Přijďte si zalyžovat do Těšínských Beskyd. Máme nové sedačkové lanovky

  7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Také letos bude nabídka lyžařských areálů v Těšínském Slezsku představovat důležité zprávy pro lyžaře a sněhové nadšence. I když lyžařská sezóna začala později, lyžařská střediska se nyní mohou těšit ideálním podmínkám. Lyžuje se doslova všude!

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Sedačková lanovka | foto: Regionální rada rozvoje a spolupráce se sídlem v Třinci, z.s.

Tuto zimní sezónu budou nově spuštěny dvě sedačkové lanovky a to ve SKI areálu Mosty u Jablunkova a Ski areálu Severka v Dolní Lomné.

Ski areál Mosty u Jablunkova se rozprostírá v nadmořské výšce 550 až 700 metrů nad mořem, nachází se jen pár kilometrů od česko-slovenského hraničního přechodu Mosty u Jablunkova – Svrčinovec. Ve středisku bude tuto zimní sezónu nově spuštěna čtyřsedačková lanová dráha přibližně za 25 milionů korun, která nahradí dva přes 20 let staré vleky. Trasa lanovky, která za hodinu přepraví až 1300 lidí, má převýšení téměř 150 metrů. Devět stožárů lanovky vyrostlo na místě jednoho z vleků, druhý vlek provozovatele zrušili a částečně tím rozšířili prostor pro lyžaře. Ve středisku se nacházejí 4 sjezdovky v celkové délce 2,1 km. Lanovka bude v provozu rovněž v létě, kdy bude areál doplněn o singletrailové MTBtrasy.

Bohatá nabídka služeb je ojedinělá nejen svou rozmanitostí, ale také cenami. Lyžařské středisko provozuje večerní lyžování díky intenzivnímu osvětlení sjezdovek, nechybí snouwpark pro milovníky snowboardingu a pro začátečníky je připravená lyžařská škola. Na své si přijdou i příznivci běžek, protože je v areálu více jak 44 kilometrů upravovaných běžeckých tratí. Služby zde poskytuje značkový ski servis a nechybí ani horská služba. Nejen děti, ale i dospělí si užijí zábavu na bobové dráze, která je v provozu po celý rok. 

Ke službám střediska dále patří ski servis, půjčovna sportovního vybavení a bezplatné parkoviště. Ubytování je k dispozici ve srubovém hotelu přímo pod sjezdovkou. Kromě místních specialit v hotelu nabízí areál možnost občerstvení v bufetu na svahu. Běhen zimního období je středisko velmi vyhledávané, a to díky upraveným sjezdovkám a cenám.

Přijďte si zalyžovat do Těšínských Beskyd

Sedačková lanovka

Ve Ski areálu Severka bude tuto sezónu spuštěna nová dvojsedačková lanovka. Nyní se Ski areál Severka raduje ze čtyř lyžařských vleků, které vedou na zdejší sjezdovky a celková délka sjezdovek je přes dva kilometry. Nejdelší sjezdovka má více jak jeden kilometr. Abychom však zůstali u informací o lanové dráze, je nutno zmínit, že kapacitní přeprava bude zhruba 1200 osob za hodinu.

Dnes již jen málokdo ví, že také v Dolní Lomné v Beskydech v areálu Severka již kdysi lanovka byla. Jednalo se o neodpojitelnou jednosedačku vyrobenou svépomocí s velmi nízkým vedením lana, byl to v podstatě takový lanovkový vlek. Zrušena byla v 80. letech v souvislosti s výstavbou lyžařského vleku Tatrapoma H180, která je v provozu dodnes. 

Lyžařský areál Severka se nachází v oblasti Těšínských Beskyd (965 m n. m.) na severním svahu vrchu Kostelka v katastru obce Dolní Lomná. Ski areál je vhodný jak pro rodiny s dětmi, pro začátečníky a pokročilé, tak i pro náročnější a zkušenější lyžaře, snowboardisty, kteří mohou využít nový snowpark s boxy i raily, a běžkaře, kteří mají k dispozici hřebenovou trasu. Středisko je taktéž ideální pro pořádání školních lyžařských kurzů. Na vrcholu se návštěvníkům nabízí krásný výhled na Malou Fatru i na vzdálenější Tatry.

Přijďte si zalyžovat do Těšínských Beskyd

Lyžařské středisko Kempaland – Bukovec se rozprostírá v nadmořské výšce 571 metrů nad mořem. Sjezdovka o délce 600 metrů se nachází přímo na severní straně kopce Kempa. Automatické zasněžování zajišťuje dostatek sněhové pokrývky po celé zimní období. Převýšení 120 metrů je vhodné pro začátečníky, děti, ale také pokročilé a náročnější lyžaře. V lyžařském středisku Kempaland nechybí večerní lyžování a návštěvníci mohou využít služeb lyžařské a snowboardové školy.

 Pro nejmenší je připraven dětský sněhový koutek a dětská lyžařská škola, v níž si vaše ratolesti užijí hodně legrace. Po příjezdu do ski areálu můžete nechat své auto na osvětleném parkovišti o kapacitě 100 míst, které je zcela zdarma. Přepravu lyžařů na svazích zajišťuje vlek Poma, lanový vlek a dětský přepravní pás. Úprava sjezdovek probíhá každý den, což jistě oceníte. Pokud jsou dobré sněhové podmínky, jsou upravovány i běžecké tratě napojené na Gírovskou magistrálu.

