Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Parkovací asistent – dárek i pomocník

Komerční sdělení   11:00aktualizováno  11:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Známe to všichni. Pokoušíme se zacouvat do řady aut, ale ne a ne se vejít. Přitom místa je dost. Jen chtělo byt to někoho, kdo by ukazoval, kolik ještě zbývá prostoru, než se ozve nepříjemná rána. Automobilky a výrobci autodoplňků tento problém již dávno vyřešili. Vyvinuli parkovacího asistenta.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Parkovací asistent je krokem k bezpečnosti | foto: ahr

O co jde? O jednoduché elektronické zařízení, které využívá ultrazvukové senzory zabudované v nárazníku pro měření vzdálenosti za vozidlem. Tuto vzdálenost pak indikují – zvukově (tedy pípáním, které je tím intenzivnější, čím se blížíme k překážce), nebo i graficky. Displej nám zobrazí vzdálenost, která ještě zbývá a to až do výše dvou metrů.

Standardní parkovací asistent využívá čtyři ultrazvukové senzory, pro které se vyvrtají otvory v zadním nárazníku. Jsou ovšem i rozšířené verze se senzory i do předního nárazníku – asistent tak pomůže usnadní parkování nejen při couvání. Nejnáročnější motoristé pak mohou využít infrakameru s nočním viděním a situaci za vozidlem sledovat na monitoru.

Displej parkovacího asistenta
Displej nejpoužívanějšího parkovacího asistenta – zobrazuje vzdálenost překážky v metrech a směr, ve kterém se nachází. Vpravo je ukázka ultrazvukového senzoru v nárazníku.

Pro ty, kteří nechtějí vrtat nárazník svého miláčka existují i šetrnější varianty. Senzory je možné na nárazník i nalepit, nebo využít novinku - asistenta se speciální podložkou pod registrační značku (SPZ), ve které jsou již senzory integrovány. Instalace je pak samozřejmě mnohem snazší a šetrnější – namísto vrtání nárazníku stačí vyměnit stávající podložku pod SPZ.

K dispozici je i parkovací asistent pracující na elektromagnetickém principu, ten má nicméně specifické chování (pro správnou funkci musí být vůz v pohybu, detekuje překážku do vzdálenosti maximálně 80 cm, atd). Jeho hlavní výhodou je skrytá montáž.

Pokud chceme ušetřit mechanikovi práci (a sobě případné peníze za montáž), můžeme zvolit bezdrátového parkovacího asistenta – komunikace mezi senzory a displejem pak funguje bez nutnosti vést kabel do kabiny vozidla.

Parkovací asistent se senzory
Parkovací asistent se senzory v podložce SPZ - snadná montáž bez vrtání nárazníku.

Parkovací asistent bývá často nabízen přímo v nových vozech, ovšem jeho ceny často převyšují deset tisíc korun. Ve starších vozech chybí úplně.

Internetový obchod www.parkujeme.cz nabízí bohatý výběr těchto užitečných pomocníků a to za ceny, které jsou zlomkem toho, co stojí oprava vozu, byť by šlo třeba jen o "bouchlý" nárazník. V obchodě najdete také další pomůcky pro vaši bezpečnost a pohodlí, například auto-moto alarmy, hands-free, atd.

Montáž takového zařízení je poměrně snadná – zvládne ji běžný kutil a trvá jednu až tři hodiny. Pokud si na něco takového nevěříte, tak by s montáží neměl mít problém žádný autoservis.

Autor:

Nejčtenější

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Pět žhavých trendů automobilismu

Pět žhavých trendů automobilismu

Když se řekne „auto budoucnosti“, co vás napadne? Nejspíše elektromobilní samořídící Tesla, která vám cestou přečte...

Další z rubriky

Jaké nemoci přenáší klíšťata? Zabraňte jejich přenosu

Jaké nemoci přenáší klíšťata? Zabraňte jejich přenosu

Léto láká k procházkám v přírodě. Už si ale nemůžeme bezstarostně lehnout do trávy. Klíšťata číhají na každém kroku. A...

Získejte za letní ceny formování postavy, konec holení a jiná ošetření

Získejte za letní ceny formování postavy, konec holení a jiná ošetření

Po těchto letních ošetřeních budete vypadat, jako by luxusní dovolená trvala několik let! S korektivními dermatoložkami...

Letní scéna Harfa zve do divadla pod širým nebem

Letní scéna Harfa zve do divadla pod širým nebem

Vydejte se během příjemných srpnových večerů za kulturou pod širým nebem! Letní scéna Harfa láká na dvaadvacet...

Najdete na iDNES.cz