Předvánoční veselí na opavském Dolňáku

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Opavské Vánoční trhy zvou také letos na skvělý program, řemesla a tradice. Dolní náměstí bude od 25. listopadu až do 23. prosince plné milých setkání a zábavy pro celou rodinu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Předvánoční veselí na opavském Dolňáku | foto: Statutární město Opava

Také v letošním roce se mohou návštěvníci Opavy těšit na bohatý, téměř měsíc trvající program.

Předvánoční veselí na opavském Dolňáku

Mezi největší lákadla programu patří například koncert Anety Langerové, Ivana Mládka a jeho Banjo Bandu, Davida Krause s kapelou nebo například unikátní andělská show s 13 m vysokou loutkou obřího anděla v podání Divadla Kvelb. Radost určitě udělá také koncert Milana Peroutky a kapely Perutě či Davida Stypky a Bandjeez. 

Chybět nebude ani oblíbené řemeslné městečko, které na Dolním náměstí vyroste v závěru vánočních trhů od 19. do 22. prosince, nejrůznější tvořivé dílny, vánoční a hudební programy, které budou vyplňovat předvánoční čas na Dolním náměstí každý den až do 23. prosince.

Předvánoční veselí na opavském Dolňáku

„Na začátku trhů děti opět navštíví také Ježíškův pošťák s pravým opavským vánočním dopisním papírem. Stejně jako loni budou moci děti i dospělí svá přání symbolicky odeslat přímo v Ježíškově poště, která bude na náměstí umístěna po celou dobu konání trhů,“ uvedla Magdaléna Hájková z kanceláře primátora, která má organizaci vánočních trhů na starost.

Na trzích se představí také opavské příspěvkové organizace a školy, nebude chybět tradiční folklorní program v režii Střediska volného času, program Opavské kulturní organizace nebo podvečer se Slezským divadlem, programy ZUŠ Opava a již tradičně se v prodejním stánku bude prezentovat také SŠ hotelnictví a služeb a VOŠ či opavská zemědělka s výrobou adventních věnců. 

„Po dobu konání vánočních trhů budou mít lidé také možnost každý den mezi 16. až 20. hodinou vystoupit na věž radnice Hláska,“ dodala Magdaléna Hájková s tím, že bližší informace získají zájemci v Turistickém informačním centru Opava.

Předvánoční veselí na opavském Dolňáku

Kromě tradičního řemeslného městečka na závěr trhů bude součástí programu také řemeslný jarmark 2. adventní neděli, kdy na náměstí a v zázemí v Myší díře budou moci lidé načerpat inspirace na originální vánoční dárky místních výrobců.

Pestrá bude také nabídka prodejců, kterou se vyplatí sledovat průběžně. Prodejci se ve stáncích budou stejně jako v uplynulých letech střídat a nabízet budou sortiment od punče přes nejrůznější dobroty, rukodělné výrobky, dekorace až po originální dárkové předměty.

Předvánoční veselí na opavském Dolňáku

Opavský betlém se opět rozroste

Dřevěný betlém, který na zakázku města vyrobili v roce 2016 studenti Střední školy průmyslové a umělecké a Středního odborného učiliště stavebního v Opavě, se v letošním roce opět rozroste. Loni ke svaté rodině přibyla zvířátka, letos to budou postavy tří králů, které opět vyrábí studenti Střední školy průmyslové a umělecké. Betlém bude náměstí zdobit po celou dobu konání trhů i přes vánoční svátky.

Kompletní program je k dispozici na stránkách města Opavy: http://www.opava-city.cz/cs/vanoce. Aktuality sledujte na oficiálním profilu Vánočních trhů Opava: https://www.facebook.com/vanoceopava/. Přejeme Vám hezké předvánoční zážitky v Opavě!

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Vědci zjistili, kdy je nejlepší čas pro pauzu na kafe

Vědci zjistili, kdy je nejlepší čas pro pauzu na kafe

Také si dáváte první kafe v práci hned po ránu? Tak si běžte k nadřízeným pro pochvalu. Vědci právě prokázali, že jste...

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Pokud se zajímáte o dřevostavby, možná vás bude zajímat, jak vlastně moderní dřevostavba vzniká, a pokud si ji...

Jak pronajmout byt bez starostí? Záda vám kryje služba StálýNájem.cz

Jak pronajmout byt bez starostí? Záda vám kryje služba StálýNájem.cz

Potíže s neplatiči nájemného a jejich časté střídání v bytě, devastace nemovitosti a s tím související finanční ztráty...

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Krátké a pravidelné pauzy na kafe jsou v mnoha zemích samozřejmostí. Jako třeba „fika“. Švédská pauza na kafe, která je...

Bydlení ve Vochově - venkovský klid a Plzeň na dosah

Bydlení ve Vochově   - venkovský klid a Plzeň na dosah

Plzeň jako čtvrté největší město republiky přináší spoustu pracovních příležitostí a patří k sídlům, která nabízejí...

Další z rubriky

ODISky prvňáčkům zdarma

ODISky prvňáčkům zdarma

Dopravní podnik Ostrava opět nabízí letošním prvňáčkům jejich první ODISku zcela zdarma. Pokud v období od 2. května do...

Turisté do Moravskoslezského kraje přivezli 8,5 miliardy korun

Dolní Vítkovice jsou nejnavštěvovanějším místem v regionu.

Návštěvnost Moravskoslezského kraje stále roste. Region se nárůstem turistů řadí mezi největší skokany v republice. V...

Přijďte si v květnu zasportovat do ostravského Avionu

Přijďte si v květnu zasportovat do ostravského Avionu

Nákupní centrum Avion Shopping Park Ostrava se v květnu zaměří na zdravý životní styl. Po zimní přestávce pro své...

Najdete na iDNES.cz