového projektu vyžaduje velké úsilí. Není tedy na místě tuto fázi podceňovat a to jak ze strany investora, tak ze strany projektanta.

Důležitou a nutnou součástí projektu jsou tepelně-technická posouzení všech konstrukcí, jejich styků a detailů, energetická optimalizace a energetické výpočty, kniha detailů a podrobností, návrh větrání s rekuperací tepla, návrh systému vytápění a ohřevu TUV s využitím obnovitelných zdrojů, návrh opatření proti přehřívání budovy v letním období, atd.. Je přitom důležité, aby každá část projektu důsledně sledovala svůj cíl - pasivní dům.

Asting CZ Pasivní domy s.r.o. - cenění firmy Asting CZ na celostátní soutěži ČEEP

Pasivní dům, energeticky pasivní dům, certifikovaný pasivní dům, český pasivní dům, nulový dům, dům s téměř nulovou energetickou náročností, dům blízký nulovému, aktivní dům.

Je vidět, že názvů, které se snaží zařadit dům podle energetické náročnosti, je mnoho. Mnoho je též možností, jak se k takovým názvům postavit, jak s nimi manipulovat a zacházet, jak takové domy projektovat či deklarovat, jak je nabízet a prodávat.

Cílem tohoto odstavce není ke každému názvu přiřadit kritéria a způsob, jak k takovému domu dojít, ale pouze upozornit případné zájemce o kvalitní pasivní domy, že přístupů, názvů, pojmenování, kritérií, metodik výpočtu apod. je mnoho a vzájemně se liší. Snahou investora by mělo být orientovat se v nich.

Po projekční či stavební firmě by měl klient požadovat informace, jaký projekt či dům mu daná firma nabízí, jak k němu dospěla a z čeho vycházela. Investor by se měl teprve na základě relevantních a nezaujatých informací odborníka rozhodnout, kterou cestou se vydá, a jaký dům si nechá navrhnout či postavit.

Více informací naleznete na www.asting.cz.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Franchisingová síť NATURHOUSE hledá zdatné podnikatele

Jan Gonda, Master-franchisant NATURHOUSE pro ČR a SR

Franchising s NATURHOUSE je poměrné jednoduchá cesta k podnikání s jistotou. Franchisor předá celé know how a je...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Jarní Zemědělec 2018: plato třiceti českých vajec za 70 Kč

Plato 30ks českých vajec za 70 Kč! Jarní Zemědělec 2018  21.–25.3 2018

První jarní den oslavíme zahájením výstavy na Výstavišti Lysá nad Labem! Již čtyřicáté osmé pokračování této největší...

Najdete na iDNES.cz