Kdo vaří nejlepší tmavý pivní speciál v ČR? Budete překvapeni

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Ve druhé polovině října byly v Praze vyhlášeny výsledky prestižní pivovarské soutěže Cerevisa Specialis, která se jako jediná v Česku zaměřuje na produkci pivních speciálů. V kategorii tmavých a polotmavých speciálů byla nejlepším pivem za rok 2018 vyhlášena ostravská Černá Barbora.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Kdo vaří nejlepší tmavý pivní speciál v ČR? Budete překvapeni. | foto: Ostravar

Černá Barbora je třináctistupňový tmavý pivní speciál z Pivovaru Ostravar. Je uvařena ze čtyř sladů a hořkých odrůd chmele. Nejlepší tmavý pivní speciál současnosti spatřil světlo světa v roce 2014, kdy pivo poprvé uvařil Roman Richter se svým týmem pro ostravské pivní slavnosti. Dlouhou dobu Ostravar vařil pivo jen v limitovaných várkách a distribuval pouze na Ostravsku.

„Reakce na naše černé pivo byla velmi pozitivní. S rostoucí poptávkou jsme s postupem času začali uvažovat o celoroční produkci a celostátní distribuci,” prozrazuje Roman Richter. Správný čas nastal letos. „V černém pivu vidíme zajímavý potenciál růstu, a to jak u nás, tak i na Slovensku. Zejména má-li takovou kvalitu, jakou má právě Černá Barbora,” tvrdil v květnu vrchní sládek. O šest měsíců později se ostravské pivo stalo nejlepším tmavým pivním speciálem v Česku.

Informace ze zákulisí soutěže

Soutěž Cerevisia Specialis o pivní speciál roku je vyhlašována od roku 2009, kdy tato kategorie začala hrát na tuzemském pivním trhu významnou roli. Vzorky piv hodnotí vždy dva nezávislé expertní panely. 

První je složen z 12 specialistů odborných institucí včetně členů degustační komise Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského, který je odborným garantem soutěže. Druhý osmičlenný panel, kterému se říká panel reprezentantů, je sestaven z významných osobností z řad novinářů, lékařů a apodobně, působících mimo pivovarství.

Soutěž probíhá celkem ve 4 kategoriích: nejlepší světlý pivní speciál, nejlepší polotmavý a tmavý pivní speciál, nejlepší svrchně kvašený speciál a čtvrtou kategorii tvoří volná disciplina tzv. neobvyklých piv. Letošního ročníku se zúčastnil rekordní počet pivovarů s historicky nejvyšším počtem piv. Černá Barbora soutěžila v kategorii polotmavých a tmavých speciálních piv.

Ostravar speciály umí

Pivovar Ostravar patří k nejstarším dobře fungujícím podnikům na území města Ostravy. Filosofií pivovaru Ostravar je dlouhodobé zaměření se primárně na region, z nějž pochází. Vedle pevného sepětí s Moravskoslezským krajem je ostravský pivovar vyhlášený právě svými pivními speciály. 

„První ocenění za speciální pivo obdržel Ostravar před více než 50 lety. V době, kdy jsme získali ocenění za čtrnáctistupňový světlý speciál Baník, nebyla řada našich konkurentů, ještě na světě,“ připomíná Roman Richter. Spoustu cen pro Ostravar posbírala na přelomu nového tisíciletí také piva Velvet a Kelt a výjimečných úspěchů pak dosáhl Ostravar Strong, legendární světlá čtrnáctka z let 2003 až 2006, která neměla ve své době konkurenci.

V současné době má Ostravar pro pivní speciály dokonce vlastní značku Speciály ze spilky. Jedná se o limitované várky řemeslně zpracovaných piv, které jsou vyšlechťovány na spilce.

www.ostravar.cz

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Mistr republiky René Andrle ambasadorem elektrokol MTF

Elektrokola MTF

Bývalý profesionální cyklista René Andrle, který získal během své sportovní kariéry titul mistra republiky a startoval...

Češi míří do Wembley! Vsaďte si u Tipsportu a získejte 150 Kč zdarma

Češi míří do Wembley! Vsaďte si u Tipsportu a získejte 150 Kč zdarma

Kvalifikace na příští mistrovství Evropy ve fotbale startuje. A pořádně zostra! Český výběr zahájí cestu na turnaj,...

Studuj moderní technologie a současně vydělávej na Univerzitě obrany

Studuj moderní technologie a současně vydělávej na Univerzitě obrany

Březen je ještě měsícem podávání přihlášek na vysoké školy. Jaký obor je perspektivní? Zvol si technické vzdělání na...

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat.

Stejně jako většina z vás mám peněženku plnou plastových karet. Některé používám prakticky každý den, jiné jen když...

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat.

Stejně jako většina z vás mám peněženku plnou plastových karet. Některé používám prakticky každý den, jiné jen když...

Další z rubriky

Veletrh i-Mobilita se koná na Černé louce v Ostravě

Veletrh i-Mobilita se koná na Černé louce v Ostravě

Veletrh i-Mobilita, který se koná v Ostravě na Černé louce, přináší spoustu krásných inteligentních aut ohleduplných k...

Nemocnici v Orlové čekají změny

Krajská nemocnice v Orlové bude dál sloužit pacientům.

Akutní lůžková péče se z orlovské nemocnice přesune na pracoviště v Karviné-Ráji a do Nemocnice s poliklinikou Havířov....

Máte rádi retro? Přijďte se pobavit i nakoupit do ostravského Avionu

Ilustrační foto z Retro dnů z roku 2018

Také si rádi zavzpomínáte, jak jsme se kdysi oblékali, jak jsme bydleli nebo kam jsme jezdili na dovolenou? Po...

Najdete na iDNES.cz