Sobota 11. července 2020, svátek má Olga
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 11. července 2020 Olga

Profesionálové na betonové výrobky slaví dvacet let na trhu

  7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Společnost DITON s. r. o. se zabývá výrobou, prodejem a dodáváním betonových výrobků pro venkovní architekturu a na trhu působí od roku 1999. Po akvizici se společností Beton Brož v roce 2016 se stala největším výrobcem těchto produktů v České republice.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Profesionálové na betonové výrobky slaví dvacet let na trhu | foto: DITON s.r.o.

Petr Diviš, jednatel společnosti: Tento rok bude nejúspěšnějším rokem v celé...

Petr Diviš, jednatel společnosti: Tento rok bude nejúspěšnějším rokem v celé historii společnosti, jak v tržbách, tak i v hospodářském výsledku.

Na jaře letošního roku společnost oslavila 20leté výročí své existence, a tak jsme se na začátky a další významné okamžiky zeptali jednatele společnosti DITON s. r. o. pana Petra Diviše.

Založit firmu chtělo asi dost odvahy. Co ještě to chtělo?

Tak samozřejmě všechny začátky jsou těžké. Myslím, že většina začínajících podnikatelů má nějaký svůj nápad nebo svůj sen, za kterým se rozhodnou jít, a pak za ním jdou a moc se neohlížejí ani doprava ani doleva. Prostě za ním jdou, nepřemýšlejí, jaké překážky se objeví, co vše budou muset překonat, nemyslí na katastrofické scénáře, co vše se může přihodit, co špatného je může potkat. Jdou za svým cílem, postupně překonávají jednu překážku za druhou, které se samozřejmě v průběhu času vyskytnou. Když po cestě upadnou, musí vstát a jít dál, pořád dokola. Učí se za pochodu novým věcem, rozšiřují si obzory. Těm úspěšným se to podaří, ty ostatní to semele. Ne nadarmo se říká, že úspěšným je ten, kdo vydržel. 

Profesionálové na betonové výrobky slaví dvacet let na trhu
Profesionálové na betonové výrobky slaví dvacet let na trhu

Profesionálové na betonové výrobky slaví dvacet let na trhu
Profesionálové na betonové výrobky slaví dvacet let na trhu

Na začátku bylo obří nadšení a nasazení, s každým drobným úspěchem přicházel až slastný pocit, že dokážete věci měnit, že dokážete, aby šly podle vás, a to vám dodává spoustu další energie na překonávání dalších problémů. A když je té energie dostatek, tak se nebojíte ani dalších výzev, dalších nových i vysokých cílů. Prostě jdete dál a dál. Aspoň tak jsme to měli a dodnes
máme my.

A jak jste tedy začínali?

Začínali jsme ve Stříteži u Jihlavy v pronajatých prostorech bývalého družstva, kde jsme svépomocí postavili betonárku a k tomu pořídili malý stroj vibrolis. Ten byl financován na leasing, ukrutně drahý leasing. To jsme však tehdy neřešili. Nové, mladé firmě bez historie nikdo nechtěl půjčit ani korunu. Toto byla jediná cesta, jak se ke stroji dostat. Podnikání jsme odstartovali s kolegou, druhým společníkem Pavlem Ourodou a s dalšími 6 zaměstnanci. Náš první ceník měl 5 výrobků, denně jsme vyráběli zhruba 400 m² betonové dlažby. Naším cílem bylo se stát úspěšným výrobcem betonových výrobků na Vysočině. Obrat v prvním roce podnikání dosáhl 12 mil. Kč a ani ve snu nás nenapadlo, že za 20 let budeme lídrem na trhu v České republice. Dnes skupina DITON Beton Brož vlastní pět výrobních areálů, v nich 19 moderních plně automatických linek, zaměstnává na 400 lidí a dosahuje 100 x většího obratu, tedy 1,2 mld. Kč.

Je něco, co byste nyní udělal jinak?

Kdyby někdo s odstupem času řekl, že by v podnikání nebo i v životě udělal vše stejně, tak bych mu prostě nevěřil. Je přece normální, že všechna rozhodnutí nemusí být vždy jen správná, a jen blázen by chtěl opakovat chyby. Stejně tak ani neexistuje nadčlověk, který by se nikdy nespletl. Důležité podle mě je, že špatných rozhodnutí bylo výrazně méně než těch dobrých a že z případných chyb se dá poučit do budoucna. V našem případě jednoznačně pozitivní věci převýšily ty špatné.

Jak jste si budoval tým nejbližších spolupracovníků?

