Výstava Eko dny v Avionu ukáže, že i nepotřebný materiál se dá využít

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Avion Shopping Park Ostrava se dlouhodobě snaží přinášet svým zákazníkům nejen zážitky z nakupování, ale také možnost kvalitně stráveného volného času. Pravidelně tak nabízí řadu nejrůznějších zábavních, ale i vzdělávacích či sportovních aktivit. Únor bude vyhrazen ekologii.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Výstava Eko dny v Avionu ukáže, že i nepotřebný materiál se dá využít | foto: IKEA centres

Součástí této kampaně je i výstava „Eko dny v Avionu“, která potrvá od 11. do 24. února. Velcí i malí se zde zábavnou formou dozvědí o možnostech využití vyřazených materiálů, které dostanou i po konci své životnosti nový užitek i význam. Součástí výstavy tak bude maketa mořského koníka, která je vysoká neuvěřitelných 3,5 metru, váží impozantních 110 kg a vznikala celé dva měsíce. Spotřebovalo se na ni 95 kg odpadového materiálu, například PET lahví, papíru, dřeva i kusů látek získaných z kostýmů a rekvizit ostravských divadelních scén. K vidění bude i drak dlouhý 12 metrů a vážící 160 kg, který si zahrál v jednom ze seriálů České televize. Vyroben byl z nejrůznějších kovových materiálů, vyřazených bubnů z praček, ložisek, ozubených kol či děrovacích plechů. Zajímavým vystavovaným exemplářem bude 170 kg vážící štír vyrobený především ze silně industriálních šrotových materiálů, které mu dodávají na vážnosti a tajemnosti. K jeho tvorbě byly použity nejrůznější trubky, ložiska, drátěné plechy, autodíly, či dokonce plynová bomba. Objekt vznikal 1,5 měsíce.

Výstava Eko dny v Avionu ukáže, že  i nepotřebný materiál se dá využít

Program výstavy doplní také přednášky pro školy, workshop, během kterého se zejména děti dozvědí, jak konstruktivně a kreativně pracovat s vyřazeným materiálem, například dřevotřískou nebo papírem. V rámci tvořivých dílen navíc budou moci všichni soutěžit o hodnotné ceny.

Na poukazy ve výši 30, 20 a 10 tisíc korun pro nákup v IKEA se pak mohou těšit výherci hlasování o nejzdařilejší EKO výtvor, který vyrobili žáci ostravských mateřských a základních škol.

Nedílnou součástí každého výrobku IKEA je myšlenka udržitelnosti, společnost usiluje o to, aby ve všech fázích výroby bylo především chráněno životní prostředí, materiály jsou pečlivě vybírány. Odpad nepředstavuje problém, ale surovinu. Proto je možno v IKEA nabídnout nepotřebný nábytek ke zpětnému odkupu, ten se zrecykluje, opraví a je v nabídce v koutku se zlevněným zbožím. Dlouhodobým cílem IKEA je minimalizovat množství nábytku, který skončí nevyužitý, a maximálně prodloužit jeho životnost.

Výstava Eko dny v Avionu ukáže, že  i nepotřebný materiál se dá využít

IKEA chce vytvářet lepší každodenní život lidem ve svém okolí, příkladem je i charitativní projekt Spolu s vámi, který podporuje neziskové organizace pomáhající dětem. Každý rok je v rámci projektu na základě hlasování zákazníků a zaměstnanců vybráno celkem 20 organizací pomáhajících dětem, které IKEA odmění darováním nábytku v celkové hodnotě 2 000 000 Kč. Členové IKEA FAMILY mohou do 20. 2. 2019 hlasovat pro jednu z dvaceti vybraných neziskových organizací, zákazníci pak mohou přispět i svým nákupem. Stačí, když v průběhu března (4. 3. - 31. 3. 2019) použijí kartu IKEA FAMILY, a IKEA za ně přispějeme 3 Kč organizacím, které pomáhají dětem.

Pokud vás zajímá, jak to vypadá, když odpad znovu ožije a nepotřebné věci se promění v nové, potřebné výrobky, chcete se více dozvědět o tom, jak správně třídit odpad, jak šetřit s energiemi, navštivte EKO výstavu v Avion Shopping Parku. Podobnými akcemi chce Avion dokázat, že v každé domácnosti se dá žít šetrněji, inspiruje své zákazníky k šetrnějšímu životu, ochraně životního prostředí a prostřednictvím prevence vzniku odpadu i k pozitivnímu působení na naši planetu. Další informace naleznete na www.ostrava.avion.cz

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Příjem televizního vysílání bez stále rostoucích poplatků? Jde to!

Příjem televizního vysílání bez stále rostoucích poplatků?

Poplatky za příjem televizního vysílání přes satelit zdražují, taková zpráva zastihla diváky už po několikáté za...

Zrzavý, Šíma, Procházka - aukční událost sezóny v Mánesu

Hlava – Zrzavý

V pražské výstavní síni Mánes se 28. dubna od 14 hodin uskuteční prestižní aukce uměleckých děl, kterou pořádá lídr...

Kotlíkové dotace potřetí a naposledy: Až 127 500 korun na nový kotel

Kotlíkové dotace potřetí a naposledy: až 127 500 korun na nový kotel

Vytápíte dům starým uhelným kotlem? Za tři roky začne platit zákaz starých kotlů na tuhá paliva a čeká vás investice do...

Vyražte na Volkswagen Maraton Praha a získejte běžeckou bundu adidas

Vyražte na maraton a získejte běžeckou bundu

Volkswagen Maraton Praha slaví 25 let, dárek ale dostanou běžci, a to v podobě kvalitní adidas bundy. Ta bude všem...

Finále Tipsport extraligy je tady! Vsaďte si a sledujte bitvu o Masarykův pohár živě na TV Tipsport!

Finále Tipsport extraligy je tady! Vsaďte si a sledujte bitvu o Masarykův pohár...

Hokejová sezona 2018/19 se blíží ke svému konci, na řadu přichází souboj o mistra extraligy. Poputuje pohár pod Ještěd...

Další z rubriky

Máte rádi retro? Přijďte se pobavit i nakoupit do ostravského Avionu

Ilustrační foto z Retro dnů z roku 2018

Také si rádi zavzpomínáte, jak jsme se kdysi oblékali, jak jsme bydleli nebo kam jsme jezdili na dovolenou? Po...

Veletrh Dovolená a Knižní festival Ostrava

Dovolená 2018

Veletrh Dovolená je tradiční a největší výstavou cestovního ruchu v Moravskoslezském kraji. Návštěvníkům nabídne...

Ověřte si na klinice LEXUM, zda vám hrozí makulární degenerace sítnice

Genetický test se provádí z izolované DNA, která se získává stěrem z bukální...

Dle dostupných statistik vyplývá, že v ČR ročně přibývá až 1000 nových pacientů s věkem podmíněnou makulární degenerací...

Najdete na iDNES.cz