Ostravská Muzejní noc slaví desetileté výročí v prvorepublikovém kabátě

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Ostravská muzejní noc se v sobotu 9. června uskuteční po desáté. Festival od pěti hodin do půlnoci oživí město a rozšíří povědomí o kulturním životě. Letos představí své zázemí 36 institucí a vstupné se nikde neplatí.

Ostravská Muzejní noc slaví desetileté výročí v prvorepublikovém kabátě | foto: Archiv Ostravská muzejní noc

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

V rámci oslav stého výročí republiky oživí festival jízdy veteránů a velocipedistů, ale i kabaretní a swingový program. Zahajovat se bude vypouštěním balonků v barvě trikolory. Už od 17.30 je budou před budovou Nové radnice v Ostravě rozdávat zdarma.

„Již deset let Ostravskou muzejní noc pořádá Galerie výtvarného umění v Ostravě ve spolupráci s Ostravským muzeem. Zapojuje se však i Hasičské muzeum města Ostravy, Muzeum a galerii Mlejn, Národní zemědělské muzeum nebo Železniční muzeum moravskoslezské. Ostravská muzejní noc ale není jen o muzeích. Účastní se jí také galerie, například Výstavní síň Sokolská 26, Industrial Gallery, Galerie Magna, Výtvarné centrum Chagall, Milan Dobeš Museum, Industrial Gallery, Slezskoostravská galerie, Galerie Jáma 10 anebo Plato,“ vyjmenovává Jana Malášek Šrubařová, koordinátorka festivalu.

Ostravská Muzejní noc slaví desetileté výročí v prvorepublikovém kabátě

„Svou pracovnou, která nese nesmazatelný otisk prvorepublikového lesku a elegance návštěvníky provede primátor Tomáš Macura a zpřístupněná bude i vyhlídka z radniční věže,“ doplňuje Andrea Weglarzyová koordinátorka festivalu a dodává: „Nově se do festivalu zapojily Národní zemědělské muzeum a Radnice obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, jejíž historickou budovou provede zájemce starostka Petra Bernfeldová a prohlídku zpestří koncerty Pop Academy.“

Ostravská Muzejní noc slaví desetileté výročí v prvorepublikovém kabátě

Také Knihovna města Ostravy a Moravskoslezská vědecká knihovna ladí program v duchu první republiky. Stará aréna se například promění na prvorepublikový kabaret s názvem Chlupatý kaktus. V Centru PANT se vyfotíte v prvorepublikovém fotokoutku. Denní starosti nevidomých a orientaci v prostoru si vyzkoušíte v TyfloCentru Ostrava. 

V centru města si můžete prohlédnout budovu Českého rozhlasu Ostrava s nádherným prvorepublikovým schodištěm. Hudební program připravili v Janáčkově filharmonii Ostrava, Lidové konzervatoři a Múzické škole a také v rámci Slezské lilie v Katedrále Božského spasitele a v Kostele svatého Václava. Je třeba také připomenout Důl Michal a Národní památkový ústav.

Ostravská muzejní noc láká návštěvníky především dovnitř kulturních institucí, ale vzhledem ke krásnému počasí jsou programy připraveny i pro venkovní prostory. V Cooltour si užijete zahradní večírek Garden Chill. Grilovat můžete i na terase Kavárny Atlantik. Malba airsoftovou pistolí je připravena na zahradě Střední umělecké školy Ostrava. Venku vás také uvítají v Miniuni a v depozitáři Dopravního podniku Ostrava. Antikvariát a klub Fiducia uspořádá venkovní literárně-fotbalový večírek a artisti festivalu Cirkulum oživí porubskou Hlavní třídu,“vysvětluje Andrea Węglarzyová.

Ostravská Muzejní noc slaví desetileté výročí v prvorepublikovém kabátě

„Jsem velmi rád, že Moravskoslezský kraj podporuje tak významnou akci, jakou je Ostravská muzejní noc. Svým věhlasem a oblíbeností přesahuje hranice kraje, což těší nejen mne, ale jistě také organizátory. Ostravskou muzejní noc kraj podporuje už od roku 2009 finančně i záštitou a velmi si vážím toho, že mohu být u slavnostního zahájení, kde je každý rok skvělá atmosféra!,“ uzavírá Lukáš Curylo, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje, který nad festival převzal záštitu.

Podrobné informace o programu včetně časového harmonogramu a jízdních řádů Ostravské muzejní noci naleznete na webu, Facebooku a v tištěných brožurkách.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Dieta, která chutná! Lucie díky ní zhubla 14 kilogramů za 2 měsíce!

Dieta, která chutná! Lucie díky ní zhubla 14 kilogramů za 2 měsíce!

Hubnutí vlastně není žádná věda. Stačí naučit své tělo, aby spalovalo tuky a budovalo svaly. Jenže jak toho dosáhnout?...

Umělá inteligence úspěšně dokončila dílo Antonína Dvořáka

Antonín Dvořák

Dvořákův rozepsaný fragment si nastudovala a úspěšně dokončila umělá inteligence AIVA. Vznikl tak unikátní kulturní...

Tichá tepelná čerpadla vám pohodlí domova nenaruší

Tichá tepelná čerpadla vám pohodlí domova nenaruší

Tepelná čerpadla prošla v uplynulých 20 letech významnými konstrukčními změnami a výrobci vždy dbali především na...

Pokoří Češi v klíčovém boji Němce? Vsaďte si a získejte 500 Kč zdarma!

Pokoří Češi v klíčovém boji Němce? Vsaďte si a získejte 500 Kč zdarma!

Začínají klíčové chvíle hokejového mistrovství světa. Osm nejlepších týmů se srovnalo do pavouka pro play-off a...

Hrrr na Rakušany! Vsaďte si a získejte 500 Kč zdarma!

Hrrr na Rakušany! Vsaďte si a získejte 500 Kč zdarma!

Česká reprezentace za sebou na světovém šampionátu na Slovensku už má pět zápasů. Nyní čeká tým trenéra Miloše Říhy...

Další z rubriky

Sedm důvodů, proč studovat VŠB – Technickou univerzitu Ostrava

Rektorát

Studujte techniku, ekonomii nebo přírodní vědy v Ostravě. Přinášíme vám důvody, proč si vybrat zrovna VŠB – Technickou...

Železné srdce Třinecka začalo bít před 180 lety

Železné srdce Třinecka začalo bít před 180. lety

Bylo to 1. dubna 1839. Jaro se ještě nedostalo ke slovu. Všude plno bláta, chladné ráno. Na dřevěnou plošinu s obrubou...

Jaro v Zoo Ostrava

Plameňák kubánský

Jaro je spjato s probouzením přírody, k čemuž rozhodně patří i rození a líhnutí mláďat. Také v Zoologické zahradě a...

Najdete na iDNES.cz