Moravskoslezský kraj, to je zimní dovolená bez starostí

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Každý rok se v zimě severní Moravou a Slezskem vinou běloskvoucí stuhy upravených běžkařských tras splétajících se do dvou magistrál, Beskydské a Jesenické. A každoročně se Moravskoslezský kraj stará o to, aby byla zimní dovolená v regionu pod Lysou horou a Pradědem ještě lepší než rok předešlý.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Lysá hora | foto: Moravian-silesian Tourism

Vylepšení se dočkala například mobilní aplikace Běžky Severní Morava, kterou Moravskoslezský kraj zdarma poskytuje již od letošního ledna. Jde o uceleného průvodce po běžkařských trasách v Beskydech a Jeseníkách, kde k naplánování výletu slouží například funkce v podobě interaktivní mapy, popisu tratě, její délky a obtížnosti či doby zdolávání nebo stoupání a klesání. Uživatel se může podívat na záběry z webkamer, dozvědět se, kde se poblíž tratě občerstvit, kde je nejbližší servis či horská chata nebo jaké zajímavosti lze v okolí navštívit. 

Třešničkou na dortu jsou informace o upravenosti tratí, včetně zobrazení přesného času poslední úpravy, které bude tuto zimu ještě preciznější než dřív. Díky systému GPS totiž rolby přímo vykreslí skutečně upravený okruh, který se promítne do mapy v aplikaci. 

„Moravskoslezský kraj navíc uzavřel memorandum o spolupráci s Lesy ČR, aby při těžbě dřeva byly běžecké trasy zohledňovány a provozovatelé roleb byli dopředu informováni v případě nutnosti objížďky,“ říká Jan Krkoška, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje, a dodává: „Pokud bude řidič rolby nucen část trasy vynechat, samozřejmě se to ihned zobrazí v online mapách.“

Moravskoslezský kraj, to je zimní dovolená bez starostí

Praděd

Že se kraj na zimní sezonu připravuje skutečně poctivě, potvrzuje rovněž investice do úpravy rekordního počtu kilometrů běžkařských tras – letos půjde až o 870 km! Běžkaři se budou moci po upravené trati vydat až na nejvyšší vrchol Beskyd – Lysou horu –, nebo nově kolem Bukovce či turistické chaty Ostrý v Těšínských Beskydech. Investice směřovaly také do údržby všech GPS zařízení na strojích upravujících běžkařské tratě, aby bylo zajištěno správné vysílání dat do systému zmíněné aplikace.

Pustevny

Pustevny

Uvedená vylepšení se promítnou také do přesnosti map běžkařských tratí v internetovém průvodci po Severní Moravě a Slezsku www.severnimorava.travel, který vytvořila krajská destinační společnost Moravian-Silesian Tourism. Ta má na starost také nově vzniklou microsite www.severnimorava.travel/zima poskytující spoustu užitečných a aktuálních informací i tipů pro dokonalou zimní dovolenou v Moravskoslezském kraji, od nejlepších lyžařských a běžkařských areálů přes památky, turistické atrakce, wellness centra až po ubytování a gastronomii. 

Jsou zde také zbrusu nové mapy s informacemi o lyžařských areálech a sjezdovkách v Beskydech a Jeseníkách, které vyjdou také v papírové verzi, a to již před Vánoci!

V Moravskoslezském kraji prostě můžete starosti hodit za hlavu a užít si zimní dovolenou jak se patří!

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Mezi hlavní vrcholy sázkařské sezóny budou patřit v roce 2019 tenisové grandslamy. Prvním z nich, který tradičně začíná...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Udělejte něco pro sebe, pořiďte si infrasaunu

Infrasauna Rowen pro 4 osoby nabízí saunování pro celou rodinu. Má 11...

Ta je skvělá nejen pro parádní relaxaci v teple, což přijde v zimních měsících opravdu vhod, ale pečuje i o zdraví. A...

Obchodování online – vysoké zisky a vysoká rizika, Díl 1.

trading

Uživatelé tradingových platforem mají k dispozici nástroje profesionálních obchodníků s akciemi, ale podceňují často...

Další z rubriky

Ostravský Avion Shopping Park nabízí program pro celou rodinu

Ostravský Avion Sport Park nabídne v srpnu speciální program pro celou rodinu.

Avion Shopping Park Ostrava se dlouhodobě snaží přinášet svým zákazníkům radost z nakupování a také možnost aktivně...

Moravskoslezský kraj, to je zimní dovolená bez starostí

Lysá hora

Každý rok se v zimě severní Moravou a Slezskem vinou běloskvoucí stuhy upravených běžkařských tras splétajících se do...

Co děláme jinak na osmiletém gymnáziu PORG

Co děláme jinak na osmiletém gymnáziu PORG

PORG je nestátní osmileté gymnázium mezinárodní škola, bilingvní mateřská škola a základní škola, dvě školy sídlí v...

Najdete na iDNES.cz