Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ostravice, nejmladší z golfových hřišť v Beskydech, budí respekt.

Komerční sdělení   11:00aktualizováno  11:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Osmnáctijamkové mistrovské golfové hřiště jako nejmladší z velké rodiny špičkových golfových hřišť v Beskydech, resp. na severní Moravě, získává mezi golfovými "fajnšmekry" stále větší váhu a oblíbenost.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Golf klub s restaurací | foto: unu

Tomu, čemu ještě v nedávné minulosti téměř nikdo nevěřil, se stává příjemnou skutečností - severní Morava a Slezsko se světu úspěšně představují jako golfu zaslíbené.

Na území o rozloze 50 kilometrů čtverečných najde v současnosti i ten nejnáročnější golfový gurmet šest špičkových hřišť. Klasické parkové túry si vychutná v Šilheřovicích a Kravařích na Opavsku, otevřený skotský links vyzkouší v Ropici u Třince. Beskydské golfové perly, to jsou 9jamkový public course v Rožnově pod Radhoštěm a hlavně čeladenský Prosper Golf Resort a těsně vedle něj Golf & Ski Resort Ostravice, který letos v létě úspěšně prošel první zatěžkávací zkouškou. Golfový život v tomto regionu rychle nabírá obrátky.

V přepočtu na jamky je moravskoslezský golfový resort druhou největší golfovou destinací v republice. "Rozvoj golfu na severní Moravě" kopíruje obrovský golfový boom, kterým Česká republika právě prochází. Golf se aktuálně dostal do první desítky nejpopulárnějších sportů u nás. Jasně o tom vypovídá rostoucí počet registrovaných hráčů (přes 40 tisíc) i osmdesátka znormovaných hřišť. Ostravice je nedílnou součástí tohoto fenoménu. K tomu nabízí ještě něco navíc - krásné prostředí Moravskoslezských Beskyd, které mezi golfovými "fajnšmekry" získává stále větší váhu," říká manažer Golf & Ski Resort Ostravice, Daniel Kollár.

Golf na ostro se začal hrát v Beskydech na rožnovské devítce od roku 1997. V tu dobu už se ale v hlavách zasvěcených rodily plány na výstavbu čeladenského resortu. Otevření 36 jamkového areálu se špičkovým zázemím za přítomnosti golfových hvězd, jako je Miguel Angel Jiménez v roce 2001, jasně ukázalo, že to lidé s golfem, právě v Beskydech, myslí opravdu vážně. Loňské zahájení golfového provozu ve sportovním areálu v sousední Ostravici bylo jen logickým vyústěním.

Golfové hřiště

"18 jamkové mistrovské hřiště v Ostravici vybudované světově uznávaným architektem Chrisem Johnsonem, jako součást Golf & Ski Resort Ostravice, se velice rychle zařadilo do velké rodiny špičkových golfových hřišť na severní Moravě," dodává manažer resortu Daniel Kollár. Na golfisty všech handicapů čeká procházka v krásném prostředí s úžasným panoramatem nejvyššího beskydského vrcholu Lysé hory. Hřiště s PAREM 72 si užijí hráči všech výkonnostních úrovní. Samozřejmostí je špičkové tréninkové, stravovací a ubytovací zařízení, ať už je to provozovna zážitkové gastronomie - restaurace PANORAMA, nově otevřený 4 hvězdičkový hotel GREEN INN či dětské hřiště. Ostravickým unikátem je letošní premiérové působení anglického trenéra s nejvyšší kvalifikací britské PGA, jako Head PRO, Adriana Huberta. "O služby anglického profíka je obrovský zájem," doplňuje Daniel Kollár.

Hotel Green

Letošní golfová sezóna v Moravskoslezských Beskydech je v mnohém zlomová. Úspěšně zvládnutí pořadatelství čeladenského turnaje evropské túry PGA - Moravia Silesia Open, skvělé obsazení startovního pole, zájem 25 tisíc diváků z celého světa, je v tomto obrovskou investicí do budoucna. "Skok do velkého neznáma byl pro všechny obrovskou zkušeností. Ukázalo se, že jsme schopni zvládnout i špičkové akce. Jako další cesta, která už směřuje ke komplexnímu, modernímu, evropskému resortu se navíc rýsuje i úzké propojení golfu s dalšími beskydskými atraktivitami, např. relaxační a wellness turistika, cyklo, hyppo, gastro či air turistika. Ti, se kterými jsem letos kolem PGA mluvil, byli nadšeni a rozhodnuti se i v příštím roce do Moravskoslezkých Beskyd vrátit," dodává manažer Golf & Ski Resort Ostravice.

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Výrobci tvoří až polovinu vystavovatelů STYL a KABO

Výrobci tvoří až polovinu vystavovatelů STYL a KABO

Džíny s “chytrou” kapsou na mobil, která ochrání spermie před teplem a elektromagnetickým zářením, znovuzrozené...

Nedostatek parkovacích míst pomohou vyřešit parkovací domy

Parkoviště Astron

Centra měst, sídliště, nemocnice, letiště, nádraží i obchodní centra se dnes potýkají s nedostatkem parkovacích míst....

Nebankovní půjčky dnes? Trh se pročistil, půjčování je teď bezpečnější

Nebankovní půjčky dnes? Trh se pročistil, půjčování je teď bezpečnější

Zatímco ještě relativně nedávno v lidech slovo „nebankovní půjčka“ evokovalo představu nebývale vysokých úroků a...

Najdete na iDNES.cz