Kraj má na opravy silnic přes miliardu korun, opravy skončí v říjnu

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Stavební ruch na krajských cestách bude pokračovat až do konce října. Neobejde se bez uzavírek, mnoha dopravních omezeních. A bude vyžadovat také velké pochopení veřejnosti. Moravskoslezský kraj má na rekonstrukce a modernizace silnic II. a III. třídy 1,2 miliardy korun.

Kraj má na opravy silnic přes miliardu korun, opravy skončí v říjnu | foto: MSK

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Řidiče i obyvatele tak sice mnohde čekají objížďky, čekání v kolonách, větší hluk, ale tyto nepříjemnosti budou vyváženy kvalitními komunikacemi.

Informace o aktuálních uzavírkách najdou řidiči na webu kraje: www.msk.cz a na webu: www.dopravniinfo.cz

„Silnice je nutné opravit, technický stav třetiny z nich je velmi špatný. A to i proto, že v minulosti se do nich neinvestovalo,“ říká náměstek hejtmana pro dopravu a chytrý region Jakub Unucka. Vysvětlil, že na opravy silnic se kraji podařilo získat zhruba tři a půlkrát více peněz než v roce 2017.
„Se stejnou částkou počítáme i příští rok. Takže když to trochu nadsadím, stavět se bude téměř na každém kilometru a hlavně během prázdnin, kdy je provoz na cestách přece jenom menší. Někdy už jsou řidiči z těch oprav a objížděk zoufalí, ale jinak se to udělat nedá, aby ‚nepropadly‘ vyčleněné peníze, a zároveň jsme dostáli všem zákonům, technologickým postupům, nařízením a pravidlům. Chceme modernizovat silniční síť rovnoměrně v celém regionu, rozhodující je jejich technický stav. Nejdříve proto přicházejí na řadu ty silnice, které jsou v havarijním stavu a mohly by ohrozit bezpečnost provozu,“ dodal náměstek hejtmana.

Opravují se nejen silnice

Správa silnic Moravskoslezského kraje se stará o 2 735 kilometrů silnic nižších tříd, třetina z nich je v havarijním stavu. Sestaven je plán generálních oprav silnic II. a III. třídy v ucelených tazích. Vyměňují se nejen vozovky, ale opravují se také související objekty - opěrné zdi, propustky, mosty a křižovatky, překládají sítě - elektřina, plyn, voda, kanalizace. Upravují se také krajnice, čistí příkopy, obnovuje dopravní značení atd. V programu je také oprava 139 mostů. Ve špatném stavu jich je třiatřicet, ani jednomu z nich však nehrozí okamžité uzavření.

Kraj má na opravy silnic přes miliardu korun, opravy skončí v říjnu
Kraj má na opravy silnic přes miliardu korun, opravy skončí v říjnu

Kraj spolupracuje s představiteli obcí a měst, kterých se opravy dotýkají. Podle Jakuba Unucky se snaží o maximální informovanost občanů, řidičů a návštěvníků. „Vytvořit harmonogram prací, výluk a uzavírek, který by vyhovoval všem je ale velmi těžké. Navíc zákon zakazuje v zastavěných oblastech pracovat v noci a musí se dodržovat technologické přestávky. Občany informujeme také prostřednictvím sociálních sítí, mobilních aplikací, dopravního zpravodajství. V Rádiu Dálnice běží specializovaná hlášení jen pro náš kraj, rozjeli jsme informační kampaň,“ vyjmenoval náměstek hejtmana Unucka.

Kraj dbá na kvalitu oprav

Dodal, že i letos bude na vybraných stavbách pokračovat měření asfaltových vrstev pomocí technologie 3D skenování. Díky tomu má kraj větší kontrolu, zda stavbaři udělali vše přesně podle projektu.

Fotogalerie

„Letos končí například záruka na silnicích z Frenštátu pod Radhoštěm do obce Tiché (III/4848) a na průtahu Ludgeřovic (silnice III/46611 a III/4697). Končící záruky si hlídáme, každoročně po zimě vyhodnocujeme se zhotovitelem provedené souvislé opravy. Pokud zjistíme nedostatky, práce reklamujeme. Zhotovitel je musí na své náklady opravit. Chceme, aby řidiči za vynaložené veřejné peníze jezdili po kvalitně opravené komunikaci,“ uvádí ředitel Správy silnic Moravskoslezského kraje Tomáš Böhm.

Další informace na: www.msk.cz, www.dopravniinfo.cz

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Mezi hlavní vrcholy sázkařské sezóny budou patřit v roce 2019 tenisové grandslamy. Prvním z nich, který tradičně začíná...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Obchodování online – vysoké zisky a vysoká rizika, Díl 1.

trading

Uživatelé tradingových platforem mají k dispozici nástroje profesionálních obchodníků s akciemi, ale podceňují často...

Nudíte se? Zkuste rande bez závazků

Nudíte se? Zkuste rande bez závazků

Tajné erotické fantazie žen se stále častěji stávají skutečností na platformách nezávazného seznamování. Dámy zde mohou...

Další z rubriky

Tyrkysová sbírka měla úspěch. Děkujeme dárcům za štědrost

Tyrkysová sbírka měla úspěch. Děkujeme dárcům za štědrost!

100 000 korun. Na takovou částku byl vypsán šek Tyrkysové sbírky pro Křídlení nadační fond, který nyní částku...

Ostravský Avion Shopping Park nabízí program pro celou rodinu

Ostravský Avion Sport Park nabídne v srpnu speciální program pro celou rodinu.

Avion Shopping Park Ostrava se dlouhodobě snaží přinášet svým zákazníkům radost z nakupování a také možnost aktivně...

Přijďte si zalyžovat do Těšínských Beskyd. Máme nové sedačkové lanovky

Přijďte si zalyžovat do Těšínských Beskyd

Také letos bude nabídka lyžařských areálů v Těšínském Slezsku představovat důležité zprávy pro lyžaře a sněhové...

Najdete na iDNES.cz