Těšínským Slezskem na horských kolech

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Táhlé hřebeny Těšínských Beskyd, osobité podhorské vesnice s dochovanou lidovou architekturou a zdejší folklor. Oblast Těšínského Slezska je nádherný kus naší země, který je po právu vyhledáván právě pro svou rázovitost a rozmanitost.

Těšínským Slezskem na horských kolech | foto: Těšínské Slezsko

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Navštivte půdu, na které zakořenily tradice několika národů, a jenž oplývá řadou kulturních i přírodních krás.

Těšínské Slezsko leží v pohraniční oblasti severovýchodní části severní Moravy a Slezska a právě díky své poloze se zde můžeme setkat s prolínáním národů a kultur, které probíhá od časů dávno minulých až dodnes. Jedno místo, tři národy. Kulturní bohatství a tradice, ale hlavně dar samotné přírody v zastoupení Těšínských Beskyd. To jsou důvody, pro které byste nás měli navštívit.

Těšínským Slezskem na horských kolech

Těšínské Beskydy skýtají velké množství hezkých výhledů

Návštěvníků Těšínského Slezska neustále přibývá a objevování Těšínských Beskyd na kole se stalo již tradiční záležitostí. Celou oblastí vede řada cykloturistických tras a spojení aktivního odpočinku s poznáváním zdejšího přírodního i kulturního bohatství a turistických atraktivit je čím dál častější. Velmi silné zastoupení zde mají aktivní sportovci a milovníci horských kol, pro které jsou připraveny trasy rozmanitých obtížností. Trasy, jenž vyzkouší vaše schopnosti, prověří vaši fyzickou zdatnost a odhodlání vytrvat. Zároveň však nabídnou všudypřítomnou krásnou přírodu a dech beroucí rozhledy do krajiny.

Těšínským Slezskem na horských kolech

Zdejší oblast nabízí lehký terén i náročné sjezdy

Velmi dobrým společníkem pro poznávání Těšínských Beskyd na kole je portál MTB Beskydy, největší internetový cykloportál pro horská kola v Beskydech. Chcete strávit hezký sportovně laděný rodinný den, nebo pořádně šlápnout do pedálů a prověřit svou fyzickou zdatnost při zdolávání těžkých lesních terénů a náročných horských sjezdů? Ať už se rozhodnete pro kteroukoli eventualitu, vybrat si můžete z tras rozmanitých obtížností. U každé MTB trasy naleznete její podrobný popis, délku, náročnost, převýšení a také přehled atraktivit, které můžete po cestě navštívit. Všechny trasy si můžete stáhnout ve formátu GPX do vaší navigace či smartphonu a mít je tak neustále po ruce.

Javorový - Óstry, to su moje šostry, zpíval Jarek Nohavica. A svou „popularitu“ získaly tyto vrcholy oprávněně. Jsou totiž jako stvořené nejen pro turistiku, ale velmi oblíbené právě milovníky MTB. Vydejte se proto s námi třeba trasou „Z Tyry na Ostrý a Javorový“.

Těšínským Slezskem na horských kolech

Od chaty Javorový se odvážní mohou vydat dolů po sjezdovce

Vyjedete z krásného údolí podhorské vesničky Tyry kolem vrcholu Ostrého k chatě Kozinec a dále k turistické chatě Ostrý. Zde se můžete výborně občerstvit a v případě nutnosti zde mají k dispozici základní vybavení na opravu kola. Následně pokračujete až pod chatu Javorový, z které jsou nádherné rozhledy na město Třinec a Slezské Beskydy. Celková délka trasy činí 32 km, nastoupáte během ní 1381 metrů, ale hlavně zažijete jak nesmlouvavá, náročná, a hlavně krásná krajina Těšínských Beskyd je.

Těšínským Slezskem na horských kolech
Těšínským Slezskem na horských kolech

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Mezi hlavní vrcholy sázkařské sezóny budou patřit v roce 2019 tenisové grandslamy. Prvním z nich, který tradičně začíná...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Obchodování online – vysoké zisky a vysoká rizika, Díl 1.

trading

Uživatelé tradingových platforem mají k dispozici nástroje profesionálních obchodníků s akciemi, ale podceňují často...

Nudíte se? Zkuste rande bez závazků

Nudíte se? Zkuste rande bez závazků

Tajné erotické fantazie žen se stále častěji stávají skutečností na platformách nezávazného seznamování. Dámy zde mohou...

Další z rubriky

Jedenáct tipů na vánoční dárek. Věnujte zážitek z Beskyd

Vyhlídka

Už máte pohromadě všechny vánoční dárky? Pokud ještě přemýšlíte, čím potěšit vaše blízké, zkuste to s dárkem v podobě...

Přijďte si zalyžovat do Těšínských Beskyd. Máme nové sedačkové lanovky

Přijďte si zalyžovat do Těšínských Beskyd

Také letos bude nabídka lyžařských areálů v Těšínském Slezsku představovat důležité zprávy pro lyžaře a sněhové...

Moravskoslezský kraj, to je zimní dovolená bez starostí

Lysá hora

Každý rok se v zimě severní Moravou a Slezskem vinou běloskvoucí stuhy upravených běžkařských tras splétajících se do...

Najdete na iDNES.cz