Tip na výlet: železná cyklotrasa v Karviné láká na kolo

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Za dobrými cyklotrasami už dávno nemusíme do Holandska. Stezky rostou v Moravskoslezském kraji jako houby po dešti, často i díky penězům z evropských fondů. Skvělým tipem na projížďku může být nová 22 km dlouhá Železná cyklotrasa v Karviné, která vede po bývalé železnici.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Tip na výlet: Železná cyklotrasa v Karviné láká na kolo | foto: karvina.cz

Kdysi tudy supěl „železný oř“, dnes tu můžete prosvištět na vlastní pohon. Nová cyklostezka vede na polské straně přes opuštěné lesní průseky a náspy, kudy svého času jezdily železniční vlečky na uhlí. Díky tomu je cesta pozvolná, bez velkých převýšení, a nabízí neokoukané průhledy do přírody. Je tak vhodná i pro rodiny s dětmi. Na člověka tu navíc dýchne i tíha dějin – čím si region za poslední staletí prošel.

Železná cyklotrasa v Karviné vznikla i díky Evropské unii

Vybudování stezky protlačily společně dvě české a tři polské obce a peníze na ni poskytla Evropská unie. Z celkových 123 milionů korun dala EU 105 milionů. Cílem byla tzv. „revitalizace“ – což je odborný název pro snahu vdechnout nový život oblastem, kterým podrazila nohy doba, ať už tím, že rozmetala průmyslová odvětví, která je po staletí živila, nebo tím, že zavřela hranice a odřízla od sebe sousedy. A protože jde často o velké a nákladné projekty, neobejdou se bez evropských peněz.

Na cyklostezce můžete procvičit i hlavu: stezku doprovází didaktické informační tabule o karvinském a jastrzebském mikroregionu a můžete si také stáhnout interaktivní mobilní aplikaci, která by měla návštěvníkům pomoci třeba při geocachingu.

Moravskoslezský kraj se stává pro cyklisty rájem

Zajímavé je, že Moravskoslezský kraj se díky mnoha podobným projektům financovaným z EU pozvolna stává top destinací pro české příznivce kol, bruslí a koloběžek. Úspěšně se tu podobných projektů realizovalo už několik.

Když se např. před rokem ucházela Ostrava o titul European Green Capital, pyšnila se mimo jiné svou nadstandardně hustou sítí cyklotras čítající přes 200 kilometrů. Titul sice tenkrát získal Lisabon, ale Ostrava zabodovala i tak. Vryla se do povědomí českých kolařů. A navíc chce síť cyklistických tras skoro zdvojnásobit.

Špatně si nevedou ani okolní města. Opava, jež leží v půli Slezské magistrály, zpříjemňuje jízdu na kole sérií naučných stezek po okolí – oblíbeným výletem je třeba stezka věnovaná památce amerických letců u Raduně. Frýdek-Místek je zase centrem několika scénických cyklookruhů. Intenzivní výstavbě cyklotras se ale věnují i v Bohumíně, Havířově nebo Karviné, v jejímž okolí je nyní realizována Železná cyklotrasa, velký cyklistický okruh odhalující neobyčejnou krásu turisty jinak méně vyhledávaného kraje.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Vědci zjistili, kdy je nejlepší čas pro pauzu na kafe

Vědci zjistili, kdy je nejlepší čas pro pauzu na kafe

Také si dáváte první kafe v práci hned po ránu? Tak si běžte k nadřízeným pro pochvalu. Vědci právě prokázali, že jste...

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Pokud se zajímáte o dřevostavby, možná vás bude zajímat, jak vlastně moderní dřevostavba vzniká, a pokud si ji...

Jak pronajmout byt bez starostí? Záda vám kryje služba StálýNájem.cz

Jak pronajmout byt bez starostí? Záda vám kryje služba StálýNájem.cz

Potíže s neplatiči nájemného a jejich časté střídání v bytě, devastace nemovitosti a s tím související finanční ztráty...

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Krátké a pravidelné pauzy na kafe jsou v mnoha zemích samozřejmostí. Jako třeba „fika“. Švédská pauza na kafe, která je...

Bydlení ve Vochově - venkovský klid a Plzeň na dosah

Bydlení ve Vochově   - venkovský klid a Plzeň na dosah

Plzeň jako čtvrté největší město republiky přináší spoustu pracovních příležitostí a patří k sídlům, která nabízejí...

Další z rubriky

Přijďte si v květnu zasportovat do ostravského Avionu

Přijďte si v květnu zasportovat do ostravského Avionu

Nákupní centrum Avion Shopping Park Ostrava se v květnu zaměří na zdravý životní styl. Po zimní přestávce pro své...

Turisté do Moravskoslezského kraje přivezli 8,5 miliardy korun

Dolní Vítkovice jsou nejnavštěvovanějším místem v regionu.

Návštěvnost Moravskoslezského kraje stále roste. Region se nárůstem turistů řadí mezi největší skokany v republice. V...

Atrakce Slavností Ostravaru: Ochutnávka z legendárního pivního tanku

Atrakce Slavností Ostravaru: Ochutnávka z legendárního pivního tanku

V ležáckém sklepě pivovaru Ostravar najdete celkem 178 ležáckých tanků o objemu od 175 do 300 hektolitrů a Ostravar...

Najdete na iDNES.cz