Obecně, lidé přicházejí a odcházejí… Firma není jen o nejbližších spolupracovnících ve vrcholovém managementu. Firma je o každém jednotlivci a o jeho každodenní poctivé práci a je úplně jedno, jestli jde o pracovníky ve výrobě, v obchodě, administrativě či managementu. Každý jednotlivec je důležitý a každý k úspěchu přispívá svým dílem, proto také úspěch společnosti je především úspěchem všech jejích zaměstnanců. Dobře fungující tým by měl vždy stát na vzájemné důvěře, odpovědnosti, odbornosti a zdravém zápalu pro věc. Všichni musí táhnout tzv. „za jeden provaz“, jedině tak může firma dobře fungovat. Troufám si říct, že to se v našem případě daří. Jsme dobrý tým.

Profesionálové na betonové výrobky slaví dvacet let na trhu
Profesionálové na betonové výrobky slaví dvacet let na trhu

Vaše firma je několikanásobným držitelem ocenění „Nejlepší výrobce stavebnin roku“. Co to pro vás osobně znamenalo?

Ano, společnosti DITON a Beton Brož jsou opravdu celkem sedminásobnými držiteli tohoto ocenění. Tímto jsme se stali jedním z nejúspěšnějších výrobců stavebnin v České republice v novodobé historii. Soutěž každoročně vyhlašuje Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR ve spolupráci se Svazem podnikatelů ve stavebnictví České republiky, ÚRS a odborným časopisem Stavebnictví. Cílem soutěže je upozornit odbornou i laickou veřejnost na nejmodernější výrobní provozy a závody průmyslu stavebních hmot v České republice. Mezi hlavní hodnotící kritéria soutěže patří ekonomická úspěšnost a silná pozice na trhu, energetická náročnost výroby, dosahování kvality výroby, zlepšování životního prostředí a řešení odpadového hospodářství.

Pro nás osobně je toto ocenění jakýmsi potvrzením, že věci děláme správně, že směr, kterým jdeme, je správný. Ze všech ocenění máme samozřejmě obrovskou radost a zároveň to vnímáme jako velký závazek do budoucnosti. Bylo velice náročné dostat se na špici, ale ještě daleko náročnější je udržet se na ní. Každopádně uznání patří zejména všem našim kolegům a kolegyním, všem našim spolupracovníkům, bez kterých by toto vše nebylo možné a bez kterých by skupina DITON Beton Brož nikdy nebyla takto úspěšná.

V čem vidíte svou konkurenční výhodu?

Jako naši největší konkurenční výhodu vidím jednoznačně nejširší sortiment betonových výrobků. Máme největší výběr tvarů a barev betonových dlažeb, betonových plotů a ostatních výrobků pro venkovní architekturu. Vždy se snažíme všem našim zákazníkům nabídnout kompletní řešení exteriérů jejich domů. Myslím, že i toto se nám vcelku daří.

Profesionálové na betonové výrobky slaví dvacet let na trhu

Jak vidíte letošní rok?

Přestože do konce roku zbývají ještě 3 měsíce, jsem přesvědčen, že rok 2019 pro nás bude rokem vůbec nejúspěšnějším v celé naší historii, a to jak z pohledu obratu, tak i z pohledu hospodářského výsledku.

Jaké jsou vaše největší firemní priority?

Naší největší a dlouhodobou prioritou je naplnit firemní cíl. Skupina DITON – Beton Brož má jasný a jednoduchý cíl, a to vyrábět a na trh dodávat kvalitní betonové výrobky a k tomu poskytovat komplexní služby tak, abychom byli stále žádaným dodavatelem. Chceme být i nadále lídrem trhu s největším tržním podílem, který v našem oboru udává standardy.

Jaký je postoj vaší firmy k okolí – nadace, sponzoring?

Nedílnou součástí naší firemní kultury je i firemní filantropie. Je to ale oblast, o které nerad mluvím do médií, protože mi to připadá, že se na úkor potřebných snažíme nějak zviditelnit a získat plusové body a tak to doopravdy není. Každý rozumně smýšlející člověk, když může, tak pomůže a nemusí to přitom hned vytrubovat do světa. Nemáme jeden vyhraněný projekt či nadaci, ale naši pomoc směřujeme prostřednictvím dárcovství do různých projektů, ať už v sociální oblasti, vzdělávání, zdravotnictví, tak i na kulturní a sportovní aktivity.

Profesionálové na betonové výrobky slaví dvacet let na trhu

A vaše vize do budoucnosti?