Přijďte si zalyžovat do Těšínských Beskyd

Ski areál Řeka odjakživa patří k nejoblíbenějším lyžařským střediskům v Beskydech. Oba lyžařské vleky se nachází v moravskoslezských Beskydech, blízko města Třinec, na konci obce Řeka. Velký vlek na červené sjezdovce je 1170 m dlouhý. Sjezdovka začíná na hřebenu v nadmořské výšce 930 m n.m. a v délce cca 1300 m klesá o 390m k dolní stanici vleku. Tento vlek jako jeden z mála vleků v Beskydech vede z údolí (cesta, parkoviště) až na hřeben (950 m n.m.), takže ho mohou využít i běžkaři. Z horní stanice se návštěvníkům nabízejí krásné výhledy na okolní hory Těšínských Beskyd a Polských Beskyd. 

Průměrný sklon sjezdovky však přesahuje 30°, což ji řadí k těm obtížnějším. Ve vzdálenosti 50m od dolní stanice je vysokokapacitní parkoviště. Malý vlek na modré sjezdovce má délku 380 m. Sjezdovka je v celé své délce velmi široká a rovná. Má mírný sklon a proto je rájem pro rodinné lyžování s dětmi, pro vyznavače carvingu a funcarvingu. Celá sjezdovka je osvětlena a nabízí večerní lyžování (pondělí - neděle). Z modré sjezdovky je nádherný výhled do údolí směrem na Těšínsko. Obě sjezdovky jsou v celé délce a šířce uměle zasněžovány. Jako doplňkové služby vám pro tuto sezónu nabízejí teplé a studené občerstvení.

Přijďte si zalyžovat do Těšínských Beskyd

Ski areál Hrádek,malé komorní lyžařské středisko, nabízí denně upravené sjezdovky a také dva vleky od 250m do 0,5 km s převýšením až 95m o celkové kapacitě 1300 oso za hodinu. Velmi pěkné je i večerní lyžováním až 95 m o celkové kapacitě 1300 osob za hodinu. Velmi pěkné je i večerní lyžování. Ve středisku Hrádek neexistují žádné fronty, což každý návštěvník jistě ocení. Nabízí vám levné a kvalitní lyžování, můžete využít různých slev pro skupiny, děti, seniory a rodiny.

 V areálu je pro návštěvníky k dispozici bezplatné parkoviště a také levné ubytování. Sjezdovky jsou vhodné jak pro děti, tak i začátečníky, pokročilé a profesionály. Nenechte si ujít skvělé lyžování ve ski areálu Hrádek.

Všechny tyto Ski areály nabízejí držitelům Těšínské Slezsko Region Card další slevy!

Kartu hosta Těšínské Slezsko Region Card obdržíte zdarma v rámci ubytování u některého ze smluvních partnerů nebo si ji můžete zakoupit v některém z turistických informačních center v celé turistické oblasti Těšínské Slezsko.

Těšínským Slezskem na horských kolech
Těšínským Slezskem na horských kolechUžijte si lyžování levněji s Těšínské Slezsko Region Card

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Obujte se do toho! Vyrazte za zážitkem ze svého 1. běžeckého závodu

Obujte se do toho! Doběhněte si pro zážitek ze svého 1. běžeckého závodu

Nazujte běžecké boty a rozběhněte se. Pro radost z pohybu. Pro zážitky. Pro lepší formu i postavu. Nebo třeba proto,...

Nekvalitní aktovka ničí zdraví vašich dětí

Nekvalitní aktovka ničí zdraví vašich dětí

Děti jsou to nejcennější, co máme. Proto by rodiče každého školáka měli být při výběru školní aktovky nebo batohu...

5 trendy sedaček, které rozzáří váš interiér

Sedačka Sammy se hodí do velkých obývacích pokojů.

Chystáte se obléct svůj obývací pokoj do nového designu? Mrkněte se na trendy sedačky, které váš interiér doladí,...

Výhody SSOŠ a Gymnázia Bean? Individuální přístup a atraktivní obory

Výhody SSOŠ a Gymnázia Bean? Individuální přístup a atraktivní obory

Ať již přemýšlíte, kam dát studovat svého potomka, až skončí základní školu, či byste si sami chtěli rozšířit vzdělání,...

Obujte se do toho! Vyrazte za zážitkem ze svého 1. běžeckého závodu

Obujte se do toho! Doběhněte si pro zážitek ze svého 1. běžeckého závodu

Nazujte běžecké boty a rozběhněte se. Pro radost z pohybu. Pro zážitky. Pro lepší formu i postavu. Nebo třeba proto,...

Další z rubriky

Turisté se mohou projet po Slezské Hartě na elektrolodi

Loď Harta sveze až 45 výletníků, také kola a kočárky

Od letošní sezóny je dalším lákadlem pro turisty unikátní elektroloď. Zájemci si od poloviny tohoto měsíce mohou užít...

Atrakce Slavností Ostravaru: Ochutnávka z legendárního pivního tanku

Atrakce Slavností Ostravaru: Ochutnávka z legendárního pivního tanku

V ležáckém sklepě pivovaru Ostravar najdete celkem 178 ležáckých tanků o objemu od 175 do 300 hektolitrů a Ostravar...

FOKUS optik upozorňuje: Příspěvek na brýle od pojišťovny jen do 31. 7.

FOKUS optik upozorňuje: Příspěvek na brýle od pojišťovny získáte pouze do 31....

Málokdo ví, že již pouze do 31. července budou zdravotní pojišťovny přispívat na brýle lidem starším 14 let. Podle...

Najdete na iDNES.cz