Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Osvojte si cizí jazyk v zahraničí v rámci Gap Year programů

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Jak máte vypilovanou angličtinu? Patříte k věčným začátečníkům nebo míváte problém při návštěvách kurzů vytrvat? Co se nechat hodit do vody a plavat? Ideální příležitost nabízí ve formě dlouhodobých jazykových pobytů Gap Year specialista na jazykové kurzy v zahraničí ESL.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Osvojte si cizí jazyk v zahraničí v rámci Gap Year programů | foto: ESL Education s.r.o.

Švýcarský specialista na jazykové pobyty ESL pořádá jazykové kurzy ve více než 200 destinacích světa. V nabídce má kurzy pro mládež, pro dospělé, kurzy s možností stáže nebo placené práce v zahraniční firmě i intenzivní kurzy pro manažery a profesionály. Dlouhodobé programy Gap Year umožňují výuku jazyka zejména v Americe a Austrálii, výjimkou však není ani Kanada, Irsko nebo Mexiko.

Gap Year jsou šité na míru

Minimální délka Gap Year pobytů trvá tři měsíce, ostatní záleží na vašich představách a možnostech. Programy jsou flexibilní a doslova šité na míru různým typům zájemců, kteří chtějí odcestovat do zahraničí a naučit se jazyk v novém prostředí. Lze zvolit čistě studijní pobyt, formu stáže anebo kombinaci studia a práce. Kurzů se může zúčastnit každý bez výjimky, studium pokrývá všechny úrovně znalosti a jejich hlavní devizou je okamžité praktické využití jazyka v zemi pobytu. Pobyty nekončí maturitou ani získáním diplomu, ale certifikátem, další odměnou vám bude, že začnete hovořit jako rodilý mluvčí.

Dlouhodobé jazykové pobyty

Naučit se komunikovat v cizím jazyce vám umožní dlouhodobé jazykové pobyty Gap Year. Vyrazit můžete na čtvrtletí, semestr nebo celý studijní rok. Studuje se na partnerských školách ESL, přičemž hned první den jste rozděleni do tříd podle stupně znalostí na základě vstupního testu. Ve třídě bývá obvykle asi 10 studentů různých národností, vyučujícími jsou pedagogové s diplomem na výuku mateřštiny pro cizince. V případě, že se budete učit rychle, přeřadí vás do třídy vyšší úrovně.

Osvojování cizího jazyka probíhá spontánně krok za krokem, postupně si rozšiřujete znalosti a hned je aplikujete v praxi. Kurz lze ukončit jednou z mezinárodně uznávaných zkoušek. S oficiálním certifikátem se dá ve studiu v dané zemi pokračovat. Zkoušky se konají po celý rok v pevně stanovených termínech, který si můžete vybrat hned po příjezdu.

Osvojte si cizí jazyk v zahraničí v rámci Gap Year programů

Stáže ve firmách

Studium jazyka spojené s neplacenou stáží ve firmách už předpokládá určitou znalost jazyka. Stáži předchází jazykový kurz, který vás na práci v podniku dostatečně připraví. Jeho součást tvoří i osobní analýza, která pomůže identifikovat váš profil a zájmy, sestavení CV a žádosti o zaměstnání včetně pohovoru s možnými zaměstnavateli.

Obor, ve kterém se toužíte profilovat, si máte šanci ujasnit během studia. Většinou jde o odvětví, která se týkají komunikace a oblasti služeb, marketingu, prodeje, pohostinství, cestovního ruchu či informačních technologií, možná je i právní praxe nebo oblast sociální práce. V podniku pracujete jako neplacená síla, máte však příležitost setkávat se s odborníky oboru, proniknout do problematiky, podílet se na projektech, ještě více si osvojit jazyk a získat zkušenosti s prací v zahraniční společnosti.

Jazykové kurzy pro studenty a placená práce

Využít pracovních příležitostí v rámci programu Gap Year mohou především studenti, kteří během svého pobytu v zahraničí spojí studium s přivýdělkem peněz. Během studia je zcela legální pracovat v členských zemích Evropské unie, v úvahu připadají např. města Berlín, Barcelona, Galway, Řím, Brighton, Oxford, Londýn nebo Dublin. Na partnerských školách lze zkombinovat výuku se zaměstnáním, školy navíc nabízejí i poradenství při hledání práce a mohou studenty doporučit. Zvláštní služba Job Club vedle profesionálního poradenství poskytuje i aktuální informace o volných pracovních místech, pomůže se sepsáním CV a poskytne užitečné informace o platných právních předpisech, právech zaměstnance, pojištění, minimálním platu atd.

