Kratochvílová z Foxconnu: Jsme nejkvalitnějším zaměstnavatelem regionu

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Společnost Foxconn se letos opět umístila na stupních vítězů v celostátním kole soutěže Sodexo Zaměstnavatel roku v kategorii do pěti tisíc zaměstnanců. V uplynulých ročnících obsadila dvakrát druhé a jednou třetí místo, které jí připadlo i v letošním žebříčku.

foxconn | foto: foxconn

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Nedávno byly vyhlášeny také výsledky regionálního kola, ve kterém Foxconn v Pardubickém kraji s přehledem obhájil pozici nejlepšího zaměstnavatele a potvrdil tak svou neotřesitelnou pozici z posledních let. Na to, jak se Foxconn vypořádává se současnou situací na trhu práce a co pro něj tato ocenění znamenají, jsme se zeptali Jitky Kratochvílové, personální ředitelky společnosti Foxconn.

Můžete prosím představit vaši společnost s ohledem na tradici v oboru a z perspektivy stabilního zaměstnavatele?
Foxconn je předním světovým poskytovatelem v oblasti výroby elektroniky a poprodejních služeb. Jeho centrálu pro Evropu jsme v České republice založili v roce 2000, na českém trhu má tedy Foxconn už téměř dvacetiletou tradici. Za tu dobu se nám podařilo vybudovat silnou a zdravou společnost a stali jsme se jedním ze tří nejvýznamnějších českých exportérů. Hlavní oblastí našeho podnikání je i dnes spolupráce s předními technologickými firmami, ta má ale už zcela jinou podobu než v minulosti. Klientům poskytujeme sofistikovaný servis a zajišťujeme řadu specializovaných služeb. V současnosti se intenzivně soustředíme také na vývoj vlastních inovativních produktů a řešení a zajištění trvalého a stabilního růstu do budoucnosti. V Pardubicích budujeme opravdu moderní závod, který aspiruje na to stát se evropským vývojovým centrem Foxconnu. Právě vývojem pokročilých produktů a integrovaných řešení pro průmyslovou automatizaci chceme také odstranit některé rutinní úkony a využít kapacitu našich zaměstnanců pro kvalifikovanější a zajímavější práci.

V současné době panuje na českém trhu velmi nízká nezaměstnanost, v Pardubickém kraji je navíc jedna z vůbec nejnižších, což je problém především pro zaměstnavatele odpovědné za udržení výroby či nabídku poskytovaných služeb. Jak se s tímto problémem vypořádáváte? Máte problém se zajištěním či udržením zaměstnanců v některých profesích či oborech?
Nízkou nezaměstnanost pociťujeme samozřejmě stejně jako všichni ostatní zaměstnavatelé. Naše situace je o to složitější, že musíme soupeřit s konkurencí i na globální úrovni. Zatím ji ale zvládáme řešit poměrně úspěšně, ať už přímo pomocí vlastních zdrojů, nebo pokračujícím náborem nových zaměstnanců. Pokud je to potřeba, umíme využít naše zaměstnance z jiných projektů a intenzivně pracujeme na zmíněné automatizaci, která také postupně uvolňuje nové kapacity. I přes situaci na trhu práce se nám navíc od začátku roku podařilo sehnat více než sto nových zaměstnanců, z valné většiny přímo z Pardubicka i Kutnohorska, takže se lidé pořád dají najít. Kromě toho úzce spolupracujeme s univerzitami v Pardubicích i v Hradci Králové a nabízíme jejich studentům i absolventům řadu zajímavých stáží a pracovních pozic.

Technik / inženýr

  • 23.500 – 30.000 Kč pro dělnické pozice a skladníky
  • pro technicky zaměřené muže a ženy   
  • optimalizace procesu výrobních linek
  • zavádění nových produktů do výroby
  • vývoj aplikací a správa systémů
  • týden dovolené navíc
  • příspěvek 3000 Kč ročně na dovolenou, zdraví, kulturu a sport
  • volání od 10 Kč měsíčně pro celou rodinu (max. 8 čísel)

Takže v tuto chvíli nové zaměstnance nehledáte? Nebo s náborem pořád pokračujete?
Nábor pořád běží. Stále hledáme například pracovníky do výroby, výrobní plánovače, vývojáře a programátory, kterých je obecně obrovský nedostatek. Celkově máme otevřených ještě zhruba dvě stě pozic. Jedná se však především o potřebu vykrytí kapacity spojené s růstem. Fluktuaci zaměstnanců se v posledních letech snažíme co nejvíce omezit. Usilujeme o zvýšení podílu zaměstnanců, kteří nebudou do našich závodů muset dojíždět zdaleka, a naopak o snížení počtu přechodných pracovníků a stabilizaci našeho rozsáhlého pracovního kolektivu v dlouhodobém horizontu.

Jak z vašeho pohledu vypadá či funguje ideální zaměstnanec?
Definovat ideálního zaměstnance je těžké a společnost od společnosti se taková definice bude výrazně lišit. My u svých zaměstnanců oceňujeme nejen zručnost, disciplínu a slušné chování ke kolegům, ale také schopnost zapojit se do života firmy, účastnit se akcí, dát nám zpětnou vazbu a být součástí našeho velkého ekosystému. Právě díky takovým zaměstnancům se můžeme dále posouvat a vytvářet prostředí, ve kterém se budeme všichni cítit dobře.

