Místo půl hodiny máme hotovo za 10 sekund. S prací nám pomáhá robot.

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Zavádění automatizace je v současnosti vůbec jedním z nejsledovanějších trendů v byznysu. Firmy od něj očekávají hlavně zvýšení efektivity v provádění rutinních činností. V OKINU jsme po roce 2015 řešili velký nápor na HR oddělení. Automatizace konkrétních procesů se ukázala cestou z problému.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Robot | foto: OKIN BPS

V Ostravském OKINU jsme se před pár lety zaměřili přesně na doménu, ve které roboti vynikají a vyřešili jsme tak jeden z velkých interních problémů. OKIN BPS během posledních let výrazně rostl, ale kromě pozitivních efektů to s sebou přineslo i problémy v podobě vysoké zátěže HR oddělení, které řešilo doslova stovky jednotlivých úkonů spojených s náborem a správou zaměstnaneckého kmene. Na konci roku 2016 jsme proto odstartovali projekt, který si vytkl za cíl maximální možnou racionalizaci právě v HR procesech firmy.

V první fázi projektu bylo zapotřebí především detailně zmapovat oblasti a firemní procesy, do kterých měl projekt zasáhnout. Základní mapování zabralo téměř tři měsíce, ale důkladná příprava se rozhodně vyplatila. Na základě tohoto mapování jsme se rozhodli k zakoupení BPM (Business process management) platformy na které jsme interně vyvinuli komplexní systém zaměřený na zpracovávání operací s vysokou frekvencí opakování a nutností schvalování na různých úrovních managementu. Jednalo se zejména o agendu náboru, onboardingu, požadavků na změny, evidenci mateřských dovolených a offboardingu pracovních pozic.

Abychom z nasazení automatizačního systému vytěžili maximum vrátili jsme se ještě jednou k fázi mapování firemních procesů. Tentokrát jsme do něj ale zahrnuli i návaznosti mezi jednotlivými interními systémy, kterých se celý projekt týkal. Přesto, že si tato fáze vyžádala další tři měsíce koncentrovaného úsilí, výsledek nás posunul mnohem dál, než jsme na začátku projektu zamýšleli. V rámci vnitropodnikových procesů jsme totiž identifikovali jednoznačnou možnost nasazení robota, který by převzal velkou část agendy s vysokou mírou opakování a nutnosti propisování údajů na různá místa.

Výsledky projektu automatizace přinesly pro OKIN BPS několik zcela zásadních změn a konkrétní výsledky byly dokonce lepší, než jsme původně očekávali. Celková časová náročnost nejpoužívanějších HR procesů klesla řádově z desítek minut na pár sekund a efektivita práce s daty naopak diametrálně vzrostla. Toho jsme docílili zejména unifikací systému pro komunikaci s kandidáty a uplatněním robota, který zaznamenává veškerá data do podnikových systémů automaticky. Díky využití chytrých formulářů, automatizovaného pracovního postupu a reportingu se podařilo minimalizovat i chybovost lidského faktoru. Jednotná databáze pak zajišťuje, že se jednou zapsaná data objeví na všech potřebných místech bez nutnosti opakovaného vyplňování. Automatizovaný systém nahradil práci dvou lidí při repetitivních operacích zápisu dat do personálního systému. Tyto zaměstnance jsme pak mohli přesunout na úkoly s vyšší přidanou hodnotou.

Co říct k významu celého projektu na závěr? Pokud se situace ve firmě změní natolik, že už staré postupy nestačí, nebojte se podívat na samotné základy jejich fungování a upravit je. Nebojte se ani opakovaně vrátit k určité důležité fázi projektu, kde se rozhoduje o jeho celkové podobě: upravit směr neznamená prohru. Znamená to schopnost reflexe. A ještě něco - pokud nějakou práci zvládne robot, nenuťte jí dělat lidi.

Autor: Martina Szturc Káňová, HR ředitelka v OKIN BPS

logo

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Mezi hlavní vrcholy sázkařské sezóny budou patřit v roce 2019 tenisové grandslamy. Prvním z nich, který tradičně začíná...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Udělejte něco pro sebe, pořiďte si infrasaunu

Infrasauna Rowen pro 4 osoby nabízí saunování pro celou rodinu. Má 11...

Ta je skvělá nejen pro parádní relaxaci v teple, což přijde v zimních měsících opravdu vhod, ale pečuje i o zdraví. A...

Obchodování online – vysoké zisky a vysoká rizika, Díl 1.

trading

Uživatelé tradingových platforem mají k dispozici nástroje profesionálních obchodníků s akciemi, ale podceňují často...

Další z rubriky

Přijďte si zalyžovat do Těšínských Beskyd. Máme nové sedačkové lanovky

Přijďte si zalyžovat do Těšínských Beskyd

Také letos bude nabídka lyžařských areálů v Těšínském Slezsku představovat důležité zprávy pro lyžaře a sněhové...

Tip na výlet: železná cyklotrasa v Karviné láká na kolo

Tip na výlet: Železná cyklotrasa v Karviné láká na kolo

Za dobrými cyklotrasami už dávno nemusíme do Holandska. Stezky rostou v Moravskoslezském kraji jako houby po dešti,...

Nejkrásnější vánoční atmosféru zažijete v ostravském Avionu

Nejkrásnější vánoční atmosféru zažijete v ostravském Avionu

Předvánoční období se v Avion Shopping Parku Ostrava opět nese v duchu filmu Anděl Páně. Nákupní centrum po loňském...

Najdete na iDNES.cz