Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Panduit: systém managementu fyzické infrastruktury datových center

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
LANCOMAT, autorizovaný distributor společnosti PANDUIT, představuje systém managementu fyzické infrastruktury datových center Panduit PanView IQ (HW) a Panduit PIM (SW).

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

LANCOMAT s.r.o. | foto: LANCOMAT s.r.o.

Tak jak jsou principy "konsolidace, virtualizace a automatizace" stále více používáné pro zvýšení účinnosti a flexibility datových center, jeví se prvky pro napájení, chlazení, asset management  a vlastní fyzická konektivita jako velmi důležitá součást provozu a systémů datových center.

Systémy a nástroje pro řízení a monitoring fyzické infrastruktury (rozuměj spodní vrstva dle OSI modelu), ve spojení se stávajícími softwarovými systémy managementu vyšších vrstev OSI modelu se stávají kritickými pro zajištění  měnících se potřeb provozovatelů datových center.  LANCOMAT s.r.o. - autorizovaný distributor společnosti PANDUIT vám představuje systém managementu.

LANCOMAT s.r.o. - obr 2

Sledování a monitorování systémů  napájení a chlazení datových rozvaděčů, bezpečnostních systémů a vlastní fyzické konektivity v reálném čase nabírá na důležitosti a předpokládá se stále častější nasazování systémů označovaných jako DCIM (Data Center Infrastructure Management).Rozdíl systémů DCIM oproti systémům někdy označovaných jako IPLM (Intelligent Physical Leayer Management) je především v komplexnosti a v rozšířených možnostech monitoringu a systém managementu je i mimo oblast pouhého sledování zapojení propojovacích panelů v rozvaděči.

Systém pro Data center infrastructure management (DCIM)  poskytuje přesný a ucelený přehled o stavu fyzické infrastruktury v centralizovaném prostředí a umožňuje tak  majitelům datových center soustředit se především na poskytování služeb jejich zákazníkům, ať už externím či interním.

PANDUIT INFRASTRUCTURE MANAGEMENT – PIM (SW)

LANCOMAT s.r.o. - obr 3

LANCOMAT s.r.o. - obr 3

Softwarová platforma Panduit PIM je systém managementu, který poskytuje kompletní management fyzické infrastruktury datového centra. Software Panduit PIM spolupracuje s hardware komponenty Panduit PanView IQ a vybranými zařízeními dalších výrobců (PDU jednotky).

Software Panduit PIM poskytuje kontinuální lokální či vzdálený monitoring konektivity, napájecích jednotek (PDU),  asset tracking , sledování stavu prostředí (teplota, vlhkost) a využití místa v rozvaděčích v datovém centru. Dalšími funkcemi (ve vývoji) je funkce plánování kapacity v datové centru s využitím CFD (Computer Fluid Dynamics) modelování apod.

Typický softwarový systém managementu umožňuje monitorovat a spravovat pouze prvky logické topologie sítě. Pokud však je takový systém použit ve spolupráci s Panduit PIM systémem, pak zákazník získá kompletní přehled nad fyzickou i logickou částí topologie datového centra , což umožňuje zlepšit servisní služby poskytované v rámci SLA smluv (Service Level Agreement).

Výzkumy ukazují, že téměř 50% problémů a poruch v datových centrech je způsobeno závadou na fyzické infrastruktuře (kabeláž, napájení).

Panduit PIM™ Software Platforma poskytuje informace:

  • O ne-autorizovaném zásahu do propojovacích panelů/polí
  • O potencionálním porušení bezpečnostní sítě
  • Analýzu základních možných příčin problému na fyzické infrastruktuře sítě
  • O změnách, rozšíření a přesunech zařízení/propojení (MAC)
  • O dosažení kapacity (napájecích jednotek PDU, místa v rozvaděči apod.)
  • O příkonu/spotřebě  aktivních zařízení
  • O překročení teplotních limitů a limitů pro vlhkost
  • O nevyužívaných zařízeních a zdrojích (assets management)

Modularita systému Panduit PIM umožňuje postupnou integraci do prostředí managementu datového centra i s ohledem na budoucí rozšiřování. Důležitou vlastností pro systém managementu je otevřenost systému pro integraci do systémů managementu vyšší vrstvy.

V současné době je připraven interface pro integraci se systémem IBM Tivoli a dokončuje se interface pro integraci do prostředí HP OpenView  a Microsoft SCOM.

Panduit PanView IQ hardware

Panduit PIM infrastructure management software spolupracuje s hardware platformou Panduit PanView IQ. Jedná se o inteligentní moduly (hlavní a expanzní), které se jednoduchým způsobem montují za 24-portové rovné či úhlové propojovací panely (patch panely) resp. optické vany a kaskádují se do rozšiřitelné topologie.

LANCOMAT s.r.o. - obr 4

Hlavní modul (Panel manager) je samostatně napájené IP zařízení (i s obvyklou možností přístupu přes Telnet pro nastavování a setup). Na tento hlavní modul lze připojit do série až tři expanzní moduly (Expansion modul) pomocí sériového kabelu. Takovouto čtveřici panelů pak lze dále opakovat dle velikosti sítě až do počtu 50 skupin (a stále je využíván jen jeden port přepínače/switchce) Expanzní moduly jsou již napájeny z hlavního modulu po sériovém propojovacím kablíku.

Na přední stranu propojovacího panelu se dále nacvaknutím připojí Interface jednotka, která umožňuje ovládání systému z konkrétního místa (serverovny, telco-roomu) např. navádění LED diodami při přepojování, nebo nastavování tzv. "secure" nebo "learn" módu propojovacího panelu apod.

Systém všech těchto modulů pak zajišťuje real-time monitoring propojovacích panelů a spolupráci s SW platformou Panduit PIM. Jejich instalace je velice snadná a je možné systém managementu budovat postupně, což je vhodné u rozpočtových organizacích aj. Nejprve se instalují propojovací panely a až v další fázi monitorovací moduly a software.

Oficiálním partnerem a distributorem produktů a systému managementu Panduit je v České republice společnost LANCOMAT s.r.o. www.lancomat.cz.

Autor:
Témata: IBM, MAC, Microsoft, Tata

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Skákat pro zdravé srdce dorazilo přes pět stovek žáků.
Na akci Skákat pro zdravé srdce dorazilo přes pět stovek žáků

I za nepříznivého počasí dorazilo na akci Skákejme pro zdravé srdce, kterou pořádal v pondělí 25. září 2017 na Kostelním náměstí v Ústí nad Labem Nadační fond...  celý článek

Idyla u jezera Fuschlsee v oblasti Salzkammergut
Vydejte se na podzimní výlety do Horního Rakouska

Horní Rakousko je ideálním cílem pro podzimní výlety. Lesy zářící barevným listím, výhledy z alpských vrcholků či tyrkysová jezera vybízí k pěším putování....  celý článek

STEMA-TECH-řešení požadavků v oblasti průmyslové automatizace.
STEMA-TECH-řešení požadavků v oblasti průmyslové automatizace

Jak bychom mohli definovat automatizaci? Automatizace je důkazem rychlého pokroku techniky a označuje použití řídicích systémů k řízení průmyslových zařízení a...  celý článek

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.