Projděte se po medvědích tlapkách a poznejte Beskydy

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Patříte k milovníkům Beskyd a máte pocit, že turistické chodníky už znáte jako své boty? Toužíte po nějakém novém výletu? Nebo se vám prostě už nechce podnikat náročnou túru na některý z beskydských vrcholů, ale chcete jít cestou, kterou zvládne každý?

Malenovice | foto: BESKYDHOST

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Pokud jste si alespoň na jednu z těchto tří otázek odpověděli kladně, rádi se možná dozvíte, že kromě klasických turistických tras vznikl v oblasti Lysé hory a Smrku, v údolí řeky Ostravice ještě jeden systém značených stezek. Říká se mu Po medvědích tlapkách a je určen všem, od rodičů s malými dětmi až po seniory. Každá z pěti stezek tvoří vždy okruh, takže pokud jste přijeli autem, můžete někde zaparkovat a značky vás zase dovedou do místa, odkud jste vyrazili. 

Navíc díky okruhům nepůjdete stejnou cestou tam a zpět. Poznání je tedy o to více. Stačí se kdekoliv napojit na značku se symbolem medvídka, který je vymalován nějakou z barev okruhů. Jednotlivé stezky, popisy a mapy najdete na webové stránce Po medvědích tlapkách, v infocentrech a také v místních restauracích, hotelích a penzionech, jejichž majitelé se do projektu zapojili.

Pohled do údolí řeky Ostravice

Pohled do údolí řeky Ostravice

Beskydy pohodově

Přestože půjdete po stopách medvědích tlapek, nebojte se, určitě vás cesta nepotáhne do koruny statných smrků či do neprostupných houštin. Naopak, především jde o pohodu a příjemný zážitek, takže cesty medvědích tlapek vedou sice málo známými místy, ale na druhou stranu vždy na nich najdete nějaké přírodní či „vlastivědné“ zajímavosti, které se nacházejí v oblasti obcí Ostravice, Malenovice a Čeladná.

Peřeje na Ostravici

Peřeje na Ostravici

Takže třeba žlutá stezka medvědích tlapek vás zavede k Medvědí skále, kterou znají jen opravdoví znalci krajiny pod Lysou horou. Ze skály váš čekají neopakovatelné výhledy na obec Ostravice a na okolní hory. Pokud chcete poznat něco z historie této oblasti a vypravit se třeba po stopách básníka Petra Bezruče, pak zvolte oranžový okruh. Zavede vás ke srubu, kde Bezruč trávil poslední léta svého života a poznáte jedno z nejromantičtějších míst Beskyd – peřeje na řece Ostravici

Ondřejník

Ondřejník

Pokud se chcete na Lysou horu podívat zpovzdálí, lze doporučit stezku modrou. Vede stráněmi a lesy pod hřebenem hory Ondřejník a skoro pořád budete mít Lysou horu v dohledu. Asi nejhezčí je pak výhled od kapličky, odkud prý do podzemí prchal místní, dodnes známý, zbojník Ondráš.

Fotogalerie

Cesty vedou místy, kde se dá dobře občerstvit, a to většinou ve stylových místních hospůdkách. Ať už jedete do Beskyd na dovolenou, na víkend nebo „jen“ na jednodenní výlet, tak vězte, že pokud se vydáte po medvědích tlapkách, výpravy si budete užívat.

www.pomedvedichtlapkach.cz/

Projekt vznikl za podpory Moravskoslezského kraje a je podporován obcemi Ostravice a Malenovice.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Mezi hlavní vrcholy sázkařské sezóny budou patřit v roce 2019 tenisové grandslamy. Prvním z nich, který tradičně začíná...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Obchodování online – vysoké zisky a vysoká rizika, Díl 1.

trading

Uživatelé tradingových platforem mají k dispozici nástroje profesionálních obchodníků s akciemi, ale podceňují často...

Nudíte se? Zkuste rande bez závazků

Nudíte se? Zkuste rande bez závazků

Tajné erotické fantazie žen se stále častěji stávají skutečností na platformách nezávazného seznamování. Dámy zde mohou...

Další z rubriky

FPF v Opavě nabízí zcela výjimečné kombinace oborů pod jednou střechou

Roboti z Ústavu informatiky

Filozoficko-přírodovědecká fakulta Slezské univerzity v Opavě je moderní a dynamická vzdělávací instituce. Nabízí...

Předvánoční veselí na opavském Dolňáku

Předvánoční veselí na opavském Dolňáku

Opavské Vánoční trhy zvou také letos na skvělý program, řemesla a tradice. Dolní náměstí bude od 25. listopadu až do...

Jedenáct tipů na vánoční dárek. Věnujte zážitek z Beskyd

Vyhlídka

Už máte pohromadě všechny vánoční dárky? Pokud ještě přemýšlíte, čím potěšit vaše blízké, zkuste to s dárkem v podobě...

Najdete na iDNES.cz