Náboráři Kiekertu jsou i samotní zaměstnanci

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Druhý největší zaměstnavatel v Pardubickém kraji, přeloučská firma Kiekert, právě dokončuje novou výrobní halu, kterou uvede do provozu koncem roku. Její otevření přinese i nová pracovní místa.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Náboráři Kiekertu jsou i samotní zaměstnanci. | foto: Kiekert

Společnost svým zaměstnancům nabízí řadu benefitů včetně moderního pracovního prostředí či dotovaného závodního stravování Firma také myslí na maminky a tatínky, vracející se z rodičovské dovolené, pro které spustila projekt výrobní linky s upravenou pracovní dobou.

Přelouč - Už pětadvacet let putují automobilové zámky z Přelouče do celého světa. Tamní firma Kiekert denně vyrobí na 180 tisíc zámků, nejvíc na světě. Je to až k neuvěření, jak se z malé firmy, která začínala s „pouhými“ šedesáti zaměstnanci, stal celosvětový lídr v oblasti zámků do automobilů všech možných značek. Zámky z Přelouče najdete ve vozech Volkswagen, Škoda, Audi, BMW, Ford, Mercedes a dokonce i ve Ferrari nebo Maserati a mnoha dalších. 

Svou zásluhu na tom mají lidé, kteří v Přelouči pracují. Firma jich dnes zaměstnává přes dva a půl tisíce a je mezi nimi dokonce dvaadvacet lidí, kteří v Přelouči před čtvrtstoletím ve firmě začínali. „Jsou to opravdoví machři. Vnímáme to jako důvěru v naši firmu a především loajalitu, která už se dnes v moderních společnostech tolik nevidí,“ říká personální ředitel Kiekertu Otakar Sedláček.

Náboráři Kiekertu jsou i samotní zaměstnanci.
Náboráři Kiekertu jsou i samotní zaměstnanci.

Právě spokojení zaměstnanci jsou jedním z cílů společnosti, která má svou centrálu v Německu. Západní přístup je tu znát i v pracovním prostředí. Jakmile vejdete do výrobních hal, dýchne na vás milá atmosféra, lidé vás zdraví a často k pozdravu připojí i úsměv. 

„Máme tu čtyři velké výrobní haly, právě dokončujeme pátou. Některé z nich jsou přímo spojené se skladem, aby bylo vše co nejefektivnější. V každé hale je několik desítek linek, které vždy vyrábí zámky pro jednoho specifického zákazníka,“ popisuje chod výroby Petr Kuchyňa, výrobní ředitel přeloučského Kiekertu. V čistých halách je příjemně, většina výroby je totiž klimatizovaná.

Práce robotů se navyšuje, kontrolují i funkčnost zámků

Po lince na zámky pro jednu z německých automobilek jezdí paletky, kam zaměstnanci zkušenými pohyby zakládají jednotlivé díly. Někdo při práci stojí, někdo sedí. „Lidé si mohou vybrat, je to jen na nich, což je oproti jiným výrobcům velká výhoda,“ uvádí Kuchyňa a vysvětluje, že jsou operátoři výroby školeni na více pracovišť, aby po celou směnu nemuseli dělat to samé a mohli přejít jinam.

Až 40 procent manuální práce potom v Přelouči provádí roboti a tento poměr se neustále zvyšuje. Po celou dobu, co se zámek posouvá od prvních šroubků až po finální podobu po lince, provádí stroje také kontrolu. Na konci linky zámky zajíždí do kontrolních stanic, které každý zámek během padesáti vteřin zkontrolují. „Kontrolují všechny funkce zámku, včetně toho, že třeba nedovřete dveře a svítí vám kontrolka na palubní desce. To všechno je v našem zámku,“ poukazuje Petr Kuchyňa.

Náboráři Kiekertu jsou i samotní zaměstnanci.
Náboráři Kiekertu jsou i samotní zaměstnanci.

