Místo půl hodiny máme hotovo za 10 sekund. S prací nám pomáhá robot.

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Zavádění automatizace je v současnosti vůbec jedním z nejsledovanějších trendů v byznysu. Firmy od něj očekávají hlavně zvýšení efektivity v provádění rutinních činností. V OKINU jsme po roce 2015 řešili velký nápor na HR oddělení. Automatizace konkrétních procesů se ukázala cestou z problému.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Robot | foto: OKIN BPS

V Ostravském OKINU jsme se před pár lety zaměřili přesně na doménu, ve které roboti vynikají a vyřešili jsme tak jeden z velkých interních problémů. OKIN BPS během posledních let výrazně rostl, ale kromě pozitivních efektů to s sebou přineslo i problémy v podobě vysoké zátěže HR oddělení, které řešilo doslova stovky jednotlivých úkonů spojených s náborem a správou zaměstnaneckého kmene. Na konci roku 2016 jsme proto odstartovali projekt, který si vytkl za cíl maximální možnou racionalizaci právě v HR procesech firmy.

V první fázi projektu bylo zapotřebí především detailně zmapovat oblasti a firemní procesy, do kterých měl projekt zasáhnout. Základní mapování zabralo téměř tři měsíce, ale důkladná příprava se rozhodně vyplatila. Na základě tohoto mapování jsme se rozhodli k zakoupení BPM (Business process management) platformy na které jsme interně vyvinuli komplexní systém zaměřený na zpracovávání operací s vysokou frekvencí opakování a nutností schvalování na různých úrovních managementu. Jednalo se zejména o agendu náboru, onboardingu, požadavků na změny, evidenci mateřských dovolených a offboardingu pracovních pozic.

Abychom z nasazení automatizačního systému vytěžili maximum vrátili jsme se ještě jednou k fázi mapování firemních procesů. Tentokrát jsme do něj ale zahrnuli i návaznosti mezi jednotlivými interními systémy, kterých se celý projekt týkal. Přesto, že si tato fáze vyžádala další tři měsíce koncentrovaného úsilí, výsledek nás posunul mnohem dál, než jsme na začátku projektu zamýšleli. V rámci vnitropodnikových procesů jsme totiž identifikovali jednoznačnou možnost nasazení robota, který by převzal velkou část agendy s vysokou mírou opakování a nutnosti propisování údajů na různá místa.

Výsledky projektu automatizace přinesly pro OKIN BPS několik zcela zásadních změn a konkrétní výsledky byly dokonce lepší, než jsme původně očekávali. Celková časová náročnost nejpoužívanějších HR procesů klesla řádově z desítek minut na pár sekund a efektivita práce s daty naopak diametrálně vzrostla. Toho jsme docílili zejména unifikací systému pro komunikaci s kandidáty a uplatněním robota, který zaznamenává veškerá data do podnikových systémů automaticky. Díky využití chytrých formulářů, automatizovaného pracovního postupu a reportingu se podařilo minimalizovat i chybovost lidského faktoru. Jednotná databáze pak zajišťuje, že se jednou zapsaná data objeví na všech potřebných místech bez nutnosti opakovaného vyplňování. Automatizovaný systém nahradil práci dvou lidí při repetitivních operacích zápisu dat do personálního systému. Tyto zaměstnance jsme pak mohli přesunout na úkoly s vyšší přidanou hodnotou.

Co říct k významu celého projektu na závěr? Pokud se situace ve firmě změní natolik, že už staré postupy nestačí, nebojte se podívat na samotné základy jejich fungování a upravit je. Nebojte se ani opakovaně vrátit k určité důležité fázi projektu, kde se rozhoduje o jeho celkové podobě: upravit směr neznamená prohru. Znamená to schopnost reflexe. A ještě něco - pokud nějakou práci zvládne robot, nenuťte jí dělat lidi.

Autor: Martina Szturc Káňová, HR ředitelka v OKIN BPS

logo

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Mistr republiky René Andrle ambasadorem elektrokol MTF

Elektrokola MTF

Bývalý profesionální cyklista René Andrle, který získal během své sportovní kariéry titul mistra republiky a startoval...

Češi míří do Wembley! Vsaďte si u Tipsportu a získejte 150 Kč zdarma

Češi míří do Wembley! Vsaďte si u Tipsportu a získejte 150 Kč zdarma

Kvalifikace na příští mistrovství Evropy ve fotbale startuje. A pořádně zostra! Český výběr zahájí cestu na turnaj,...

Studuj moderní technologie a současně vydělávej na Univerzitě obrany

Studuj moderní technologie a současně vydělávej na Univerzitě obrany

Březen je ještě měsícem podávání přihlášek na vysoké školy. Jaký obor je perspektivní? Zvol si technické vzdělání na...

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat.

Stejně jako většina z vás mám peněženku plnou plastových karet. Některé používám prakticky každý den, jiné jen když...

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat.

Stejně jako většina z vás mám peněženku plnou plastových karet. Některé používám prakticky každý den, jiné jen když...

Další z rubriky

Gultio chrání svými unikátními výrobky hutníky i zdravotníky

Gultio chrání svými unikátními výrobky hutníky i zdravotníky

Když mu lékaři po magnetické rezonanci páteře nekompromisně zakázali svařování, rozhodl se dnes 51letý René Gryga najít...

Sedm důvodů, proč studovat VŠB – Technickou univerzitu Ostrava

Rektorát

Studujte techniku, ekonomii nebo přírodní vědy v Ostravě. Přinášíme vám důvody, proč si vybrat zrovna VŠB – Technickou...

Veletrh i-Mobilita se koná na Černé louce v Ostravě

Veletrh i-Mobilita se koná na Černé louce v Ostravě

Veletrh i-Mobilita, který se koná v Ostravě na Černé louce, přináší spoustu krásných inteligentních aut ohleduplných k...

Najdete na iDNES.cz