Výstava Eko dny v Avionu ukáže, že i nepotřebný materiál se dá využít

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Avion Shopping Park Ostrava se dlouhodobě snaží přinášet svým zákazníkům nejen zážitky z nakupování, ale také možnost kvalitně stráveného volného času. Pravidelně tak nabízí řadu nejrůznějších zábavních, ale i vzdělávacích či sportovních aktivit. Únor bude vyhrazen ekologii.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Výstava Eko dny v Avionu ukáže, že i nepotřebný materiál se dá využít | foto: IKEA centres

Součástí této kampaně je i výstava „Eko dny v Avionu“, která potrvá od 11. do 24. února. Velcí i malí se zde zábavnou formou dozvědí o možnostech využití vyřazených materiálů, které dostanou i po konci své životnosti nový užitek i význam. Součástí výstavy tak bude maketa mořského koníka, která je vysoká neuvěřitelných 3,5 metru, váží impozantních 110 kg a vznikala celé dva měsíce. Spotřebovalo se na ni 95 kg odpadového materiálu, například PET lahví, papíru, dřeva i kusů látek získaných z kostýmů a rekvizit ostravských divadelních scén. K vidění bude i drak dlouhý 12 metrů a vážící 160 kg, který si zahrál v jednom ze seriálů České televize. Vyroben byl z nejrůznějších kovových materiálů, vyřazených bubnů z praček, ložisek, ozubených kol či děrovacích plechů. Zajímavým vystavovaným exemplářem bude 170 kg vážící štír vyrobený především ze silně industriálních šrotových materiálů, které mu dodávají na vážnosti a tajemnosti. K jeho tvorbě byly použity nejrůznější trubky, ložiska, drátěné plechy, autodíly, či dokonce plynová bomba. Objekt vznikal 1,5 měsíce.

Výstava Eko dny v Avionu ukáže, že  i nepotřebný materiál se dá využít

Program výstavy doplní také přednášky pro školy, workshop, během kterého se zejména děti dozvědí, jak konstruktivně a kreativně pracovat s vyřazeným materiálem, například dřevotřískou nebo papírem. V rámci tvořivých dílen navíc budou moci všichni soutěžit o hodnotné ceny.

Na poukazy ve výši 30, 20 a 10 tisíc korun pro nákup v IKEA se pak mohou těšit výherci hlasování o nejzdařilejší EKO výtvor, který vyrobili žáci ostravských mateřských a základních škol.

Nedílnou součástí každého výrobku IKEA je myšlenka udržitelnosti, společnost usiluje o to, aby ve všech fázích výroby bylo především chráněno životní prostředí, materiály jsou pečlivě vybírány. Odpad nepředstavuje problém, ale surovinu. Proto je možno v IKEA nabídnout nepotřebný nábytek ke zpětnému odkupu, ten se zrecykluje, opraví a je v nabídce v koutku se zlevněným zbožím. Dlouhodobým cílem IKEA je minimalizovat množství nábytku, který skončí nevyužitý, a maximálně prodloužit jeho životnost.

Výstava Eko dny v Avionu ukáže, že  i nepotřebný materiál se dá využít

IKEA chce vytvářet lepší každodenní život lidem ve svém okolí, příkladem je i charitativní projekt Spolu s vámi, který podporuje neziskové organizace pomáhající dětem. Každý rok je v rámci projektu na základě hlasování zákazníků a zaměstnanců vybráno celkem 20 organizací pomáhajících dětem, které IKEA odmění darováním nábytku v celkové hodnotě 2 000 000 Kč. Členové IKEA FAMILY mohou do 20. 2. 2019 hlasovat pro jednu z dvaceti vybraných neziskových organizací, zákazníci pak mohou přispět i svým nákupem. Stačí, když v průběhu března (4. 3. - 31. 3. 2019) použijí kartu IKEA FAMILY, a IKEA za ně přispějeme 3 Kč organizacím, které pomáhají dětem.

Pokud vás zajímá, jak to vypadá, když odpad znovu ožije a nepotřebné věci se promění v nové, potřebné výrobky, chcete se více dozvědět o tom, jak správně třídit odpad, jak šetřit s energiemi, navštivte EKO výstavu v Avion Shopping Parku. Podobnými akcemi chce Avion dokázat, že v každé domácnosti se dá žít šetrněji, inspiruje své zákazníky k šetrnějšímu životu, ochraně životního prostředí a prostřednictvím prevence vzniku odpadu i k pozitivnímu působení na naši planetu. Další informace naleznete na www.ostrava.avion.cz

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Tmavší barvy v interiéru? Rezidence Waltrovka inspiruje vzorovým bytem

Ve Waltrovce se v lednu 2019 otevírá nový vzorový byt. O jeho podobu se...

Nový vzorový byt navrhla designérka Beata Haškovcová, která nás pozvala do Rezidence Waltrovka na jeho návštěvu. Nejvíc...

Držitelé karet Mastercard platí v Česku pomocí služby Apple Pay

Držitelé karet Mastercard platí v Česku pomocí služby Apple Pay

Uživatelé platebních karet Mastercard a mobilů Apple mohou od 19. února platit pomocí Apple Pay. K dispozici je...

Plzeň vs. Slavia! Vsaďte si a sledujte živě na TV Tipsport

Plzeň vs. Slavia! Vsaďte si a sledujte živě na TV Tipsport

První z fotbalových vrcholů jara je tady! Viktoria Plzeň vs. Slavia Praha. Souboj prvních dvou klubů tabulky nabídne...

České kluby v jarní části Evropské ligy! Vsaďte si a získejte 150 Kč

České kluby v jarní části Evropské ligy! Vsaďte si a získejte 150 Kč zdarma

Náš fotbal má dva zástupce ve vyřazovacích bojích Evropské ligy! Týmy Slavie a Plzně se utkají v 1. kole play-off s...

Tajemstvím dokonalé cesty jsou štěrkové rohože Nidagravel

Tajemstvím dokonalé cesty jsou štěrkové rohože Nidagravel

Trápí vás terén, do kterého se boří auta, chodci nebo cyklisti? Řešení nabízí štěrkové rohože Nidagravel, které jsou...

Další z rubriky

Lidé mohou do konce února nominovat výjimečné osobnosti

hejtman Ivo Vondrák

Cenu hejtmana za společenskou odpovědnost a anketu Osobnost Moravskoslezského kraje vyhlásil hejtman Ivo Vondrák koncem...

Popularita cestování MHD roste a zvyšujeme její bezpečnost

Popularita cestování MHD roste a zvyšujeme její bezpečnost

Od ledna 2019 mohou cestující na linkách Dopravního podniku Ostrava (DPO) narazit na asistenty přepravy i v noci. V...

Tyrkysová sbírka měla úspěch. Děkujeme dárcům za štědrost

Tyrkysová sbírka měla úspěch. Děkujeme dárcům za štědrost!

100 000 korun. Na takovou částku byl vypsán šek Tyrkysové sbírky pro Křídlení nadační fond, který nyní částku...

Najdete na iDNES.cz