U každé linky je zhruba 30 lidí. Výrobní linky jedou v třísměnném provozu od pondělí do pátku, jedna z nich dnes dokonce i nepřetržitě. Požadavky od zákazníků jsou značné, proto firma tímto způsobem čas od času navyšuje výrobu. „Pro tento typ zámku nyní vyrábíme novou linku, takže od ledna už opět pojedeme i na této lince v běžném režimu od pondělí do pátku,“ vysvětluje výrobní ředitel. Víkendové služby jsou pro zaměstnance dobrovolné a samozřejmě také lépe ohodnocené.

Odreagování o pauze? Co takhle stolní fotbal

Kiekert svým zaměstnancům poskytuje řadu benefitů. Standardem je týden dovolené navíc a dotované závodní stravování. Tamní jídelna nabízí snídaně, obědy i večeře. K dispozici je salátový a teplý bufet a k tomu také jídla na objednávku. „Jsou lidé, kteří jídelnu nevyužívají a nosí si své jídlo. I na ty myslíme. Máme tu pro ně několik denních místností, kde si mohou nejen ohřát jídlo, ale také si během pracovní doby odpočinout. V denních místnostech na ně čekají automaty na kávu a dokonce i stolní fotbálek,“ říká personální ředitel firmy Otakar Sedláček.

Firma Kiekert v Přelouči

  • v Česku od roku 1993, ve světě od roku 1857
  • ve světě 10 závodů – kromě Přelouče také v Německu, USA, Mexiku, Číně a Rusku
  • v Přelouči pracuje 2700 zaměstnanců (včetně agenturních)
  • denně vyrobí 180 000 zámků pro 50 000 aut
  • více než 2 000 patentů
  • dodává pro více než 60 automobilových značek včetně Dacia, Ford, Škoda, Fiat, BMW, Mercedes, Ferrari či Maserati a mnoha dalších

Firma lidem přispívá nejen na stravu, ale nabízí jim také poukázky do lékárny či příspěvek na dopravu, který vyplácí paušálně. Vzhledem k výhodnému umístění závodu na hlavním železničním koridoru Kiekert myslí i na ty, kteří do práce jezdí vlakem. Zaměstnanci mají u drah slevu na dlouhodobou jízdenku. „Z Pardubic je to k nám po železnici osm minut, z Kolína patnáct minut. Jsme na hlavním železničním koridoru. Lidí, kteří dojíždějí vlakem je poměrně dost,“ konstatuje personální ředitel.

Velký důraz klade vedení společnosti na komunikaci se zaměstnanci. „Snažíme se lidem naslouchat a vycházet jim vstříc, preferujeme otevřenou komunikaci. Management se s lidmi schází, máme tu schránku na názory, facebookovou skupinu, kde se lidé mohou vyjádřit,“ říká Otakar Sedláček.

Řadu informací pracovníci mohou čerpat z nástěnek, informačních televizí, které jsou v denních místnostech, nebo přímo od mistrů, kterým informace komunikují manažeři. Na nástěnce se tak kupříkladu dočtete, že pokud do firmy přivedete nového zaměstnance, získáte zajímavou finanční odměnu. „Odměna za doporučení se nám velmi osvědčila. Asi polovina náboru jde přes tento program. Potvrzuje to, že jsou tu lidé spokojení a přivedou sem někoho, koho znají,“ poukazuje personální ředitel.

V Kiekertu se také pro nové zaměstnance osvědčuje novinka – uvítací den. Nováčci tak nemíří rovnou k operátorské lince, ale stráví první den s lidmi z personálního oddělení, kteří novým pracovníkům ukáží, jak firma funguje, kde všude mohou lidé její výrobky najít, zajdou společně na oběd a podobně.

