Deset důvodů proč se vydat do Ostravy

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  13:24 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Zapomeňte na dávno přežité předsudky a vyrazte na výlet za zábavou i poznáním do Ostravy. Přinášíme skvělých 10 důvodů, proč se sem vyplatí vydat v červnu a o prázdninách!

Colours of Ostrava | foto: Ostravský informační servis

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

1)Colours of Ostrava

Multižánrový hudební festival, který se zařadil mezi nejlepší akce podobného typu v Evropě, se odehrává v působivých scenériích Dolní oblasti Vítkovic. Během Colours se jinak prázdninově vylidněné centrum Ostravy zaplní tisícovkami návštěvníků z celého Česka i zahraničí a je zde cítit vskutku festivalová, barevná atmosféra.

2)Letní Shakespearovské slavnosti

K prázdninám v Ostravě už neodmyslitelně patří také Letní shakespearovské slavnosti. Slezskoostravský hrad, který je dějištěm tohoto divadelního festivalu, stanul podobně jako Hamlet před otázkou být či nebýt – kvůli poddolování mu hrozila úplná zkáza, kterou se naštěstí v hodině dvanácté podařilo odvrátit.

Slezskoostravský hrad, Petr Prudký

Slezskoostravský hrad, Petr Prudký

3)Vřesina

Fotogalerie

To pravé osvěžení v horkém létě najdete ve čtvrti Poruba na jednom z největších koupališť ve střední Evropě. Na Vřesině, jak se rozlehlému areálu říká, si každý najde svůj kousek místa na slunci (nebo ve stínu). Když k tomu připočteme množství atrakcí, velkou nabídku sportovního vyžití a bohaté možnosti občerstvení, je jasné, že zde příjemně strávíte celý den.

4)Celodenní jízdenka na MHD

Nechejte auto doma nebo na některém z ostravských parkovišť a po městě se pohybujte MHD. Je to pohodlné a navíc levné! 24 hodinová jízdenka, kterou koupíte v ostravských infocentrech, trafikách a automatech platí o víkendech, svátcích a letních prázdninách pro dva dospělé a až tři děti do 15 let.

5)Rekola

Ostrava sice stále ještě není typicky cyklistickým městem jako třeba Pardubice nebo Přerov, ale i přesto se dá pohodlně a bezpečně objevovat v sedle kola. Od letošního roku navíc můžete při svých cyklotoulkách Ostravou využít sdílená růžová Rekola.

Radnice od řeky Ostravice, Lukáš Kaboň

Radnice od řeky Ostravice, Lukáš Kaboň

6)Zoo Ostrava

ostravská zoologická zahrada je úžasnou oázou klidu, kde i uprostřed letních veder najdete příjemný stín a k tomu přes 4 000 zvířat 400 různých druhů. Na návštěvu zoo si vyhraďte dost času – obhlídka všech pavilonů, procházka po botanických stezkách a projížďka Safari expresem zabere klidně celý den.

7)Nezapomenutelné výhledy

Bolt Tower v noci

Bolt Tower v noci, Boris Renner

Výhodná vstupenka „2 věže“, kterou zakoupíte v ostravských infocentrech nebo v návštěvnickém centru Dolních Vítkovic platí na obě nezaměnitelné dominanty Ostravy. Pohled z vyhlídkové věže Nové radnice i vítkovické Bolt Tower vás přesvědčí o tom, že Ostrava je dnes jedním z nejzelenějších měst u nás.

Pohled na Ostravu, Boris Renner

Pohled na Ostravu, Boris Renner

8)Technické památky

Nejvíc návštěvníků do Ostravy míří za technickými památkami. A není se čemu divit, návštěva Dolní oblasti, hornického muzea Landek Park nebo expozic na Dole Michal rozhodně nezklame!

9)Festival v ulicích

Jak už název napovídá, dějištěm tohoto bezplatného hudebního a divadelního festivalu jsou ulice a prostranství v centru města. Mladší bráška slavných Colours of Ostrava se letos uskuteční v posledních červnových dnech a slibuje nabitý program na celkem čtyřech scénách.

10)Gastronomie

V centru Ostravy i jiných částech města vyrostly v posledních letech jako houby po dešti zajímavé restaurace a bistra, které nabízejí gastronomické zážitky na vysoké úrovni. Tipy na zajímavé podniky najdete třeba v USE-IT mapě, která je k dostání zdarma v ostravských infocentrech.

Více informací a tipů najdete na www.ostravainfo.cz.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Mistr republiky René Andrle ambasadorem elektrokol MTF

Elektrokola MTF

Bývalý profesionální cyklista René Andrle, který získal během své sportovní kariéry titul mistra republiky a startoval...

Terminály Sazky nejsou jen o sázení. Zaplatíte fakturu, dobijete mobil

Terminály Sazky nejsou jen o sázení. Zaplatíte fakturu, dobijete mobil

Terminál společnosti Sazka je stále vnímán hlavně jako vstupenka k milionům třeba ze Sportky nebo Eurojackpotu. Některá...

Připojištění není zbytečným luxusem

Připojištění není zbytečným luxusem

Jak dobré máte autopojištění, zjistíte většinou až v okamžiku pojistné události. A to už může být pozdě. Jak tedy...

Plánujete vaše letní výlety s předstihem? Vyplatí se to!

Plánujete vaše letní výlety s předstihem? Vyplatí se to!

Sedíte od rána do večera v práci a už teď se chcete těšit na to, jak strávíte léto? Horké dny se blíží mílovými kroky....

Studuj moderní technologie a současně vydělávej na Univerzitě obrany

Studuj moderní technologie a současně vydělávej na Univerzitě obrany

Březen je ještě měsícem podávání přihlášek na vysoké školy. Jaký obor je perspektivní? Zvol si technické vzdělání na...

Další z rubriky

Stovky dětí dorazily k silničářům. Užily si zábavu, prozkoumaly stroje

Stovky dětí dorazily k silničářům. Užily si zábavu, prozkoumaly stroje

Podeváté se letos otevřely dveře chrudimského cestmistrovství, kam dorazilo téměř šest stovek dětí z mateřských škol z...

Služby energetického specialisty vám pomohou ušetřit za energie

Eder

Stavební firma Radek Hendrych – STAVEX Chrudim nabízí vedle stavby nízkoenergetických rodinných domů nově i služby...

Kratochvílová z Foxconnu: Jsme nejkvalitnějším zaměstnavatelem regionu

foxconn

Společnost Foxconn se letos opět umístila na stupních vítězů v celostátním kole soutěže Sodexo Zaměstnavatel roku v...

Najdete na iDNES.cz