Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ostravský Svět techniky připravil další senzační zážitky

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01
Velké interaktivní centrum Svět techniky se může pochlubit stovkami exponátů, které ukazují zázraky přírody a technické vynálezy. Letos k nim přibyla nová světelná show, Edisonovy vynálezy i efektní elektrické sršení a výboje. Návštěvníci si také mohou užít architektonický skvost Bolt Tower.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ostravský Svět techniky připravil další senzační zážitky | foto: Dolní oblast VÍTKOVICE, zájmové sdružení právnických osob

Unikátní interaktivní Svět techniky v ostravských Dolních Vítkovicích zařadil od ledna mezi naučné atrakce z nejrůznějších oborů vědy a techniky zajímavé novinky. Doslova na vlastní kůži se tu s nimi mohou seznámit návštěvníci všech věkových kategorií.

Každý měsíc máme nové téma, v lednu to bylo Dobývání Marsu, v únoru se zaměříme na Thomase Alvu Edisona a jeho vynálezy. K tomu chystáme novou bombastickou světelnou show Lets go light,“ zve návštěvníky ředitel Světa techniky Jakub Švrček.

Sršení a optické efekty s Teslou

Fanoušci vynálezů se ve Světě techniky mohou těšit na úplnou novinku mezi exponáty - Teslův transformátor. Vysokofrekvenční transformátor sestavil v minulém století Nikola Tesla a vynález měl sloužit pro dálkový přenos energie. Daleko více však zaujal optickými jevy v podobě sršení, výbojů a světélkování blízkých zářivek. „Výboje z něj jsou pro diváky natolik fascinující, že se používají pro scénické efekty,“ vysvětluje Švrček.

O efektní scény nebude nouze ani v divadelním podání „šílených experimentátorů“ z Divadla vědy, kteří ve Světě techniky pravidelně baví návštěvníky vtipnými chemickými i mechanickými pokusy.

„Připraveny už máme i tematické kroužky plné zábavy. První takový kroužek, který začíná v únoru, se jmenuje Jídlo je věda aneb masterchef ve Světě techniky. Pro nejmenší vědátory přibudou v únoru lekce v našem montessori klubíku,“ vyjmenovává ředitel science centra.

Ostravský Svět techniky připravil další senzační zážitky

Ostravský Svět techniky připravil další senzační zážitky

Dobrodružství s trojrozměrnými příšerami

Kromě toho se návštěvníci mohou těšit na úchvatnou podívanou v podobě 3D filmů z dílny tvůrců pořadů BBC a National Geografic. V realistickém provedení zachycují například život dinosaurů nebo tajemné tvory žijící na Galapágách. „Na samém vrcholu atraktivity je určitě snímek Pidiobři. Díky speciálním miniaturním kamerám ukazuje život z perspektivy křečka nebo čipmanků, ne těch animovaných, ale živých. Les je najednou dobrodružné místo, člověk může skoro na vlastní kůži zažít, jaké to je dosahovat vzrůstem pouhých několik centimetrů a bojovat o přežití,“ upozorňuje ředitel Světa techniky.

Film dosáhl v českém prostředí bezkonkurenční popularity. Svůj podíl na tom má také to, že dabingu propůjčil svůj hlas známý herec Jiří Lábus. „Naše plátno má navíc rozměr 18 krát 10 metrů. K tomu máme špičkovou promítací techniku a zvuk takový, jaký se používá jen v hollywoodských kinech, takže je to zážitek,“ doplňuje ředitel Světa techniky Švrček.

Ostravský Svět techniky připravil další senzační zážitky

Ostravský Svět techniky připravil další senzační zážitky

Vzhůru za výhledem na Bolt Tower

K letošním novinkám přidává ostravský Svět techniky také pravidelné přednášky se slavnými popularizátory vědy. Netradiční školní výuku si letos ve science centru opakovaně užijí děti z partnerských měst Ostrava, Opava, Karviná, Bohumín a Havířov. „Chtěli bychom, aby se připojila i další města, která mohou jako zřizovatelé základních škol využít prostory Světa techniky i zkušené animátory, se kterými se děti rozhodně nenudí a nebojí se ani fyziky či matematiky,“ poznamenal ředitel celého areálu Dolní oblasti Vítkovic Petr Koudela.

Svět techniky nabízí na ploše 14 000 m2 sedm dní v týdnu zážitky a zábavu pro celou rodinu. Více podrobností o něm najdete na www.stcostrava.cz.

Ostravský Svět techniky připravil další senzační zážitky

Ostravský Svět techniky připravil další senzační zážitky

V Dolní oblasti Vítkovic si můžete vychutnat také překrásný výhled na celou Ostravu z dnes už slavné vyhlídky Bolt Tower na vysoké peci. Ta je letos poprvé otevřená celoročně. „To je taková třešnička na dortu, protože v minulých sezónách jsme mívali vyhlídku na vysoké peci Bolt Tower zavřenou, teď už lze přijít kdykoli,“ zdůraznil Koudela s tím, že Dolní Vítkovice dnes mají tolik rekonstruovaných objektů a programových nabídek, že v nich lze strávit bez potíží třeba celý víkend, včetně ubytování.

www.stcostrava.cz.

Svět techniky + partneři

Svět techniky + partneři

Autor:

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Češi a Poláci společně zkoumají škodlivý prach a plyny z hořících hald

Češi a Poláci společně zkoumají škodlivý prach a plyny z hořících hald

Hořící haldy a prachové částice a plyny, které z odvalů vycházejí nebo mohou vycházet při odtěžování horniny či...

Zimní sezona v Těšínském Slezsku se blíží

Zimní sezona v Těšínském Slezsku se blíží

Chladná rána, brzká setmění a holé stromy bez listí, to je již znamení, že zima je za dveřmi. Zavítejte do turistické...

Dopravní podnik Ostrava chce, aby se cestující cítili bezpečně

Dopravní podnik Ostrava chce, aby se cestující cítili bezpečně

Lidé, kteří cestují veřejnou dopravou v Ostravě, jsou rádi, že ve vozech dopravního podniku potkávají asistenty...

Najdete na iDNES.cz