Příměstský tábor i exkurze. Kiekert myslí na děti

Vidět je firma i v samotné Přelouči a okolí. „Letos za sebou máme řadu velkých akcí. V Přelouči jsme uspořádali velký dětský den pro celé město, kam přišlo dva tisíce lidí. Pro zaměstnance jsme také nachystali velkou oslavu 25 let firmy a pořádáme řadu dalších akcí,“ říká Luboš Kopecký, marketingový manažer firmy. 

Kiekert je partnerem například pardubického vinařského půlmaratonu a udílení cen Franiška Filipovského v Přelouči. Nabízí školám exkurze, o které je velký zájem. „Také jsme letos pro děti našich zaměstnanců zavedli příměstský tábor. Přeci jen prázdniny jsou dlouhé, proto jsme pro ně připravili pestrý program, který se setkal s velkým ohlasem,“ dodává Kopecký.

Kiekert také pomáhá. Přispívá na renovace dětských hřišť, podporuje mladé hasiče či cyklistické závody pro děti. Zaměstnanci totiž mohou každý rok nominovat aktivitu či projekt ze svého okolí, na který by Kiekert mohl přispět peníze. „Abychom nerozhodovali, kam půjdou peníze, kterými chceme pomoci, nominují sami zaměstnanci projekty, na které bychom měli přispět. Vyzveme je, aby se podívali ve svém okolí a poradili nám, kde bychom mohli pomoci. Vybereme jich deset a každému projektu dáme 10 tisíc korun,“ vysvětluje Kopecký.

kiekert.jobs.cz

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Obujte se do toho! Vyrazte za zážitkem ze svého 1. běžeckého závodu

Obujte se do toho! Doběhněte si pro zážitek ze svého 1. běžeckého závodu

Nazujte běžecké boty a rozběhněte se. Pro radost z pohybu. Pro zážitky. Pro lepší formu i postavu. Nebo třeba proto,...

Nekvalitní aktovka ničí zdraví vašich dětí

Nekvalitní aktovka ničí zdraví vašich dětí

Děti jsou to nejcennější, co máme. Proto by rodiče každého školáka měli být při výběru školní aktovky nebo batohu...

5 trendy sedaček, které rozzáří váš interiér

Sedačka Sammy se hodí do velkých obývacích pokojů.

Chystáte se obléct svůj obývací pokoj do nového designu? Mrkněte se na trendy sedačky, které váš interiér doladí,...

Výhody SSOŠ a Gymnázia Bean? Individuální přístup a atraktivní obory

Výhody SSOŠ a Gymnázia Bean? Individuální přístup a atraktivní obory

Ať již přemýšlíte, kam dát studovat svého potomka, až skončí základní školu, či byste si sami chtěli rozšířit vzdělání,...

Obujte se do toho! Vyrazte za zážitkem ze svého 1. běžeckého závodu

Obujte se do toho! Doběhněte si pro zážitek ze svého 1. běžeckého závodu

Nazujte běžecké boty a rozběhněte se. Pro radost z pohybu. Pro zážitky. Pro lepší formu i postavu. Nebo třeba proto,...

Další z rubriky

Rodinné domy v obci Heřmanův Městec – Klešice splní vaše sny o bydlení

Rodinné domy v obci Heřmanův Městec – Klešice splní vaše sny o bydlení

Toužíte po vlastním domě se zahradou za dostupnou cenu, v klidné lokalitě a blízko města? Pak jsou právě pro vás určené...

Správa a údržba silnic Pardubického kraje pomáhá obcím

Správa a údržba silnic Pardubického kraje pomáhá obcím.

Letní údržba na silnicích, to nejsou pouze opravy a sečení trávy. Správa a údržba silnic Pardubického kraje toho má na...

Bezpečnost budov zvýší požární prosklené dveře, okna a stěny

Bezpečnost budov zvýší požární prosklené dveře, okna a stěny

Hledáte profilový systém, který spolehlivě zabrání prostupu ohně? Propracovaným technickým provedením, dlouhodobou...

Najdete na iDNES.cz