Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Parkovací asistent – dárek i pomocník

Komerční sdělení   11:00aktualizováno  11:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Známe to všichni. Pokoušíme se zacouvat do řady aut, ale ne a ne se vejít. Přitom místa je dost. Jen chtělo byt to někoho, kdo by ukazoval, kolik ještě zbývá prostoru, než se ozve nepříjemná rána. Automobilky a výrobci autodoplňků tento problém již dávno vyřešili. Vyvinuli parkovacího asistenta.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Parkovací asistent je krokem k bezpečnosti | foto: ahr

O co jde? O jednoduché elektronické zařízení, které využívá ultrazvukové senzory zabudované v nárazníku pro měření vzdálenosti za vozidlem. Tuto vzdálenost pak indikují – zvukově (tedy pípáním, které je tím intenzivnější, čím se blížíme k překážce), nebo i graficky. Displej nám zobrazí vzdálenost, která ještě zbývá a to až do výše dvou metrů.

Standardní parkovací asistent využívá čtyři ultrazvukové senzory, pro které se vyvrtají otvory v zadním nárazníku. Jsou ovšem i rozšířené verze se senzory i do předního nárazníku – asistent tak pomůže usnadní parkování nejen při couvání. Nejnáročnější motoristé pak mohou využít infrakameru s nočním viděním a situaci za vozidlem sledovat na monitoru.

Displej parkovacího asistenta
Displej nejpoužívanějšího parkovacího asistenta – zobrazuje vzdálenost překážky v metrech a směr, ve kterém se nachází. Vpravo je ukázka ultrazvukového senzoru v nárazníku.

Pro ty, kteří nechtějí vrtat nárazník svého miláčka existují i šetrnější varianty. Senzory je možné na nárazník i nalepit, nebo využít novinku - asistenta se speciální podložkou pod registrační značku (SPZ), ve které jsou již senzory integrovány. Instalace je pak samozřejmě mnohem snazší a šetrnější – namísto vrtání nárazníku stačí vyměnit stávající podložku pod SPZ.

K dispozici je i parkovací asistent pracující na elektromagnetickém principu, ten má nicméně specifické chování (pro správnou funkci musí být vůz v pohybu, detekuje překážku do vzdálenosti maximálně 80 cm, atd). Jeho hlavní výhodou je skrytá montáž.

Pokud chceme ušetřit mechanikovi práci (a sobě případné peníze za montáž), můžeme zvolit bezdrátového parkovacího asistenta – komunikace mezi senzory a displejem pak funguje bez nutnosti vést kabel do kabiny vozidla.

Parkovací asistent se senzory
Parkovací asistent se senzory v podložce SPZ - snadná montáž bez vrtání nárazníku.

Parkovací asistent bývá často nabízen přímo v nových vozech, ovšem jeho ceny často převyšují deset tisíc korun. Ve starších vozech chybí úplně.

Internetový obchod www.parkujeme.cz nabízí bohatý výběr těchto užitečných pomocníků a to za ceny, které jsou zlomkem toho, co stojí oprava vozu, byť by šlo třeba jen o "bouchlý" nárazník. V obchodě najdete také další pomůcky pro vaši bezpečnost a pohodlí, například auto-moto alarmy, hands-free, atd.

Montáž takového zařízení je poměrně snadná – zvládne ji běžný kutil a trvá jednu až tři hodiny. Pokud si na něco takového nevěříte, tak by s montáží neměl mít problém žádný autoservis.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Češi mají rekordní zájem o české výrobky

Češi mají rekordní zájem o české výrobky

Velká spotřebitelská soutěž „Střihněte si 3× Škodu Fabia a sto tisíc dalších skvělých cen“, kterou organizoval Státní...

Hanka Kynychová sází na odvodnění organismu

Hanka Kynychová sází na odvodnění organismu

Trápí vás kila navíc, která ne a ne shodit? Máte celulitidu nebo otoky? Třeba jste jen zavodněná a pomůže vám odvodnění...

Otevření lázeňské sezony v duchu oslav teplické kyselky. Již 465 let

Lázně Teplice nad Bečvou léčí již 465 let

Jedny z nejstarších moravských lázní, Lázně Teplice nad Bečvou, zahájí 12. května svoji 465. sezónu. Na návštěvníky...

Test 6 rtěnek, o kterých se nejvíce mluví

Test 6 rtěnek, o kterých se nejvíce mluví

Arome.cz Škála barev je stále stejná, ale na čem by kosmetický průmysl vydělal, kdyby ji každý rok trochu nepomíchal a neudal nov...

Najdete na iDNES.cz