Otevírání turistické sezóny v Opavském Slezsku

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Vydejte se na tuto akci historickým vlakem, dopoledne z Ostravy a odpoledne z Hlučína. Vlakem z Ostravy přijede na návštěvu do Opavského Slezska také prezident T.G. Masaryk a vy máte jedinečnou příležitost jej na cestě doprovodit. Každý cestující obdrží památeční jízdenku.

Otevírání turistické sezóny v opavském slezsku | foto: Statutární město Opava

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Letos se místem konání stane město Opava, a to v sobotu 28. dubna. Čeká vás to nejlepší, co naše oblast nabízí, včetně skvělého doprovodného programu. Vzhledem k letošnímu významnému výročí ponese navíc podtitul Dotek první republiky. 

Hlavním lákadlem zůstává poutavé představení turistické oblasti. Představí se zástupci turistických atraktivit, obcí, zámků, muzeí, festivalů a mnohých dalších. „Máte jedinečnou příleži­tost vše doslova zažít, vyzkoušet a ochutnat. Navíc se dozvíte mnoho zajímavých informací o tom, co se chystá, kam vyrazit na výlet či dovolenou,” upozornil organizátor akce Jan Černý, manažer turistické oblasti Opavské Slezsko.

Otevírání turistické sezóny v opavském slezsku

Samotné akci vždy předchází jízda historického vlaku, který vyjede krátce po 9. hodině z Ostravy a zamíří do Opavy. Návštěvníci tak mají možnost dalšího nevšedního zážitku. „Letos na ně kromě do­bových průvodčí čeká také další překvapení, neboť se tímto vlakem vydá na návštěvu do Opavského Slezska první čs. prezident T.G. Masaryk,“ přiblížil Jan Černý. 

Z nádraží odjede historickým vozem do Městských sadů, kde se zúčastní v 11 hodin slavnostního zahájení. Jízdu historickým vlakem mohou zájemci využít ještě odpoledne, kdy vlak vyjede z města Hlučín. Na závěr akce vyrazí vlak z Opavy zpátky do Ostravy. Z opavského nádraží bude možnost využít autobusové svozy zdarma do Městských sadů a zpět, s mezizastávkou na Horním náměstí.

Otevírání turistické sezóny v opavském slezsku

Stěžejní část programu bude soustředěna do Městských sadů a bude probíhat od 10 do 17 hodin. Připraven je bohatý doprovodný program s velkým zaměřením na děti, na které čekají hry, workshopy i pohádky. V celém okolí budou nachystány soutěže a každé dítě se může zúčastnit hry Zažij první republiku. 

„Na hlavním pódiu mohou návštěvníci zhlédnout několik představení zahalených do hávu první repub­liky. Pravidelnou sou­částí akce je také gastrozóna, která nabídne prvore­publikové menu. V nabídce jsou i regionální minipivovary,“ doplnil organizátor s tím, že na místě bude jarmark a většina prodejců se může pyšnit certifikátem Opavské Slezsko – regionální produkt.

V areálu budou vytvořeny čtyři scenérie, které budou reprezentovat prvorepublikový život. Během dne se zde odehrají určité scénky a aktivity, které budou pro návštěvníky příjemným překvapením a zpestřením. Areálem budou procházet kameloti, strážníci, vojáci, najdete zde prvorepublikovou poštu, skvělou panelovou výstavu, nebude chybět fotokoutek.

Otevírání turistické sezóny v opavském slezsku

V centru města a blízkém okolí bude nachystán další doplňkový program. Otevřeny budou některé z významných budov a nebudou chybět ani komentované prohlídky, například kostela svaté Hedviky či židovského hřbitova. 

„Pro návštěvníky bude například otevřeno po celý den Turistické informační cen­trum Opava, městská věž Hláska s ochozem. Nesmím opomenout ani přístup do kanceláře primátora s obrazárnou purkmistrů a primá­torů města,“ pozvala vedoucí TIC Eva Týlová a doplnila: „Na Horním náměstí bude vysta­vena historická tramvaj č. 7, která bude při­pomínat tramvajovou dopravu v Opavě nejen za první republiky.“

Všechny podrobné informace i aktuality najdete na webu www.opavske-slezsko.cz, případně https://www.facebook.com/opavskeslezsko/.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Na stáří nemusíte jen šetřit, můžete na něm i vydělat

Na stáří nemusíte jen šetřit, můžete na něm i vydělat

V České republice se investoři na výnosech ze Silver Economy mohou rovněž podílet.

Top trendy zimy 2018/2019: ikonické pohorky jsou zpět

Top trendy zimy 18/19: Ikonické pohorky jsou zpět!

S posledními paprsky slunce vás přicházejí oslnit novinky z oblasti obuvi, módy a životního stylu. Nadcházející sezona...

Raketově rychle. Tak funguje půjčka od lidí

Raketově rychle. Tak funguje půjčka od lidí

O tom, že je půjčka od lidí levnější, už všichni vědí. Že mají peníze do pěti minut na účtu, si teprve lidé zvykají....

Audioknižní bestsellery za 149 Kč? Audiotéka slaví sedm let

Audioknižní bestsellery za 149,- Kč? Audiotéka slaví 7 let!

Audiotéka, největší distributor audioknih v Česku a poskytovatel stejnojmenné mobilní aplikace, právě slaví 7....

Samsung Community: tipy a rady o mobilech Samsung na jednom místě

Samsung Community: Tipy a rady o mobilech Samsung na jednom místě

Jste technologický nadšenec, zajímáte se nejnovější mobilní telefony a vždy umíte všem poradit? Nebo naopak hledáte...

Další z rubriky

Babylon v zákaznickém centru. Jak zvládnout komunikaci s půlkou světa?

Zákaznické centrum

Postupující profesionalizace v procesech zákaznického servisu nutí stále více firem k outsourcování těchto služeb....

Nemá cenu trápit se v nevhodném jazykovém kurzu

Nemá cenu trápit se v nevhodném jazykovém kurzu.

O tom, kdy ideálně začít, podle čeho si vybrat kurz a také jak určit svoji jazykovou úroveň, si povídáme s ředitelkou...

Zákaz skládkování. Pro obce i občany je šancí nová technologie

Zákaz skládkování. Pro obce i občany je šancí nová technologie

Jak naložit s odpady za šest let, kdy vejde v platnost zákaz jejich ukládání na skládky. Před nárůstem nákladů uchrání...

Najdete na iDNES.cz