Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ostravský Svět techniky připravil další senzační zážitky

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01
Velké interaktivní centrum Svět techniky se může pochlubit stovkami exponátů, které ukazují zázraky přírody a technické vynálezy. Letos k nim přibyla nová světelná show, Edisonovy vynálezy i efektní elektrické sršení a výboje. Návštěvníci si také mohou užít architektonický skvost Bolt Tower.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ostravský Svět techniky připravil další senzační zážitky | foto: Dolní oblast VÍTKOVICE, zájmové sdružení právnických osob

Unikátní interaktivní Svět techniky v ostravských Dolních Vítkovicích zařadil od ledna mezi naučné atrakce z nejrůznějších oborů vědy a techniky zajímavé novinky. Doslova na vlastní kůži se tu s nimi mohou seznámit návštěvníci všech věkových kategorií.

Každý měsíc máme nové téma, v lednu to bylo Dobývání Marsu, v únoru se zaměříme na Thomase Alvu Edisona a jeho vynálezy. K tomu chystáme novou bombastickou světelnou show Lets go light,“ zve návštěvníky ředitel Světa techniky Jakub Švrček.

Sršení a optické efekty s Teslou

Fanoušci vynálezů se ve Světě techniky mohou těšit na úplnou novinku mezi exponáty - Teslův transformátor. Vysokofrekvenční transformátor sestavil v minulém století Nikola Tesla a vynález měl sloužit pro dálkový přenos energie. Daleko více však zaujal optickými jevy v podobě sršení, výbojů a světélkování blízkých zářivek. „Výboje z něj jsou pro diváky natolik fascinující, že se používají pro scénické efekty,“ vysvětluje Švrček.

O efektní scény nebude nouze ani v divadelním podání „šílených experimentátorů“ z Divadla vědy, kteří ve Světě techniky pravidelně baví návštěvníky vtipnými chemickými i mechanickými pokusy.

„Připraveny už máme i tematické kroužky plné zábavy. První takový kroužek, který začíná v únoru, se jmenuje Jídlo je věda aneb masterchef ve Světě techniky. Pro nejmenší vědátory přibudou v únoru lekce v našem montessori klubíku,“ vyjmenovává ředitel science centra.

Ostravský Svět techniky připravil další senzační zážitky

Ostravský Svět techniky připravil další senzační zážitky

Dobrodružství s trojrozměrnými příšerami

Kromě toho se návštěvníci mohou těšit na úchvatnou podívanou v podobě 3D filmů z dílny tvůrců pořadů BBC a National Geografic. V realistickém provedení zachycují například život dinosaurů nebo tajemné tvory žijící na Galapágách. „Na samém vrcholu atraktivity je určitě snímek Pidiobři. Díky speciálním miniaturním kamerám ukazuje život z perspektivy křečka nebo čipmanků, ne těch animovaných, ale živých. Les je najednou dobrodružné místo, člověk může skoro na vlastní kůži zažít, jaké to je dosahovat vzrůstem pouhých několik centimetrů a bojovat o přežití,“ upozorňuje ředitel Světa techniky.

Film dosáhl v českém prostředí bezkonkurenční popularity. Svůj podíl na tom má také to, že dabingu propůjčil svůj hlas známý herec Jiří Lábus. „Naše plátno má navíc rozměr 18 krát 10 metrů. K tomu máme špičkovou promítací techniku a zvuk takový, jaký se používá jen v hollywoodských kinech, takže je to zážitek,“ doplňuje ředitel Světa techniky Švrček.

Ostravský Svět techniky připravil další senzační zážitky

Ostravský Svět techniky připravil další senzační zážitky

Vzhůru za výhledem na Bolt Tower

K letošním novinkám přidává ostravský Svět techniky také pravidelné přednášky se slavnými popularizátory vědy. Netradiční školní výuku si letos ve science centru opakovaně užijí děti z partnerských měst Ostrava, Opava, Karviná, Bohumín a Havířov. „Chtěli bychom, aby se připojila i další města, která mohou jako zřizovatelé základních škol využít prostory Světa techniky i zkušené animátory, se kterými se děti rozhodně nenudí a nebojí se ani fyziky či matematiky,“ poznamenal ředitel celého areálu Dolní oblasti Vítkovic Petr Koudela.

Svět techniky nabízí na ploše 14 000 m2 sedm dní v týdnu zážitky a zábavu pro celou rodinu. Více podrobností o něm najdete na www.stcostrava.cz.

Ostravský Svět techniky připravil další senzační zážitky

Ostravský Svět techniky připravil další senzační zážitky

V Dolní oblasti Vítkovic si můžete vychutnat také překrásný výhled na celou Ostravu z dnes už slavné vyhlídky Bolt Tower na vysoké peci. Ta je letos poprvé otevřená celoročně. „To je taková třešnička na dortu, protože v minulých sezónách jsme mívali vyhlídku na vysoké peci Bolt Tower zavřenou, teď už lze přijít kdykoli,“ zdůraznil Koudela s tím, že Dolní Vítkovice dnes mají tolik rekonstruovaných objektů a programových nabídek, že v nich lze strávit bez potíží třeba celý víkend, včetně ubytování.

www.stcostrava.cz.

Svět techniky + partneři

Svět techniky + partneři

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Investoři stále čelí požadavkům BOZP.
Investoři stále čelí požadavkům BOZP

Pro mnoho zadavatelů staveb je posouzení potřeby koordinátora BOZP na staveništi stále velkou neznámou. V roce 2016 došlo k zásadním legislativním změnám v...  celý článek

PORG Ostrava má už 8 ročníků, přibyla anglická školka a základka
PORG Ostrava má už 8 ročníků, přibyla anglická školka a základka

PORG Ostrava se stabilizoval jak počtem studentů, tak pedagogickým sborem. V letošním roce jsme úplným gymnáziem, máme už osm ročníků.   celý článek

Soutěž o pátého inovačního oskara je v plném proudu.
Soutěž o pátého inovačního oskara je v plném proudu

Až do 15. září se malé a střední firmy mohou přihlašovat do soutěže Inovační firma Moravskoslezského kraje, kterou 28. března oficiálně vyhlásil...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.