Ostravská Muzejní noc slaví desetileté výročí v prvorepublikovém kabátě

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Ostravská muzejní noc se v sobotu 9. června uskuteční po desáté. Festival od pěti hodin do půlnoci oživí město a rozšíří povědomí o kulturním životě. Letos představí své zázemí 36 institucí a vstupné se nikde neplatí.

Ostravská Muzejní noc slaví desetileté výročí v prvorepublikovém kabátě | foto: Archiv Ostravská muzejní noc

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

V rámci oslav stého výročí republiky oživí festival jízdy veteránů a velocipedistů, ale i kabaretní a swingový program. Zahajovat se bude vypouštěním balonků v barvě trikolory. Už od 17.30 je budou před budovou Nové radnice v Ostravě rozdávat zdarma.

„Již deset let Ostravskou muzejní noc pořádá Galerie výtvarného umění v Ostravě ve spolupráci s Ostravským muzeem. Zapojuje se však i Hasičské muzeum města Ostravy, Muzeum a galerii Mlejn, Národní zemědělské muzeum nebo Železniční muzeum moravskoslezské. Ostravská muzejní noc ale není jen o muzeích. Účastní se jí také galerie, například Výstavní síň Sokolská 26, Industrial Gallery, Galerie Magna, Výtvarné centrum Chagall, Milan Dobeš Museum, Industrial Gallery, Slezskoostravská galerie, Galerie Jáma 10 anebo Plato,“ vyjmenovává Jana Malášek Šrubařová, koordinátorka festivalu.

Ostravská Muzejní noc slaví desetileté výročí v prvorepublikovém kabátě

„Svou pracovnou, která nese nesmazatelný otisk prvorepublikového lesku a elegance návštěvníky provede primátor Tomáš Macura a zpřístupněná bude i vyhlídka z radniční věže,“ doplňuje Andrea Weglarzyová koordinátorka festivalu a dodává: „Nově se do festivalu zapojily Národní zemědělské muzeum a Radnice obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, jejíž historickou budovou provede zájemce starostka Petra Bernfeldová a prohlídku zpestří koncerty Pop Academy.“

Ostravská Muzejní noc slaví desetileté výročí v prvorepublikovém kabátě

Také Knihovna města Ostravy a Moravskoslezská vědecká knihovna ladí program v duchu první republiky. Stará aréna se například promění na prvorepublikový kabaret s názvem Chlupatý kaktus. V Centru PANT se vyfotíte v prvorepublikovém fotokoutku. Denní starosti nevidomých a orientaci v prostoru si vyzkoušíte v TyfloCentru Ostrava. 

V centru města si můžete prohlédnout budovu Českého rozhlasu Ostrava s nádherným prvorepublikovým schodištěm. Hudební program připravili v Janáčkově filharmonii Ostrava, Lidové konzervatoři a Múzické škole a také v rámci Slezské lilie v Katedrále Božského spasitele a v Kostele svatého Václava. Je třeba také připomenout Důl Michal a Národní památkový ústav.

Ostravská muzejní noc láká návštěvníky především dovnitř kulturních institucí, ale vzhledem ke krásnému počasí jsou programy připraveny i pro venkovní prostory. V Cooltour si užijete zahradní večírek Garden Chill. Grilovat můžete i na terase Kavárny Atlantik. Malba airsoftovou pistolí je připravena na zahradě Střední umělecké školy Ostrava. Venku vás také uvítají v Miniuni a v depozitáři Dopravního podniku Ostrava. Antikvariát a klub Fiducia uspořádá venkovní literárně-fotbalový večírek a artisti festivalu Cirkulum oživí porubskou Hlavní třídu,“vysvětluje Andrea Węglarzyová.

Ostravská Muzejní noc slaví desetileté výročí v prvorepublikovém kabátě

„Jsem velmi rád, že Moravskoslezský kraj podporuje tak významnou akci, jakou je Ostravská muzejní noc. Svým věhlasem a oblíbeností přesahuje hranice kraje, což těší nejen mne, ale jistě také organizátory. Ostravskou muzejní noc kraj podporuje už od roku 2009 finančně i záštitou a velmi si vážím toho, že mohu být u slavnostního zahájení, kde je každý rok skvělá atmosféra!,“ uzavírá Lukáš Curylo, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje, který nad festival převzal záštitu.

Podrobné informace o programu včetně časového harmonogramu a jízdních řádů Ostravské muzejní noci naleznete na webu, Facebooku a v tištěných brožurkách.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Mezi hlavní vrcholy sázkařské sezóny budou patřit v roce 2019 tenisové grandslamy. Prvním z nich, který tradičně začíná...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Obchodování online – vysoké zisky a vysoká rizika, Díl 1.

trading

Uživatelé tradingových platforem mají k dispozici nástroje profesionálních obchodníků s akciemi, ale podceňují často...

Nudíte se? Zkuste rande bez závazků

Nudíte se? Zkuste rande bez závazků

Tajné erotické fantazie žen se stále častěji stávají skutečností na platformách nezávazného seznamování. Dámy zde mohou...

Další z rubriky

Jedenáct tipů na vánoční dárek. Věnujte zážitek z Beskyd

Vyhlídka

Už máte pohromadě všechny vánoční dárky? Pokud ještě přemýšlíte, čím potěšit vaše blízké, zkuste to s dárkem v podobě...

FPF v Opavě nabízí zcela výjimečné kombinace oborů pod jednou střechou

Roboti z Ústavu informatiky

Filozoficko-přírodovědecká fakulta Slezské univerzity v Opavě je moderní a dynamická vzdělávací instituce. Nabízí...

Ostravský Avion Shopping Park nabízí program pro celou rodinu

Ostravský Avion Sport Park nabídne v srpnu speciální program pro celou rodinu.

Avion Shopping Park Ostrava se dlouhodobě snaží přinášet svým zákazníkům radost z nakupování a také možnost aktivně...

Najdete na iDNES.cz