Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Otevírání turistické sezóny v Opavském Slezsku

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Vydejte se na tuto akci historickým vlakem, dopoledne z Ostravy a odpoledne z Hlučína. Vlakem z Ostravy přijede na návštěvu do Opavského Slezska také prezident T.G. Masaryk a vy máte jedinečnou příležitost jej na cestě doprovodit. Každý cestující obdrží památeční jízdenku.

Otevírání turistické sezóny v opavském slezsku | foto: Statutární město Opava

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Letos se místem konání stane město Opava, a to v sobotu 28. dubna. Čeká vás to nejlepší, co naše oblast nabízí, včetně skvělého doprovodného programu. Vzhledem k letošnímu významnému výročí ponese navíc podtitul Dotek první republiky. 

Hlavním lákadlem zůstává poutavé představení turistické oblasti. Představí se zástupci turistických atraktivit, obcí, zámků, muzeí, festivalů a mnohých dalších. „Máte jedinečnou příleži­tost vše doslova zažít, vyzkoušet a ochutnat. Navíc se dozvíte mnoho zajímavých informací o tom, co se chystá, kam vyrazit na výlet či dovolenou,” upozornil organizátor akce Jan Černý, manažer turistické oblasti Opavské Slezsko.

Otevírání turistické sezóny v opavském slezsku

Samotné akci vždy předchází jízda historického vlaku, který vyjede krátce po 9. hodině z Ostravy a zamíří do Opavy. Návštěvníci tak mají možnost dalšího nevšedního zážitku. „Letos na ně kromě do­bových průvodčí čeká také další překvapení, neboť se tímto vlakem vydá na návštěvu do Opavského Slezska první čs. prezident T.G. Masaryk,“ přiblížil Jan Černý. 

Z nádraží odjede historickým vozem do Městských sadů, kde se zúčastní v 11 hodin slavnostního zahájení. Jízdu historickým vlakem mohou zájemci využít ještě odpoledne, kdy vlak vyjede z města Hlučín. Na závěr akce vyrazí vlak z Opavy zpátky do Ostravy. Z opavského nádraží bude možnost využít autobusové svozy zdarma do Městských sadů a zpět, s mezizastávkou na Horním náměstí.

Otevírání turistické sezóny v opavském slezsku

Stěžejní část programu bude soustředěna do Městských sadů a bude probíhat od 10 do 17 hodin. Připraven je bohatý doprovodný program s velkým zaměřením na děti, na které čekají hry, workshopy i pohádky. V celém okolí budou nachystány soutěže a každé dítě se může zúčastnit hry Zažij první republiku. 

„Na hlavním pódiu mohou návštěvníci zhlédnout několik představení zahalených do hávu první repub­liky. Pravidelnou sou­částí akce je také gastrozóna, která nabídne prvore­publikové menu. V nabídce jsou i regionální minipivovary,“ doplnil organizátor s tím, že na místě bude jarmark a většina prodejců se může pyšnit certifikátem Opavské Slezsko – regionální produkt.

V areálu budou vytvořeny čtyři scenérie, které budou reprezentovat prvorepublikový život. Během dne se zde odehrají určité scénky a aktivity, které budou pro návštěvníky příjemným překvapením a zpestřením. Areálem budou procházet kameloti, strážníci, vojáci, najdete zde prvorepublikovou poštu, skvělou panelovou výstavu, nebude chybět fotokoutek.

Otevírání turistické sezóny v opavském slezsku

V centru města a blízkém okolí bude nachystán další doplňkový program. Otevřeny budou některé z významných budov a nebudou chybět ani komentované prohlídky, například kostela svaté Hedviky či židovského hřbitova. 

„Pro návštěvníky bude například otevřeno po celý den Turistické informační cen­trum Opava, městská věž Hláska s ochozem. Nesmím opomenout ani přístup do kanceláře primátora s obrazárnou purkmistrů a primá­torů města,“ pozvala vedoucí TIC Eva Týlová a doplnila: „Na Horním náměstí bude vysta­vena historická tramvaj č. 7, která bude při­pomínat tramvajovou dopravu v Opavě nejen za první republiky.“

Všechny podrobné informace i aktuality najdete na webu www.opavske-slezsko.cz, případně https://www.facebook.com/opavskeslezsko/.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Praxe přímo ve firmě? Pro studenty jednoznačná výhoda

Praxe přímo ve firmě? Pro studenty jednoznačná výhoda

Studenti třetího ročníku Střední školy teleinformatiky v Ostravě docházeli od února do června na odborné stáže do...

Máte rádi florbal? Přijďte si ho zahrát do ostravského Avionu

ilustrační foto

Do dvanácti měst v ČR zavítá turnaj nazvaný Česká pojišťovna Street Floorball League, který je doprovodnou akcí k...

Opavské léto zábavy bude letos v rytmu 1. republiky

Opavské léto zábavy bude letos v rytmu 1. republiky!

Letní akce v Opavě se letos ponesou v duchu prvorepublikových kaváren, swingu a pohody.

Najdete na iDNES.cz