Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Outsourcing logistiky zvyšuje efektivitu firmy

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Outsourcing logistiky vyhledává stále více firem. Kromě úspor a zvýšení kvality v logistice získávají možnost plně se soustředit na hlavní předmět podnikání. Specialistou v oblasti outsourcing logistiky je DB Schenker.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Mezinárodní i vnitrostátní kamionová přeprava | foto: SCHENKER spol.s r.o.

Outsourcing logistiky představuje svěření přepravních a skladovacích služeb specializované firmě. Outsourcing vede ke zkvalitnění logistiky firmy, neboť umožňuje zrychlit, zpřehlednit a zefektivnit toky zboží.

Specializovaná firma přináší do logistických procesů vyšší hodnotu prostřednictvím dlouhodobě budovaného know-how a technologií, zatímco zajišťováním z vlastních zdrojů by zadavatelská firma odčerpávala příliš velké množství času, lidských kapacit a finančních prostředků.

Outsourcing logistiky

Outsourcing logistiky má 3 stupně

Nejnižší stupeň outsourcing logistiky je 2 PL (second-party logistics), kdy zadavatelská firma objednává služby u specializovaných firem např. dopravců. Tato forma outsourcing logistiky je vhodná pro malé firmy s jednoduchým dodavatelským řetězcem. Užší formou spolupráce je 3 PL (third-party logistics), kdy specializovaná firma realizuje část nebo celý dodavatelský řetězec a zajišťuje jeho výsledek.

Tuto formu spolupráce využívají v ČR velké podniky, automobiloví výrobci a zahraniční firmy. Nejužší možnou formu partnerství představuje 4 PL (fourth-party logistics), kdy specialista přebírá kompletní optimalizaci celého logistického řetězce. Spolupráce začíná zpracováním logistického konceptu a poradenstvím.

Těžiště činnosti je zaměřeno na výsledek svěřené činnosti. Dodavatel 4 PL obvykle koordinuje více 3 PL poskytovatelů. Tuto formu spolupráce mohou realizovat pouze silné a dostatečně zkušené logistické společnosti. Využívají ji především velké nadnárodní korporace.

DB Schenker poskytuje všechny uvedené stupně outsourcing logistiky

Globální logistická společnost DB Schenker poskytuje svým zákazníkům všechny uvedené formy outsourcing logistiky. Společnost disponuje rozsáhlými zkušenostmi a know how.

Její síť poboček čítá přes 2 000 poboček ve 130 zemích světa. V České republice je společnost zastoupena prostřednictvím 18 poboček ve všech regionech a realizuje roční obrat téměř 3 mld. Kč.

Outsourcing 3 PL v praxi: Akzo Nobel

Společnost Akzo Nobel je světovou jedničkou ve výrobě barev. Její česká pobočka v Opavě zodpovídá za výrobu a distribuci práškových barev ze severní Moravy po celé střední Evropě. Firma se rozhodla svěřit část logistického řetězce - distribuci a s ní spojené činnosti odborníkům z DB Schenker. Centrem projektu je logistický terminál DB Schenker v Ostravě - Hrabové.

Celý proces začíná uskladněním hotových výrobků, které se denně přivážejí z výrobního závodu v Opavě a podle potřeby také z ostatních výrobních závodů z celé Evropy.

Po uskladnění následuje distribuce barev konečným zákazníkům v České republice, na Slovensku a v Polsku dle specifikace Akzo Nobel a transporty do dalších distribučních center v Evropě. Akzo Nobel může volit různé varianty balení - od celých palet s jedním druhem výrobku přes mix různých odstínů na jedné paletě až po jednotlivé kartony.

DB Schenker může dodat i barvy v minibaleních za účelem vzorkování. Odběratel si může kromě standardního způsobu doručení do 24 hodin zvolit i expresní variantu v kratším termínu. Celý proces je elektronicky sledován a vyhodnocován. Oboustranně výhodná spolupráce mezi oběma partnery trvá již 4. rokem.

Logo SchenkerVíce informací o službách společnosti DB Schenker na www.schenker.cz.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Studenti VŠO budou trénovat s reprezentanty klubu Florbal Chodov.
Studenti VŠO budou trénovat s reprezentanty klubu Florbal Chodov

Vysoká škola obchodní v Praze (VŠO) nabízí studentům hodiny florbalu. Trénovat budou s reprezentanty klubu Florbal Chodov.   celý článek

Intenzivní jazykové kurzy angličtiny vás opravdu rozmluví.
Intenzivní jazykové kurzy angličtiny vás opravdu rozmluví

Učíte se anglický jazyk už odmalička, ale stále se při konverzaci s cizincem cítíte nejistí, zadrháváte se a souvislá věta vás napadne, až když jste sami?...  celý článek

Děti pomalu usedají zpět do lavic a výdaje rostou.
Děti pomalu usedají zpět do lavic a výdaje rostou

Období konce prázdnin a návratu do školních lavic je stresující nejen pro děti, které se musejí vrátit zpět do módu „a teď se musím učit“, ale i pro rodiče,...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.