Soutěž je tady již 5. rokem a jak sami pořadatelé přiznávají ten „půlkulatý“ pátý ročník chtějí tak trošku přiblížit tomu prvnímu. Stejně jako v první ročníku i letos je soutěž určena jen pro firmy kategorie malý a střední podnik. Přihlašovat se tedy mohou fyzické osoby, mikropodniky, malé a střední podniky se sídlem v Moravskoslezském kraji.
„Jako každým rokem čeká na firmy na prvních místech finanční odměna. Vítěz obdrží 50.000 korun, firmy na 2. a 3. místě pak 30 a 10 tisíc korun. Myslím si ale, že finanční odměna není pro firmy rozhodujícím faktorem pro boj o titul Inovační firma. Stěžejní je ocenění za dlouhodobou vynikající práci v oblasti inovací a zviditelnění nejen u nás v regionu,“ dodal k soutěži náměstek hejtmana kraje Jan Krkoška.
I v letošním roce byla otevřena kategorie Junior inovátor, jejímž cílem je podpora a zviditelnění technických talentů. Žáci a studenti, kteří se zajímají o inovace i novodobé trendy, mohli své projekty přihlašovat do konce školního roku.
Od 18. září se do soutěže zapojí i laická veřejnost a to formou veřejného hlasování. Veřejnost si sama může zvolit, která firma je nejinovativnější. Hlasování bude připraveno na webových stránkách soutěže a potrvá do 6. října.
Kdo vyhrál loni
V loňském roce si nejvyšší ocenění v kategorii malý a střední podnik odnesla firma CROSS NETWORK INTELLIGENCE s.r.o., za softwarový produkt CROSS, který je určen pro podporu a řízení operativních procesů telekomunikačních a utilitních společností.
V kategorii velký podnik vyhrála společnost Varroc Lighting Systems, s.r.o., přičemž sám manažer vývoje LED modulu zdůraznil, že inovace jsou pro společnost prioritou a důraz je kladen zejména na jejich vlastní výzkum a vývoj nejnovějších řešení v automobilové a osvětlovací technice.
Kdo převezeme pátého inovačního oskara v kategorii malý a střední podnik se dozvíme až 7. listopadu, ale možnost přihlášení stále trvá, a to až do 15. září.
Veškeré podmínky a podrobné informace k soutěži jsou k nalezení na stránkách www.inovacnifirma-msk.cz.