Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Ostravská univerzita nabízí studium tradičních i jedinečných oborů

Komerční sdělení   7:40aktualizováno  7:40
Měsíc únor je dobou, kdy by se všichni, kdo mají představu, že v září nastoupí na vysokou školu, měli rozhlížet po nabídce studijních oborů na příští akademický rok.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ostravská univerzita nabízí uchazečům o studium škálu tradičních i jedinečných oborů. | foto: Ostravská univerzita v Ostravě

V posledních dnech února se také na Ostravské univerzitě uzavře databáze elektronických přihlášek a fakulty budou v rámci přijímacího řízení postupně realizovat přijímací zkoušky, aby se po jejich úspěšném absolvování mohli stát posluchači univerzity.

Ostravská univerzita v současné době nabízí širokou paletu studijních oborů na šesti fakultách. Nabídka zahrnuje jak obory bakalářské (zpravidla se standardní dobou studia tři roky), magisterské (jak dlouhé pětileté – u Učitelství pro 1. stupeň základní školy, či šestileté – Všeobecné lékařství, tak magisterské navazující na bakalářské, které trvá čtyři semestry, tedy dva akademické roky), tak doktorské. Pedagogická fakulta se zaměřuje na učitelství (pro mateřské školy, pro 1. a 2. stupeň ZŠ), obory neučitelské pedagogiky, na tělovýchovu a sport. 

Fakultu umění profilují jak hudební, tak výtvarná umění. Filozofická fakulta nabízí studijní oblasti: filologie, filozofie, historické vědy, psychologie, sociologie. Přírodovědecká fakulta je spojena se zaměřením na matematiku, biologii, ekologii, geografii, informatiku, chemii a fyziku. Fakulta sociálních studií nabízí sociální práci a komunitní rozvoj. Lékařská fakulta vedle všeobecného lékařství vyučuje zdravotnické obory (fyzioterapii, ergoterapii, všeobecnou setru, porodní asistentku, radiologického asistenta atd.). 

Každý z budoucích studentů má jinou motivaci ke studiu, rozdílné může být finanční zázemí v rodině, odkud na vysokou školu přichází, lákavá může být stejně představa, že může, díky vysokoškolskému studiu, vyletět z rodinného hnízda, stejně jako jistota "bydlení u maminky". Vedení univerzity, jednotlivých fakult i kateder je přesvědčeno, že na každou z výše jmenovaných okolností dokáže najít nabídku, radu a pomoc. 

Pokud jste nevyužili možnost osobního setkání s vyučujícími a současnými studenty během dnů otevřených dveří, pak můžete získat informace či vhled do budov virtuálně. Přehled oborů pro AR 2014/2015 je zkompletován a jednoduše na www.osu.cz dostupný. V odkazu přijímací řízení si lze na webové stránce přes filtr a klíčová slova najít konkrétní obor. Zjistit, zda je nabízen v prezenční (většinou každý den ve škole), kombinované (zpravidla jednou za týden ve škole), nebo distanční formě (tutoriály několikrát za semestr, jinak řízené studium prostřednictvím informačních prostředků), pročíst, jak vypadá struktura studijního plánu, co by měl znát a umět absolvent, jaké uplatnění v praxi může ten, kdo ukončí studium úspěšně, očekávat. 

Ostravská univerzita nabízí uchazečům o studium škálu tradičních i jedinečných...

Webové stránky představují také další rysy Ostravské univerzity, prostředí, které se snaží být příznivé, ale zároveň náročné. Snaží se vytvořit podmínky pro studenty se specifickými potřebami, podporovat talentované studenty (formou stipendií, výjezdy na zahraniční univerzity prostřednictvím Erasmu, jejich zapojením do výzkumných projektů). 

Nechte se inspirovat nabídkou na www.osu.cz! Studujte na fakultách Ostravské univerzity v Ostravě! Poznejte osobnosti, které jsou učitelé i badatelé, nechte se inspirovat jejich originalitou a systematičností! Najděte podněty pro celoživotní učení, pro tvůrčí cestu životem.

Doc. PaedDr. Iva Málková, Ph.D., prorektorka pro studium a celoživotní vzdělávání       

   

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Nepoťte se při výběru sauny, ale až v ní. Naučte se poznat kvalitu

Nepoťte se při výběru sauny, ale až v ní. Naučte se poznat kvalitu

Při koupi domácí sauny máte před sebou vidinu nerušené pohody a ozdravného pocení. Potit se však často začnete už u...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Další z rubriky

Rekuperace tepla: obrovská příležitost pro podnikatele v roce 2018

Rekuperace tepla – obrovská příležitost pro podnikatele v roce 2018

Opětovným využitím odpadového teplého vzduchu či vody může váš podnik snížit náklady na teplo téměř o polovinu. V...

Pro kvalitní plynové armatury se obraťte na specialisty

Pro kvalitní plynové armatury se obraťte na specialisty

Na výrobu a servis plynových armatur, ventilů a uzávěrů se již 27. rokem specializuje firma ARMAGAS s. r. o. Její...

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Hledáte kvalitní snowboardové nebo skate oblečení? Pak vás určitě potěší, že se brzy v libereckém obchodním domě Brouk...

Najdete na iDNES.cz