iDNES.cz

Poznejte Olomouc – univerzitní město

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Jen těžko už dohledáme, kdo a kdy poprvé použil spojení univerzitní město právě s Olomoucí. Pravdou však je, že toto označení je s centrem střední Moravy a druhou nejstarší univerzitou spojeno v posledních letech stejně neodmyslitelně jako stověžatá matka měst s Prahou.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Poznejte Olomouc – univerzitní město | foto: Univerzita Palackého v Olomouci

A právě to, proč tomu tak je, se snaží doložit nový webový projekt Univerzitní město.

Tím totiž Olomouc díky Univerzitě Palackého skutečně je. Aby taky ne, vždyť na pět stálých obyvatel města připadá jeden vysokoškolský student. V současnosti je zde vysoké učení reprezentováno osmi fakultami a téměř třiadvaceti tisíci studenty. Dle mezinárodních žebříčků pak patří do první trojky nejprestižnějších vysokých škol u nás a s téměř čtyřmi tisíci zaměstnanců jde o druhého největšího zaměstnavatele v kraji. Ostatně zájemci o studium se vše potřebné mohou dozvědět již tuto sobotu během online dne otevřených dveří.

Student tady, student tam…

Stopy univerzity v běžném životě města jsou ale daleko hlubší. Stačí Olomouc navštívit v létě mimo semestr a bude vám připadat, že jste v úplně jiném městě. Naopak, s počátkem akademického roku se město pravidelně proměňuje v obrovské mraveniště, které neusíná ani v noci. Bohužel poslední rok je tomu z pochopitelných důvodů jinak.

„Naše univerzita nežije ve vakuu, v oné pověstné slonovinové věži. Jsme součástí města. Skoro se mi chce říct, že město je součástí univerzity,“ podotýká rektor univerzity Jaroslav Miller. Zároveň by rád viděl propojení na úrovni město–univerzita–kraj ještě těsnější. „Aby bylo všem jasné, že univerzita je Olomouc a Olomouc je univerzita,“ dodává Miller. Koncept Olomouc – univerzitní město oceňují i tři tisíce zahraničních studentů z více než sta zemí světa, návštěvníci mezinárodních filmových a divadelních festivalů, a dokonce i prestižní cestovatelský průvodce Lonely Planet nebo deník The New York Times. 

Poznejte Olomouc – univerzitní město
Poznejte Olomouc – univerzitní město

Univerzita Palackého – víc než studium…

V nabídce olomoucké univerzity lze v současnosti najít prakticky vše od teologie, učitelství, práva, tělesné výchovy a sportu přes obory humanitní, společenskovědní a uměnovědné až po přírodovědné a lékařské obory či zdravotnické vědy. Posluchači mohou studovat v prezenční i kombinované formě, jeden i více oborů zároveň, a to i mezi různými fakultami. Na výběr mají přes sedm set kombinací studijních programů. Záleží jen na preferencích studentů, a tak lze do „rozvrhu“ zařadit i předměty z oborů jiných. Stačí se jen podívat do Katalogu studijních programů nebo si stáhnout vychytanou mobilní aplikaci Studuj na UP a mohou se přesvědčit sami. Navíc byla olomoucká univerzita donedávna jedinou školou u nás, kde mohou studenti řešit běžnou agendu právě prostřednictvím mobilních aplikací.

Poznejte Olomouc – univerzitní město

Na olomoucké univerzitě je kladen důraz nejen na individuální přístup, ale rovněž na výuku cizích jazyků, zahraniční studijní pobyty či praktickou výuku s profesionály v daném oboru. Součástí univerzity je i Vědeckotechnický park, Podnikatelský inkubátor, Kariérní centrum či unikátní Nadační fond. Z druhé strany je studentům dáván dostatečný prostor pro jejich mimoškolní aktivity, ať již na univerzitních sportovištích s vlastní loděnicí či sportovní halou, v oblasti kultury nebo třeba v rámci velkých společenských akcí, jako je Olomoucký majáles UP nebo Noc vědců. A komu by to bylo málo, Univerzita Palackého má i vlastní módní kolekci nebo více než čtyřicítku studentských organizací. Každý si tak skutečně přijde na své.

zpět na článek