Co podle vás rozhodlo o tom, že Foxconn zaznamenal takový úspěch v soutěži Zaměstnavatel roku? Máte podobná ocenění již z minulosti? Co to pro vás znamená?
V soutěži Zaměstnavatel roku se nám daří dlouhodobě. V uplynulých čtyřech letech jsme v celostátní kategorii do pěti tisíc zaměstnanců ani jednou nechyběli na stupních vítězů a na regionální úrovni držíme po stejnou dobu dokonce nejvyšší příčku. Je to pro nás obrovský úspěch a také satisfakce. Do péče o naše zaměstnance vkládáme velké úsilí a chceme pro ně ve Foxconnu vytvořit co nejlepší podmínky. Snažíme se jim nabízet řadu benefitů, hledáme nové nápady, jak jim zpříjemnit pobyt na pracovišti. Uvědomujeme si, že jsou to naši zaměstnanci, kdo nám za celé ty dlouhé roky pomohl vytvořit společnost, jež je v globálním měřítku považována za nejlepšího výrobce IT technologií a nejlepší dodavatelský řetězec na světě. Chceme jim jejich přízeň oplácet a být pro ně kvalitním zaměstnavatelem. Ne vždy je jednoduché najít pro tak velké množství lidí ideální řešení, ocenění pro Zaměstnavatele roku proto vnímáme mimo jiné i jako důkaz, že se nám to nějakým způsobem daří a že máme v naší snaze pokračovat.

Můžete na závěr prozradit, čím jste vašim zaměstnancům udělali radost naposledy?
Nejvýraznější změnou je nepochybně nedávné navýšení základní mzdy. Zaměstnancům na pozici operátor jsme ji navýšili o více než 10 %, u ostatních pozic až o 6 %. Kromě toho jsme do ní převedli i některé bonusy. Jedná se o nejvyšší nárůst mezd v historii naší společnosti v České republice, takže věříme, že tyto kroky budou pro naše zaměstnance důvodem k radosti. Ve Foxconnu také pořádáme mnoho akcí, a to nejen pro naše zaměstnance, ale i pro veřejnost. Uvést mohu třeba právě probíhající soutěž v dojíždění do práce na kole. V létě i na podzim budeme zase partnerem řady sportovních i kulturních akcí, takže veřejnosti i našim zaměstnancům poskytneme dostatek prostoru pro volnočasové vyžití.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Zedník sobě – nezateplený dům z Ytongu

Zedník sobě – nezateplený dům z Ytongu

Z čeho postavit a jak? Co takhle se zeptat člověka, kterému stavební materiál prochází denně rukama? Majitel rodinného...

Tmavší barvy v interiéru? Rezidence Waltrovka inspiruje vzorovým bytem

Ve Waltrovce se v lednu 2019 otevírá nový vzorový byt. O jeho podobu se...

Nový vzorový byt navrhla designérka Beata Haškovcová, která nás pozvala do Rezidence Waltrovka na jeho návštěvu. Nejvíc...

Plzeň vs. Slavia! Vsaďte si a sledujte živě na TV Tipsport

Plzeň vs. Slavia! Vsaďte si a sledujte živě na TV Tipsport

První z fotbalových vrcholů jara je tady! Viktoria Plzeň vs. Slavia Praha. Souboj prvních dvou klubů tabulky nabídne...

České kluby v jarní části Evropské ligy! Vsaďte si a získejte 150 Kč

České kluby v jarní části Evropské ligy! Vsaďte si a získejte 150 Kč zdarma

Náš fotbal má dva zástupce ve vyřazovacích bojích Evropské ligy! Týmy Slavie a Plzně se utkají v 1. kole play-off s...

Tajemstvím dokonalé cesty jsou štěrkové rohože Nidagravel

Tajemstvím dokonalé cesty jsou štěrkové rohože Nidagravel

Trápí vás terén, do kterého se boří auta, chodci nebo cyklisti? Řešení nabízí štěrkové rohože Nidagravel, které jsou...

Další z rubriky

Auta bez klik? Žádný problém, říká manažer vývoje

Auta bez klik? Žádný problém, říká manažer vývoje

Představte si, že přijdete k svému autu a nebudete potřebovat ani klíč, ani žádnou kliku. Stačit vám bude přiložit prst...

Kratochvílová z Foxconnu: Jsme nejkvalitnějším zaměstnavatelem regionu

foxconn

Společnost Foxconn se letos opět umístila na stupních vítězů v celostátním kole soutěže Sodexo Zaměstnavatel roku v...

Náboráři Kiekertu jsou i samotní zaměstnanci

Náboráři Kiekertu jsou i samotní zaměstnanci.

Druhý největší zaměstnavatel v Pardubickém kraji, přeloučská firma Kiekert, právě dokončuje novou výrobní halu, kterou...

Najdete na iDNES.cz