Společnost DITON s. r. o. se vypracovala v největšího výrobce betonových výrobků v České republice, nicméně to neznamená, že není co zlepšovat. Právě naopak. Tuto pozici vnímám i jako závazek do budoucnosti a věřím, že naše další „dvacetiletka“ bude minimálně stejně tak úspěšná. Nic ale není tak dobré, aby nemohlo být ještě lepší.

Naší vizí je být v oboru vždy a ve všem skutečně nejlepší, tzn. vyrábět nejkvalitnější a nejhezčí výrobky a poskytovat ty nejlepší služby. Chceme být právem nazýváni „Profesionálové na betonové výrobky“.

  • Nejčtenější

V létě lze ušetřit desetitisíce. Samsung nabízí obrovské slevy

Komerční sdělení Samsung spustil letní akci, díky které lze získat bonus ve výši až 50 tisíc korun. Zároveň pořádá cestovatelskou soutěž...

Škoda za pár stovek, ale i několik tisíc. Čechy trápí hlodavci a kuny

Komerční sdělení Většinou se to stane, když nejvíc spěcháte. Sednete si za volant, otočíte klíčkem a nic. Marně to zkoušíte, až dojde na...

Kdo ovládne super-finále Oktagonu Underground?

Komerční sdělení V sobotu 4. července vyvrcholí unikátní projekt Oktagon Underground, sedmitýdenní exhibiční koncept složený ze sedmi...

Zlomí Sparta slávistické prokletí? Vsaďte si a sledujte na TV Tipsport!

Komerční sdělení Nadstavbová část elitní české fotbalové ligy pomalu vrcholí. Skupina o titul ve středu napíše svoji závěrečnou tečku....

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Nová éra betonárky v Lesonicích - moderní technologie i ruční výroba

Komerční sdělení Padesát let se vyráběly v Lesonicích na Třebíčsku betonové výrobky. Skruže a dlaždice z Lesonic znal každý. Jenže...

Snažím se naučit mít jizvy po popálení ráda, říká Týnuš Třešničková

Premium Byl to okamžik. Vteřina, v níž ji ožehly plameny. Vlasy, krk, ruce, obličej... Ten krásný obličej, který ji živí. Jedna...

Největší slabiny ojetých dodávek. Přinášíme přehled nejporuchovějších vozů

Premium Dodávky byly stvořeny pro práci. Najedou mnohem více kilometrů než osobní auta, a to v náročných podmínkách. Ne všechna...

VELKÝ TEST ZOO: přehled cen, zvířat i atrakcí. Přijeďte, pomůžete!

Premium Mají otevřeno 365 dní v roce, ať praží slunce, nebo se žení čerti. Na několik týdnů je zavřel až koronavirus. Chcete...

  • Další z rubriky

Prosklené stěny najdou uplatnění v kancelářích i jako výloha obchodů

Komerční sdělení Hledáte přepážky, které by oddělily prostory ve velkých kancelářích a zároveň vpustily dostatek přirozeného světla?...

Dcera se sama rozhodla nestudovat v Praze

Vybrat velkou známou školu v hlavním městě nebo menší univerzitu? Toto dilema teď řeší většina rodičů maturantů. Proč...

Kraj zná svoje nejzdařilejší silniční stavby. Už po desáté

Komerční sdělení Už podesáté se sešli stavaři, aby ocenili práci na nejlepších silničních stavbách za roky 2018-2019 a uplynulý rok....

Vaše sny o cenově dostupném rodinném domě splní bungalov ALFA 140

Komerční sdělení Toužíte po vlastním rodinném domku, ve kterém bude dostatek místa pro celou vaši rodinu? Představujeme vám nejžádanější...

Princ George je vztahovačný a drzý, tvrdí jeho kmotra

Šestiletý princ George se na oficiálních fotkách tváří jako andílek a britská královská rodina mu pečlivě buduje image...

Penis a ženský orgasmus. Dvacet centimetrů je optimální, říká studie

Na délce záleží a platí, že větší znamená lepší. Ovšem jen do jisté míry. Největší šanci na uspokojení ženy dává...

Výpovědi už se nevyhnete. Nový zákoník práce přinese i spravedlivější dovolenou

Premium Poslední velká novela zákoníku práce za uplynulých devět let začne z podstatné části platit od začátku příštího roku, v...

Maďarka tvrdí, že nemůže pracovat, protože je příliš sexy

Plastiky dvaadvacetiletou Barbie Barbaru Lunu Siposovou z Maďarska stály v přepočtu přes tři miliony korun. Nyní nemůže...

Úspěšný šéf Škody po pěti letech náhle končí, prohrál boj o moc

Mladoboleslavská Škoda Auto oznámila, že Bernhard Maier po téměř pěti letech v čele společnosti opustí k 31. červenci...