Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Outsourcing logistiky zvyšuje efektivitu firmy

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Outsourcing logistiky vyhledává stále více firem. Kromě úspor a zvýšení kvality v logistice získávají možnost plně se soustředit na hlavní předmět podnikání. Specialistou v oblasti outsourcing logistiky je DB Schenker.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Mezinárodní i vnitrostátní kamionová přeprava | foto: SCHENKER spol.s r.o.

Outsourcing logistiky představuje svěření přepravních a skladovacích služeb specializované firmě. Outsourcing vede ke zkvalitnění logistiky firmy, neboť umožňuje zrychlit, zpřehlednit a zefektivnit toky zboží.

Specializovaná firma přináší do logistických procesů vyšší hodnotu prostřednictvím dlouhodobě budovaného know-how a technologií, zatímco zajišťováním z vlastních zdrojů by zadavatelská firma odčerpávala příliš velké množství času, lidských kapacit a finančních prostředků.

Outsourcing logistiky

Outsourcing logistiky má 3 stupně

Nejnižší stupeň outsourcing logistiky je 2 PL (second-party logistics), kdy zadavatelská firma objednává služby u specializovaných firem např. dopravců. Tato forma outsourcing logistiky je vhodná pro malé firmy s jednoduchým dodavatelským řetězcem. Užší formou spolupráce je 3 PL (third-party logistics), kdy specializovaná firma realizuje část nebo celý dodavatelský řetězec a zajišťuje jeho výsledek.

Tuto formu spolupráce využívají v ČR velké podniky, automobiloví výrobci a zahraniční firmy. Nejužší možnou formu partnerství představuje 4 PL (fourth-party logistics), kdy specialista přebírá kompletní optimalizaci celého logistického řetězce. Spolupráce začíná zpracováním logistického konceptu a poradenstvím.

Těžiště činnosti je zaměřeno na výsledek svěřené činnosti. Dodavatel 4 PL obvykle koordinuje více 3 PL poskytovatelů. Tuto formu spolupráce mohou realizovat pouze silné a dostatečně zkušené logistické společnosti. Využívají ji především velké nadnárodní korporace.

DB Schenker poskytuje všechny uvedené stupně outsourcing logistiky

Globální logistická společnost DB Schenker poskytuje svým zákazníkům všechny uvedené formy outsourcing logistiky. Společnost disponuje rozsáhlými zkušenostmi a know how.

Její síť poboček čítá přes 2 000 poboček ve 130 zemích světa. V České republice je společnost zastoupena prostřednictvím 18 poboček ve všech regionech a realizuje roční obrat téměř 3 mld. Kč.

Outsourcing 3 PL v praxi: Akzo Nobel

Společnost Akzo Nobel je světovou jedničkou ve výrobě barev. Její česká pobočka v Opavě zodpovídá za výrobu a distribuci práškových barev ze severní Moravy po celé střední Evropě. Firma se rozhodla svěřit část logistického řetězce - distribuci a s ní spojené činnosti odborníkům z DB Schenker. Centrem projektu je logistický terminál DB Schenker v Ostravě - Hrabové.

Celý proces začíná uskladněním hotových výrobků, které se denně přivážejí z výrobního závodu v Opavě a podle potřeby také z ostatních výrobních závodů z celé Evropy.

Po uskladnění následuje distribuce barev konečným zákazníkům v České republice, na Slovensku a v Polsku dle specifikace Akzo Nobel a transporty do dalších distribučních center v Evropě. Akzo Nobel může volit různé varianty balení - od celých palet s jedním druhem výrobku přes mix různých odstínů na jedné paletě až po jednotlivé kartony.

DB Schenker může dodat i barvy v minibaleních za účelem vzorkování. Odběratel si může kromě standardního způsobu doručení do 24 hodin zvolit i expresní variantu v kratším termínu. Celý proces je elektronicky sledován a vyhodnocován. Oboustranně výhodná spolupráce mezi oběma partnery trvá již 4. rokem.

Logo SchenkerVíce informací o službách společnosti DB Schenker na www.schenker.cz.

Autor:

Nejčtenější

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Pět žhavých trendů automobilismu

Pět žhavých trendů automobilismu

Když se řekne „auto budoucnosti“, co vás napadne? Nejspíše elektromobilní samořídící Tesla, která vám cestou přečte...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Univerzita Tomáše Bati patří k nejlepším světovým školám 3. tisíciletí

Univerzita Tomáše Bati patří k nejlepším světovým školám 3. tisíciletí

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně (UTB) patří k nejlepším světovým univerzitám, které vznikly ve 3. tisíciletí.

Češi cestují stále více, rádi sáhnou po celoročním cestovním pojištění

Češi cestují do ciziny jako nikdy dříve

Češi mají obrovskou chuť ve volném čase cestovat. 64 % Čechů vyráží na pobytové zájezdy a mnoho jich jezdí i na vlastní...

Moderní firmy umožňují práci odkudkoliv

Moderní firmy umožňují práci odkudkoliv

Přibývá firem, které nemají žádné své sídlo. Nenutí své zaměstnance chodit každý den do kanceláře a sedět tam osm hodin...

Najdete na iDNES.cz