Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Paměti národa umožní porozumět přítomnosti

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Na portálu www.odborneknihy.cz můžete narazit na zajímavou knihu Dr. Rudolfa Jiříčka Paměti národa 1914 – 2009 (pohledu Masarykova kraje – Hodonínska) a neměli byste ji rozhodně minout.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Paměti Národa z pohledu masarykova kraje Hodonínska od Dr. Rudolfa Jiříčka | foto: EDUCA

Nenechte se zmást dovětkem, který se tváří regionálně. Obsah knihy Paměti národa si všímá i událostí na venkově, který zde prezentuje Hodonínsko, jako Masarykův a Baťův kraj. Kniha totiž vznikla na popud Tomáše Bati, který požádal autora o text dějin československé republiky pro naše občany v cizině.

Ale autor rozhodně v regionu nezůstává a nenechává se jím omezovat. Naopak. Obsah knihy Paměti národa je zaměřen hlavně na osudy naší země vzhledem ke světovému dění.

Paměti vrcholí tragédií let 2008 – 2009

Kniha mapuje velký úsek dějin, od  úvodních dějin jižní Moravy a Hodonínska přes první republiku k současnosti. Dává informace do souvislostí a vede čtenáře pomyslnou cestou historické mozaiky, kde každá kostička zapadá do celku, a končí v přítomnosti.

Paměti národa

V době, která musí zajímat každého. Prof. Milan Zelený z Fordham University, New York, který psal předmluvu ke knize Paměti národa 1914 – 2009 uvádí: "Historická anabáze Pamětí vrcholí nespornou tragédií let 2008-9, charakterizovanou finančně-hospodářskou krizí, odmítnutím americké protiraketové obrany, fiaskem českého "předsednictví" EU, politickou krizí, svržením vlády, úřednickou vládou, fiaskem předčasných voleb,  a prezidentem, jehož aktivismu proti ochraně prostředí, proti EU, proti Lisabonské smlouvě (ale přitom pro Rusko v Gruzii) nikdo (ale opravdu nikdo) nerozumí, jakož i pokusem o ústavní puč spřátelených politických stran. Evropě to sice osladíme, ale sami sobě zatopíme."

Pozorný čtenář vnímá v knize Paměti národa postoje českého národa a naše vlastnosti. "Češi již historicky sedí obkročmo na zdi mezi Východem a Západem. Zaměřují své pohledy a nastavují dlaně střídavě na obě strany," říká profesor Milan Zelený.

Paměti národa mapují rozkrádání našeho státu

V historii lze nalézt  i informace, které mají přímý vliv  na současný stav ekonomiky ČR. A ty Paměti národa 1914 – 2009 připomínají.

Dozvíme se, např. jak to bylo s československým zlatým pokladem, kdy například za pomoc našich letců a pozemních vojsk při obraně Londýna jsme museli zaplatit Velké Británii 26 tun zlata, sovětská armáda po osvobození ČSR odvezla 800 kufrů židovského majetku a z 417 kg našeho zlata nám bylo vráceno 20 kg, zbytek byla válečná kořist. Jak to bylo ve dnech 20. - 25. 2.1948, kdy nastal únorový puč a komunistická vláda postupně znárodnila veškeré podniky a zemědělství a v rámci socialismu zbídačila celý národ.

A po sametové revoluci  nastaly problémy s restitucí majetků. Autor knihy se podrobně věnuje důsledkům privatizace, která podle něj odstartovala největší rozkrádání našeho státu za jeho existence. A vše dokládá konkrétními příklady, kdy stát přišel o desítky až stovky miliard korun.

Kolik jsme zaplatili za nepovedené privatizace bank (např. Nomura), prohrané soudní spory s firmami (Diag Human) i za předražené zakázky na nákup zbrojní techniky?

To vše a mnohem více si přečtete v knize Dr. Rudolfa Jiříčka Paměti národa 1914 – 2009 (pohledu Masarykova kraje – Hodonínska). Vydal RO-TO-M, 2009, 680 s., 110 str. příloh, ISBN: 80-86704-70-X. Je v distribuci knižního velkoobchodu EDUCA s.r.o. Cena na e-shopu  www.odborneknihy.cz je 390,- Kč.

Knihu Paměti Národa od Dr. Rudolfa Jiříčka si můžete objednat zde.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Imitace betonu® přináší jedinečný, moderně nadčasový vzhled

Imitace betonu v showroomu společnosti Lionstone

Moderní minimalistické stěrky imitující betonovou plochu se již delší dobu drží na pomyslném Olympu oblíbenosti povrchů...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Pražské Rudolfinum představí melodie nejslavnějších SCI-FI filmů

Dirigent Chuhei Iwasaki povede i říjnový koncert filmové hudby v Rudolfinu.

Filmová hudba rozezní 14. října 2017 pražské Rudolfinum. Nabitý program přinese divákům hudbu z nejslavnějších sci-fi...

Miliardová sbírka současného umění vystavena v Hauch Gallery

Miliardová sbírka současného umění vystavena v Hauch Gallery.

Nenechte si ujít výstavu jedné z největších českých sbírek současného zahraničního a českého umění, která je výsledkem...

Fillovo Zátiší se sokolem bude ozdobou další aukce obrazů Galerie Art Praha

Emil Filla, Zátiší se sokolem 1930.

V „Mekce českého moderního umění“, v pražské Galerii Mánes, bude už tuto neděli další aukce atraktivních obrazů a...

Najdete na iDNES.cz