Pracovní uplatnění mohou studenti nalézt v barech, kavárnách, hotelích, restauracích, klubech, obchodech, ve službách, v administrativě, cestovním ruchu, ve sportovních odvětvích nebo v propagaci.

Osvojte si cizí jazyk v zahraničí v rámci Gap Year programů

Osvojte si cizí jazyk v zahraničí v rámci Gap Year programů

Samostatnou kapitolou jsou pracovní prázdniny v Austrálii nebo na Novém Zélandu. V Austrálii lze studovat maximálně 16 týdnů, na Novém Zélandu o dva nebo čtyři méně. Po studiu ve škole následuje možnost věnovat se práci nebo cestování. Pracovní příležitosti se obvykle týkají hotelů, restaurací, služeb, dopravy, cestovního ruchu, administrativy, ale také sběru ovoce a práce v sadech nebo na vinicích. Záleží na jazykové úrovni studentů, jejich časových možnostech a stávající sezoně.

Programy profesního vzdělávání

Akademické kurzy, díky kterým získáte kvalifikaci, certifikát potřebný ke vstupu na vysokou školu, nebo naopak dokončíte univerzitní vzdělání, tvoří náplň programů profesního vzdělávání – Higher Education. Studium přináší mezinárodně uznávané kredity a vzdělání v mnoha odvětvích podle aktuálních požadavků na trhu práce.

Kurzy mohou trvat tři měsíce, ale také tři až čtyři roky, což je konkrétně náplň MBA programu.

Jazykový kurz a dobrovolnictví

Výuka jazyka v dané zemi se dá spojit i s prací na dobročinném projektu. Tyto možnosti se týkají zejména Latinské Ameriky, Jihoafrické republiky, Indie nebo Ruska. Společné mají studium a zapojení do místních projektů s tamní komunitou. Po příjezdu absolvujete intenzivní jazykový kurz, který rozvine vaše dovednosti a připraví vás na práci v novém prostředí a konkrétním terénu. Na kurz navazuje dobrovolnický program, který vás obohatí jazykově, profesně i lidsky, zároveň se více sblížíte s obyvatelstvem a jeho kulturou. Sektorem dobrovolnictví jsou většinou sociální práce, oblast vzdělání, zdraví, ekoturismu a udržitelného rozvoje.

Proč ESL

Ať jsou vaše jazykové dovednosti jakékoliv, na každé škole naleznete kurz odpovídající vašim potřebám. Díky programům Gap Year si osvojíte jazykové dovednosti a absolvujete studium získáním certifikátů oficiálně uznávaných na celém světě. Při výběru kurzu můžete využít i osobního poradenství, které jazykové centrum ESL poskytuje a které se zakládá na osobních zkušenostech lektorů. K dispozici máte rodilého Američana i lektora, který má za sebou tříleté působení v Austrálii. Více o jazykových pobytech ESL naleznete na www.esl-jazykovky.cz/cz/, možnosti programů Gap Year na www.esl-jazykovky.cz/cz/jazykove-pobyty/konzultace.htm.

Autor:

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Co je výhodnější? Topení dřevem, plynem nebo elektřinou?

Co je výhodnější? Topení dřevem, plynem, nebo elektřinou?

Opět udeřila zima a my se děsíme účtu za topení. Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu nového domu? Pak se vám určitě...

Pro kvalitní plynové armatury se obraťte na specialisty

Pro kvalitní plynové armatury se obraťte na specialisty

Na výrobu a servis plynových armatur, ventilů a uzávěrů se již 27. rokem specializuje firma ARMAGAS s. r. o. Její...

Komerční banka radí s platbami na konci roku

Komerční banka radí s platbami na konci roku

V rámci tradičního předvánočního shonu byste neměli zapomenout na běžné úkony, jako jsou například platby faktur za...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz