Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Pasivní domy? Pouze s odborníkem

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Počet jednotlivců, projekčních a realizačních firem úzce se zabývajících pasivními domy přibývá. Vyplatí se zaměřit se na ty s prokazatelnou zkušeností. Pokud máte zájem o pasivní domy, využijte pomoci odborníka.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Asting CZ Pasivní domy s.r.o. - Pasivní dům | foto: Asting CZ Pasivní domy s.r.o.

Dle definice je pasivní dům takový, ve kterém je potřeba tepla na vytápění tak extrémně nízká, že může odpadnout klasická otopná soustava a ke krytí tepelných ztrát postačuje dohřátý vzduch distribuovaný vzduchotechnickým vedením. Řízené větrání zároveň zabezpečuje rekuperaci tepla, dotuje čerstvým vzduchem obytné místnosti a odvádí znečištěný vzduch z koupelen, záchodů a kuchyní.

Pasivní domy v ČR

V České republice je garantem domů v pasivním standardu Centrum pasivního domu, což je neziskové sdružení právnických i fyzických osob, které vzniklo za účelem podpory a propagace standardu pasivního domu a za účelem zajištění kvality pasivních domů.

Jedním z dlouholetých členů a podporovatelů tohoto sdružení je i projekční a realizační firma Asting CZ Pasivní domy s.r.o. Ta se zabývá projekcí, realizací pasivních domů, odborným poradenstvím, prodejem a technickou podporou systémů Medmax a Maxplus, což jsou systémy ztraceného bednění z polystyrenu, které jsou primárně určeny pro realizaci pasivních staveb.

Asting CZ Pasivní domy s.r.o. - Pasivní dům II

Pasivní domy a jejich projektová dokumentace

Projektová dokumentace pasivního domu klade velké požadavky na kvalitu a erudovanost architektů a projektantů, vyžaduje značný čas a prostor a příprava takového projektu vyžaduje velké úsilí. Není tedy na místě tuto fázi podceňovat a to jak ze strany investora, tak ze strany projektanta.

Důležitou a nutnou součástí projektu jsou tepelně-technická posouzení všech konstrukcí, jejich styků a detailů, energetická optimalizace a energetické výpočty, kniha detailů a podrobností, návrh větrání s rekuperací tepla, návrh systému vytápění a ohřevu TUV s využitím obnovitelných zdrojů, návrh opatření proti přehřívání budovy v letním období, atd.. Je přitom důležité, aby každá část projektu důsledně sledovala svůj cíl - pasivní dům.

Asting CZ Pasivní domy s.r.o. - cenění firmy Asting CZ na celostátní soutěži ČEEP

Pasivní dům, energeticky pasivní dům, certifikovaný pasivní dům, český pasivní dům, nulový dům, dům s téměř nulovou energetickou náročností, dům blízký nulovému, aktivní dům.

Je vidět, že názvů, které se snaží zařadit dům podle energetické náročnosti, je mnoho. Mnoho je též možností, jak se k takovým názvům postavit, jak s nimi manipulovat a zacházet, jak takové domy projektovat či deklarovat, jak je nabízet a prodávat.

Cílem tohoto odstavce není ke každému názvu přiřadit kritéria a způsob, jak k takovému domu dojít, ale pouze upozornit případné zájemce o kvalitní pasivní domy, že přístupů, názvů, pojmenování, kritérií, metodik výpočtu apod. je mnoho a vzájemně se liší. Snahou investora by mělo být orientovat se v nich.

Po projekční či stavební firmě by měl klient požadovat informace, jaký projekt či dům mu daná firma nabízí, jak k němu dospěla a z čeho vycházela. Investor by se měl teprve na základě relevantních a nezaujatých informací odborníka rozhodnout, kterou cestou se vydá, a jaký dům si nechá navrhnout či postavit.

Více informací naleznete na www.asting.cz.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Další z rubriky

Veolia věnovala na projekty svých zaměstnanců čtyři miliony korun

Veolia věnovala na projekty svých zaměstnanců 4 miliony korun

V roce 2018 získalo finanční dar z programu MiNiGRANTY Nadačního fondu Veolia na 144 projektů. Jde o veřejně prospěšné...

Sedm tipů jak přežít dlouhý let ve zdraví

7 tipů jak přežít dlouhý let ve zdraví

Ty tam jsou doby, kdy dovolená do zahraničí byla pro mnoho lidí pouhým snem. Stále častěji cestujeme za naše hranice a...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Najdete na iDNES.cz