Deset důvodů proč se vydat do Ostravy

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  13:24 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Zapomeňte na dávno přežité předsudky a vyrazte na výlet za zábavou i poznáním do Ostravy. Přinášíme skvělých 10 důvodů, proč se sem vyplatí vydat v červnu a o prázdninách!

Colours of Ostrava | foto: Ostravský informační servis

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

1)Colours of Ostrava

Multižánrový hudební festival, který se zařadil mezi nejlepší akce podobného typu v Evropě, se odehrává v působivých scenériích Dolní oblasti Vítkovic. Během Colours se jinak prázdninově vylidněné centrum Ostravy zaplní tisícovkami návštěvníků z celého Česka i zahraničí a je zde cítit vskutku festivalová, barevná atmosféra.

2)Letní Shakespearovské slavnosti

K prázdninám v Ostravě už neodmyslitelně patří také Letní shakespearovské slavnosti. Slezskoostravský hrad, který je dějištěm tohoto divadelního festivalu, stanul podobně jako Hamlet před otázkou být či nebýt – kvůli poddolování mu hrozila úplná zkáza, kterou se naštěstí v hodině dvanácté podařilo odvrátit.

Slezskoostravský hrad, Petr Prudký

Slezskoostravský hrad, Petr Prudký

3)Vřesina

Fotogalerie

To pravé osvěžení v horkém létě najdete ve čtvrti Poruba na jednom z největších koupališť ve střední Evropě. Na Vřesině, jak se rozlehlému areálu říká, si každý najde svůj kousek místa na slunci (nebo ve stínu). Když k tomu připočteme množství atrakcí, velkou nabídku sportovního vyžití a bohaté možnosti občerstvení, je jasné, že zde příjemně strávíte celý den.

4)Celodenní jízdenka na MHD

Nechejte auto doma nebo na některém z ostravských parkovišť a po městě se pohybujte MHD. Je to pohodlné a navíc levné! 24 hodinová jízdenka, kterou koupíte v ostravských infocentrech, trafikách a automatech platí o víkendech, svátcích a letních prázdninách pro dva dospělé a až tři děti do 15 let.

5)Rekola

Ostrava sice stále ještě není typicky cyklistickým městem jako třeba Pardubice nebo Přerov, ale i přesto se dá pohodlně a bezpečně objevovat v sedle kola. Od letošního roku navíc můžete při svých cyklotoulkách Ostravou využít sdílená růžová Rekola.

Radnice od řeky Ostravice, Lukáš Kaboň

Radnice od řeky Ostravice, Lukáš Kaboň

6)Zoo Ostrava

ostravská zoologická zahrada je úžasnou oázou klidu, kde i uprostřed letních veder najdete příjemný stín a k tomu přes 4 000 zvířat 400 různých druhů. Na návštěvu zoo si vyhraďte dost času – obhlídka všech pavilonů, procházka po botanických stezkách a projížďka Safari expresem zabere klidně celý den.

7)Nezapomenutelné výhledy

Bolt Tower v noci

Bolt Tower v noci, Boris Renner

Výhodná vstupenka „2 věže“, kterou zakoupíte v ostravských infocentrech nebo v návštěvnickém centru Dolních Vítkovic platí na obě nezaměnitelné dominanty Ostravy. Pohled z vyhlídkové věže Nové radnice i vítkovické Bolt Tower vás přesvědčí o tom, že Ostrava je dnes jedním z nejzelenějších měst u nás.

Pohled na Ostravu, Boris Renner

Pohled na Ostravu, Boris Renner

8)Technické památky

Nejvíc návštěvníků do Ostravy míří za technickými památkami. A není se čemu divit, návštěva Dolní oblasti, hornického muzea Landek Park nebo expozic na Dole Michal rozhodně nezklame!

9)Festival v ulicích

Jak už název napovídá, dějištěm tohoto bezplatného hudebního a divadelního festivalu jsou ulice a prostranství v centru města. Mladší bráška slavných Colours of Ostrava se letos uskuteční v posledních červnových dnech a slibuje nabitý program na celkem čtyřech scénách.

10)Gastronomie

V centru Ostravy i jiných částech města vyrostly v posledních letech jako houby po dešti zajímavé restaurace a bistra, které nabízejí gastronomické zážitky na vysoké úrovni. Tipy na zajímavé podniky najdete třeba v USE-IT mapě, která je k dostání zdarma v ostravských infocentrech.

Více informací a tipů najdete na www.ostravainfo.cz.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

V Praze může vzniknout unikátní projekt od Evy Jiřičné. Podívejte se

V Praze může vzniknout unikátní projekt od Evy Jiřičné. Podívejte se

Eva Jiřičná zvítězila ve velké mezinárodní architektonické soutěži na komplex budov po dosluhující telekomunikační věži...

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Krátké a pravidelné pauzy na kafe jsou v mnoha zemích samozřejmostí. Jako třeba „fika“. Švédská pauza na kafe, která je...

O čtvrt milionu náklaďáků méně – díky betonárnám v centru Prahy

Lodní doprava

Denně do Prahy po silnicích proudí plno stavebního materiálu. Těžké náklaďáky zhoršují již tak přeplněnou pražskou...

Bydlení ve Vochově - venkovský klid a Plzeň na dosah

Bydlení ve Vochově   - venkovský klid a Plzeň na dosah

Plzeň jako čtvrté největší město republiky přináší spoustu pracovních příležitostí a patří k sídlům, která nabízejí...

Druhá kvalifikace na Velkou pardubickou se poběží výjimečně v neděli

Druhá kvalifikace na Velkou pardubickou se poběží výjimečně v neděli

Kvalifikační seriál na 129. Velkou pardubickou steeplechase pokračuje druhým dílem. „Červená“ kvalifikace je na pořadu...

Další z rubriky

Na armatury CRX se můžete spolehnout

Na armatury CRX se můžete spolehnout

Společnost COREX Pardubice, která se už více než 26 let specializuje na dodávky průmyslových armatur a potrubních dílů,...

Konference „Smart akcelerátor Pardubického kraje“

Konference „Smart akcelerátor Pardubického kraje“

Zajímají vás inovace, chytrá řešení nebo nové technologie? Pokud ano, právě pro vás Pardubický kraj uspořádal...

Vaření v pouličním bistru je nový trend. Vyzkoušejte street food

Vaření v pouličním bistru je nový trend. Vyzkoušejte street food

I gastronomie prožívá svoje trendy, snaží se gurmány oslovit netradičním zážitkem. Restart proto zažívá příprava jídla...

Najdete na iDNES.cz