Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Panduit: systém managementu fyzické infrastruktury datových center

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
LANCOMAT, autorizovaný distributor společnosti PANDUIT, představuje systém managementu fyzické infrastruktury datových center Panduit PanView IQ (HW) a Panduit PIM (SW).

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

LANCOMAT s.r.o. | foto: LANCOMAT s.r.o.

Tak jak jsou principy "konsolidace, virtualizace a automatizace" stále více používáné pro zvýšení účinnosti a flexibility datových center, jeví se prvky pro napájení, chlazení, asset management  a vlastní fyzická konektivita jako velmi důležitá součást provozu a systémů datových center.

Systémy a nástroje pro řízení a monitoring fyzické infrastruktury (rozuměj spodní vrstva dle OSI modelu), ve spojení se stávajícími softwarovými systémy managementu vyšších vrstev OSI modelu se stávají kritickými pro zajištění  měnících se potřeb provozovatelů datových center.  LANCOMAT s.r.o. - autorizovaný distributor společnosti PANDUIT vám představuje systém managementu.

LANCOMAT s.r.o. - obr 2

Sledování a monitorování systémů  napájení a chlazení datových rozvaděčů, bezpečnostních systémů a vlastní fyzické konektivity v reálném čase nabírá na důležitosti a předpokládá se stále častější nasazování systémů označovaných jako DCIM (Data Center Infrastructure Management).Rozdíl systémů DCIM oproti systémům někdy označovaných jako IPLM (Intelligent Physical Leayer Management) je především v komplexnosti a v rozšířených možnostech monitoringu a systém managementu je i mimo oblast pouhého sledování zapojení propojovacích panelů v rozvaděči.

Systém pro Data center infrastructure management (DCIM)  poskytuje přesný a ucelený přehled o stavu fyzické infrastruktury v centralizovaném prostředí a umožňuje tak  majitelům datových center soustředit se především na poskytování služeb jejich zákazníkům, ať už externím či interním.

PANDUIT INFRASTRUCTURE MANAGEMENT – PIM (SW)

LANCOMAT s.r.o. - obr 3

LANCOMAT s.r.o. - obr 3

Softwarová platforma Panduit PIM je systém managementu, který poskytuje kompletní management fyzické infrastruktury datového centra. Software Panduit PIM spolupracuje s hardware komponenty Panduit PanView IQ a vybranými zařízeními dalších výrobců (PDU jednotky).

Software Panduit PIM poskytuje kontinuální lokální či vzdálený monitoring konektivity, napájecích jednotek (PDU),  asset tracking , sledování stavu prostředí (teplota, vlhkost) a využití místa v rozvaděčích v datovém centru. Dalšími funkcemi (ve vývoji) je funkce plánování kapacity v datové centru s využitím CFD (Computer Fluid Dynamics) modelování apod.

Typický softwarový systém managementu umožňuje monitorovat a spravovat pouze prvky logické topologie sítě. Pokud však je takový systém použit ve spolupráci s Panduit PIM systémem, pak zákazník získá kompletní přehled nad fyzickou i logickou částí topologie datového centra , což umožňuje zlepšit servisní služby poskytované v rámci SLA smluv (Service Level Agreement).

Výzkumy ukazují, že téměř 50% problémů a poruch v datových centrech je způsobeno závadou na fyzické infrastruktuře (kabeláž, napájení).

Panduit PIM™ Software Platforma poskytuje informace:

  • O ne-autorizovaném zásahu do propojovacích panelů/polí
  • O potencionálním porušení bezpečnostní sítě
  • Analýzu základních možných příčin problému na fyzické infrastruktuře sítě
  • O změnách, rozšíření a přesunech zařízení/propojení (MAC)
  • O dosažení kapacity (napájecích jednotek PDU, místa v rozvaděči apod.)
  • O příkonu/spotřebě  aktivních zařízení
  • O překročení teplotních limitů a limitů pro vlhkost
  • O nevyužívaných zařízeních a zdrojích (assets management)

Modularita systému Panduit PIM umožňuje postupnou integraci do prostředí managementu datového centra i s ohledem na budoucí rozšiřování. Důležitou vlastností pro systém managementu je otevřenost systému pro integraci do systémů managementu vyšší vrstvy.

V současné době je připraven interface pro integraci se systémem IBM Tivoli a dokončuje se interface pro integraci do prostředí HP OpenView  a Microsoft SCOM.

Panduit PanView IQ hardware

Panduit PIM infrastructure management software spolupracuje s hardware platformou Panduit PanView IQ. Jedná se o inteligentní moduly (hlavní a expanzní), které se jednoduchým způsobem montují za 24-portové rovné či úhlové propojovací panely (patch panely) resp. optické vany a kaskádují se do rozšiřitelné topologie.

LANCOMAT s.r.o. - obr 4

Hlavní modul (Panel manager) je samostatně napájené IP zařízení (i s obvyklou možností přístupu přes Telnet pro nastavování a setup). Na tento hlavní modul lze připojit do série až tři expanzní moduly (Expansion modul) pomocí sériového kabelu. Takovouto čtveřici panelů pak lze dále opakovat dle velikosti sítě až do počtu 50 skupin (a stále je využíván jen jeden port přepínače/switchce) Expanzní moduly jsou již napájeny z hlavního modulu po sériovém propojovacím kablíku.

Na přední stranu propojovacího panelu se dále nacvaknutím připojí Interface jednotka, která umožňuje ovládání systému z konkrétního místa (serverovny, telco-roomu) např. navádění LED diodami při přepojování, nebo nastavování tzv. "secure" nebo "learn" módu propojovacího panelu apod.

Systém všech těchto modulů pak zajišťuje real-time monitoring propojovacích panelů a spolupráci s SW platformou Panduit PIM. Jejich instalace je velice snadná a je možné systém managementu budovat postupně, což je vhodné u rozpočtových organizacích aj. Nejprve se instalují propojovací panely a až v další fázi monitorovací moduly a software.

Oficiálním partnerem a distributorem produktů a systému managementu Panduit je v České republice společnost LANCOMAT s.r.o. www.lancomat.cz.

Autor:
Témata: IBM, MAC, Microsoft, Tata

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Co ukázala chřipková epidemie? Češi v očkování zaostávají za Evropou

Co ukázala chřipková epidemie? Češi v očkování zaostávají za Evropou

Chřipka je časté virové onemocnění, které postihuje každý rok mezi 5 a 15 % obyvatel Evropy. V regionu Evropy se...

Tři výhody, které dostanete od T-Mobile. Stačí být v Magentě 1

3 výhody, které dostanete od T-Mobile - stačí být v Magentě 1

Parádních výhod vás u T-Mobile čeká mnohem víc, tady jsme jich vybrali jen pár. U nás prostě platí: čím víc služeb si...

Jak topit klimatizací? Ušetříte peníze i životní prostředí

Jak topit klimatizací? Ušetříte peníze i životní prostředí

Právě teď je nejlepší doba pro pořízení klimatizace. Zní vám to nesmyslně? Zima je ale často obdobím slev a ppředevším...

Najdete na iDNES.cz