Kdo vaří nejlepší tmavý pivní speciál v ČR? Budete překvapeni

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Ve druhé polovině října byly v Praze vyhlášeny výsledky prestižní pivovarské soutěže Cerevisa Specialis, která se jako jediná v Česku zaměřuje na produkci pivních speciálů. V kategorii tmavých a polotmavých speciálů byla nejlepším pivem za rok 2018 vyhlášena ostravská Černá Barbora.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Kdo vaří nejlepší tmavý pivní speciál v ČR? Budete překvapeni. | foto: Ostravar

Černá Barbora je třináctistupňový tmavý pivní speciál z Pivovaru Ostravar. Je uvařena ze čtyř sladů a hořkých odrůd chmele. Nejlepší tmavý pivní speciál současnosti spatřil světlo světa v roce 2014, kdy pivo poprvé uvařil Roman Richter se svým týmem pro ostravské pivní slavnosti. Dlouhou dobu Ostravar vařil pivo jen v limitovaných várkách a distribuval pouze na Ostravsku.

„Reakce na naše černé pivo byla velmi pozitivní. S rostoucí poptávkou jsme s postupem času začali uvažovat o celoroční produkci a celostátní distribuci,” prozrazuje Roman Richter. Správný čas nastal letos. „V černém pivu vidíme zajímavý potenciál růstu, a to jak u nás, tak i na Slovensku. Zejména má-li takovou kvalitu, jakou má právě Černá Barbora,” tvrdil v květnu vrchní sládek. O šest měsíců později se ostravské pivo stalo nejlepším tmavým pivním speciálem v Česku.

Informace ze zákulisí soutěže

Soutěž Cerevisia Specialis o pivní speciál roku je vyhlašována od roku 2009, kdy tato kategorie začala hrát na tuzemském pivním trhu významnou roli. Vzorky piv hodnotí vždy dva nezávislé expertní panely. 

První je složen z 12 specialistů odborných institucí včetně členů degustační komise Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského, který je odborným garantem soutěže. Druhý osmičlenný panel, kterému se říká panel reprezentantů, je sestaven z významných osobností z řad novinářů, lékařů a apodobně, působících mimo pivovarství.

Soutěž probíhá celkem ve 4 kategoriích: nejlepší světlý pivní speciál, nejlepší polotmavý a tmavý pivní speciál, nejlepší svrchně kvašený speciál a čtvrtou kategorii tvoří volná disciplina tzv. neobvyklých piv. Letošního ročníku se zúčastnil rekordní počet pivovarů s historicky nejvyšším počtem piv. Černá Barbora soutěžila v kategorii polotmavých a tmavých speciálních piv.

Ostravar speciály umí

Pivovar Ostravar patří k nejstarším dobře fungujícím podnikům na území města Ostravy. Filosofií pivovaru Ostravar je dlouhodobé zaměření se primárně na region, z nějž pochází. Vedle pevného sepětí s Moravskoslezským krajem je ostravský pivovar vyhlášený právě svými pivními speciály. 

„První ocenění za speciální pivo obdržel Ostravar před více než 50 lety. V době, kdy jsme získali ocenění za čtrnáctistupňový světlý speciál Baník, nebyla řada našich konkurentů, ještě na světě,“ připomíná Roman Richter. Spoustu cen pro Ostravar posbírala na přelomu nového tisíciletí také piva Velvet a Kelt a výjimečných úspěchů pak dosáhl Ostravar Strong, legendární světlá čtrnáctka z let 2003 až 2006, která neměla ve své době konkurenci.

V současné době má Ostravar pro pivní speciály dokonce vlastní značku Speciály ze spilky. Jedná se o limitované várky řemeslně zpracovaných piv, které jsou vyšlechťovány na spilce.

www.ostravar.cz

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Mezi hlavní vrcholy sázkařské sezóny budou patřit v roce 2019 tenisové grandslamy. Prvním z nich, který tradičně začíná...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Udělejte něco pro sebe, pořiďte si infrasaunu

Infrasauna Rowen pro 4 osoby nabízí saunování pro celou rodinu. Má 11...

Ta je skvělá nejen pro parádní relaxaci v teple, což přijde v zimních měsících opravdu vhod, ale pečuje i o zdraví. A...

Obchodování online – vysoké zisky a vysoká rizika, Díl 1.

trading

Uživatelé tradingových platforem mají k dispozici nástroje profesionálních obchodníků s akciemi, ale podceňují často...

Další z rubriky

Ostravar Aréna je v Evropě jedinečná. Víme proč

Ostravar Aréna je v Evropě jedinečná. Víme proč.

Ostravar aréna má za sebou úspěšný rok. V hale se během letošního roku objevila celá řada osobností. Naposledy rocková...

Moravskoslezský kraj, to je zimní dovolená bez starostí

Lysá hora

Každý rok se v zimě severní Moravou a Slezskem vinou běloskvoucí stuhy upravených běžkařských tras splétajících se do...

Předvánoční veselí na opavském Dolňáku

Předvánoční veselí na opavském Dolňáku

Opavské Vánoční trhy zvou také letos na skvělý program, řemesla a tradice. Dolní náměstí bude od 25. listopadu až do...

Najdete na iDNES.cz