Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Outsourcing logistiky zvyšuje efektivitu firmy

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Outsourcing logistiky vyhledává stále více firem. Kromě úspor a zvýšení kvality v logistice získávají možnost plně se soustředit na hlavní předmět podnikání. Specialistou v oblasti outsourcing logistiky je DB Schenker.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Mezinárodní i vnitrostátní kamionová přeprava | foto: SCHENKER spol.s r.o.

Outsourcing logistiky představuje svěření přepravních a skladovacích služeb specializované firmě. Outsourcing vede ke zkvalitnění logistiky firmy, neboť umožňuje zrychlit, zpřehlednit a zefektivnit toky zboží.

Specializovaná firma přináší do logistických procesů vyšší hodnotu prostřednictvím dlouhodobě budovaného know-how a technologií, zatímco zajišťováním z vlastních zdrojů by zadavatelská firma odčerpávala příliš velké množství času, lidských kapacit a finančních prostředků.

Outsourcing logistiky

Outsourcing logistiky má 3 stupně

Nejnižší stupeň outsourcing logistiky je 2 PL (second-party logistics), kdy zadavatelská firma objednává služby u specializovaných firem např. dopravců. Tato forma outsourcing logistiky je vhodná pro malé firmy s jednoduchým dodavatelským řetězcem. Užší formou spolupráce je 3 PL (third-party logistics), kdy specializovaná firma realizuje část nebo celý dodavatelský řetězec a zajišťuje jeho výsledek.

Tuto formu spolupráce využívají v ČR velké podniky, automobiloví výrobci a zahraniční firmy. Nejužší možnou formu partnerství představuje 4 PL (fourth-party logistics), kdy specialista přebírá kompletní optimalizaci celého logistického řetězce. Spolupráce začíná zpracováním logistického konceptu a poradenstvím.

Těžiště činnosti je zaměřeno na výsledek svěřené činnosti. Dodavatel 4 PL obvykle koordinuje více 3 PL poskytovatelů. Tuto formu spolupráce mohou realizovat pouze silné a dostatečně zkušené logistické společnosti. Využívají ji především velké nadnárodní korporace.

DB Schenker poskytuje všechny uvedené stupně outsourcing logistiky

Globální logistická společnost DB Schenker poskytuje svým zákazníkům všechny uvedené formy outsourcing logistiky. Společnost disponuje rozsáhlými zkušenostmi a know how.

Její síť poboček čítá přes 2 000 poboček ve 130 zemích světa. V České republice je společnost zastoupena prostřednictvím 18 poboček ve všech regionech a realizuje roční obrat téměř 3 mld. Kč.

Outsourcing 3 PL v praxi: Akzo Nobel

Společnost Akzo Nobel je světovou jedničkou ve výrobě barev. Její česká pobočka v Opavě zodpovídá za výrobu a distribuci práškových barev ze severní Moravy po celé střední Evropě. Firma se rozhodla svěřit část logistického řetězce - distribuci a s ní spojené činnosti odborníkům z DB Schenker. Centrem projektu je logistický terminál DB Schenker v Ostravě - Hrabové.

Celý proces začíná uskladněním hotových výrobků, které se denně přivážejí z výrobního závodu v Opavě a podle potřeby také z ostatních výrobních závodů z celé Evropy.

Po uskladnění následuje distribuce barev konečným zákazníkům v České republice, na Slovensku a v Polsku dle specifikace Akzo Nobel a transporty do dalších distribučních center v Evropě. Akzo Nobel může volit různé varianty balení - od celých palet s jedním druhem výrobku přes mix různých odstínů na jedné paletě až po jednotlivé kartony.

DB Schenker může dodat i barvy v minibaleních za účelem vzorkování. Odběratel si může kromě standardního způsobu doručení do 24 hodin zvolit i expresní variantu v kratším termínu. Celý proces je elektronicky sledován a vyhodnocován. Oboustranně výhodná spolupráce mezi oběma partnery trvá již 4. rokem.

Logo SchenkerVíce informací o službách společnosti DB Schenker na www.schenker.cz.

Autor:

Nejčtenější

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Revoluce v úsporách: První hybridní elektrický ohřívač vody

Revoluce v úsporách: První hybridní elektrický ohřívač vody

50% úspora energií při ohřevu vody? Jde to! Nový inteligentní elektrický ohřívač vody Lydos Hybrid firmy Ariston to...

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů!

Mentor Jan Mühlfeit tvrdí, že v každém z nás se skrývá potenciál a že odhalením svých silných i slabých stránek...

Další z rubriky

Korejských investic do Česka dále přibývá

Korejských investic do Česka dále přibývá

Zájem korejských firem o investice do České republiky se stále zvyšuje. Největší potenciál je nyní v jaderném průmyslu....

V nabídce společnosti BIOGEN Praha najdete i produkty Abbkine

V nabídce společnosti BIOGEN Praha najdete i produkty Abbkine

Na českém trhu nabízí produkty Abbkine společnost BIOGEN Praha, která je zde pro vás už 22. rokem. Co vše v portfoliu...

Plánování směn a nepřítomností zaměstnanců nikdy nebylo snadnější

Plánování směn a nepřítomností zaměstnanců nikdy nebylo snadnější

Máte při plánování směn zaměstnanců problémy s hlídáním jejich počtu směn a dodržováním legislativy? Neztrácejte se v...

Najdete na iDNES.cz