Návštěvníci krajského úřadu si připomenou 30 let od sametu

  0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Blížící se kulaté výročí sametové revoluce si návštěvníci Krajského úřadu Moravskoslezského kraje připomenou na dni otevřených dveří. V Den české státnosti - v sobotu 28. září 2019 mezi 10. a 14. hodinou - si lidé prohlédnou prostory hejtmanství, pobaví se a dozví se spoustu zajímavých informací.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Návštěvníci krajského úřadu si připomenou 30 let od sametu | foto: Moravskoslezský kraj

„Den otevřených dveří je skvělou příležitostí představit krajský úřad jinou formou, než oficialitami v běžné úřední dny. Chceme lidem z Moravskoslezského kraje ukázat, jak to u nás vypadá a pobavit je. Také si společně připomeneme, co se v republice dělo před třiceti lety. Doufám, že o návštěvu hejtmanství bude minimálně stejný zájem jako v minulém roce,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák s tím, že se i letos vedení kraje setká při volné debatě s občany, která je naplánovaná na 12 hodin v sále krajského zastupitelstva.

„V době před sametovou revolucí, kterou si budeme připomínat, bylo oblíbené trampování. Sedělo se u ohně, probíral se normální život i politika, zpívaly se písničky od Nedvědů až ke Krylovi nebo Hutkovi. Tyto chvíle se nám vrátí před krajským úřadem. Věřím, že trampové ještě nevymřeli, a tak budu mít radost, když vezmou kytary a přijdou za námi k hejtmanství,“ pozval hejtman kraje Ivo Vondrák a dodal, že kromě zpívání s kytarou čeká návštěvníky i další doprovodný program. Vystoupí školní kapely i profesionální hudebníci, například skupina Banda Del Caffe nebo loňská vítězka Superstar Tereza Mašková.

Program nabídne také tvořivé dílny, výstavu reportážních fotografií z revoluční doby, kvízy nebo například vývoj módních trendů posledních tří desítek let.

„Jsem přesvědčený, že si na dni otevřených dveří najde každý z návštěvníků něco, co ho zaujme. Jsem rád, že se do programu opět zapojí i zaměstnanci úřadu. Provedou zájemce prostorami úřadu, kam by se jindy nedostali. Uvidí například, kde jedná Rada Moravskoslezského kraje, prohlédnou si kancelář hejtmana nebo místnost, kde se pravidelně schází krajští zastupitelé,“ řekl ředitel Krajského úřadu Moravskoslezského kraje Tomáš Kotyza.

Na hejtmanství se v sobotu 28. září představí také Divadlo loutek se svým projektem Pimprlárium, na programu se budou podílet také Ostravská univerzita, VŠB-TU Ostrava, Slezská univerzita a další partneři.

„Doprovodný program obohatí také krajské příspěvkové organizace. Žáci středních škol budou ochutnávkami prezentovat své gastro-umění, připraví si módní přehlídku nebo dějepisný kvíz. Jedním ze symbolů sametové revoluce bylo cinkání klíčů, a tak nám žáci střední školy nám předvedou jejich výrobu. Zajímavá bude jistě i prezentace ostravské Střední školy teleinformatiky, která nám přiblíží vývoj telefonů uplynulých let. Budu moc rád, když se lidé z regionu přijdou na krajský úřad podívat,“ uzavřel ředitel úřadu Tomáš Kotyza a upřesnil, že se hejtmanství nachází nedaleko Domu kultury města Ostravy na ulici 28. října.

Návštěvníci krajského úřadu si připomenou 30 let od sametu

Nejčtenější

HANÁK New Collection

Nový matný lak antracit a přírodní dýha dubu rustikal hnědého

HANÁK NÁBYTEK představuje novou kolekci nábytku, která uspokojí i ty nejnáročnější klienty. Toužíte po něčem...

Chytrý trávník umí číst předpovědi počasí

Chytrý trávník umí číst předpovědi počasí

Jak šetřit s vodou? Jak zamezit vysychání půdy? Jak si udržet zelený trávník? A jak přitom ušetřit energii? To jsou...

Na hlučínském Dětském ranči si můžete užít nejen den s koňmi

Na hlučínském Dětském ranči si můžete užít nejen den s koňmi

V příjemném prostředí na břehu Hlučínského jezera nedaleko Ostravy leží unikátní dětský ranč, který se stal za léta...

Státu vynáší nová výstavba miliardy. Ty ale musí investovat jinak!

Státu vynáší nová výstavba miliardy. Ty ale musí investovat jinak!

Z výstavby tolik potřebných nových bytů, kanceláří, obchodů a skladů stát získává na daních od soukromých investorů...

Praha znovu sešívaná? Vsaďte si a získejte 150 Kč zdarma!

Praha znovu sešívaná? Vsaďte si a získejte 150 Kč zdarma!

Nejsledovanější zápas podzimu na české prvoligové scéně je tu. Na Letné si to rozdají dva nesmiřitelní rivalové Sparta...

Další z rubriky

Díky partnerství s Festivalem světel se rozzáří komín společnosti DEZA

Díky partnerství s Festivalem světel se rozzáří komín společnosti DEZA

Chemický závod, průmyslový areál, organická chemie. Ptáte se, co to má společného s kulturou? Společnost DEZA, a. s. se...

Avion do Ostravy poprvé přivede překážkový závod Gladiator race

Avion do Ostravy poprvé přivede překážkový závod Gladiator race

Běžecký závod na 6 až 10 kilometrů, mnohdy v extrémním terénu. Nechybí bahno, voda, prudké výběhy či hustý les doplněný...

FOKUS optik upozorňuje: Příspěvek na brýle od pojišťovny jen do 31. 7.

FOKUS optik upozorňuje: Příspěvek na brýle od pojišťovny získáte pouze do 31....

Málokdo ví, že již pouze do 31. července budou zdravotní pojišťovny přispívat na brýle lidem starším 14 let. Podle...

Návštěvníci krajského úřadu si připomenou 30 let od sametu

Návštěvníci krajského úřadu si připomenou 30 let od sametu

Blížící se kulaté výročí sametové revoluce si návštěvníci Krajského úřadu Moravskoslezského kraje připomenou na dni...

Najdete na iDNES.cz