iDNES.cz

Hasiči dostali od kraje majetek za více než 120 milionů

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Dýchací přístroje, elektrocentrály, lokátory do auta, ale i cisternové stříkačky či například automobil na záchranu zvířat. To jsou dary, které kraj věnoval hasičům z regionu. Profesionální i dobrovolné hasiče kraj podporuje dlouhodobě, jsou nepostradatelní pro zajištění bezpečnosti lidí i majetku.

Kraj hasičům nakoupil nejen cisternové stříkačky, ale i další potřebné vybavení. | foto: Moravskoslezský kraj

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

„Dění během pandemie nám potvrdilo, jak moc důležití jsou hasiči pro naši společnost. Jejich zapojení v rozvozu ochranných prostředků a později i vakcín bylo nesmírně důležité v boji proti koronaviru. Profesionální nebo dobrovolní hasiči také dezinfikovali celé domovy nebo pomáhali se zajištěním testování. A samozřejmě nadále plnili své běžné pracovní povinnosti, jako jsou zásahy při požárech či jiných mimořádných událostech. Je proto nezbytně nutné, aby měli co nejvhodnější podmínky pro svou náročnou práci. Proto hasičům Moravskoslezský kraj věnuje techniku potřebnou pro jejich činnost,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák a připomněl, že letos už kraj hasičům věnoval vybavení za více než 25 milionů korun. Šlo o vyprošťovací vaky, dekontaminační sprchu nebo třeba IT vybavení. Dalšími 12 miliony kraj letos na jaře přispěl i na rekonstrukce hasičských zbrojnic.

(zleva) Ředitel krajských hasičů genmjr. Vladimír Vlček, hejtman kraje Ivo...

(zleva) Ředitel krajských hasičů genmjr. Vladimír Vlček, hejtman kraje Ivo Vondrák a zástupce Krajského sdružení hasičů Jan Dumbrovský.

Na červnovém jednání schválili krajští zastupitelé darování dalšího majetku, tentokrát v celkové hodnotě přes 120 milionů korun. Jedná se o 33 cisternových automobilových stříkaček a techniku na chemický monitoring, které měl moravskoslezský Hasičský záchranný sbor pět let ve výpůjčce. Toto vybavení bylo pořízeno z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko a nyní jej po uplynutí doby udržitelnosti kraj hasičům daruje. „Hasičům Moravskoslezský kraj pořídil také 3 nafukovací stany s bezdušovou konstrukcí, automobil pro zásahy na záchranu zvířat a další vybavení potřebné pro bezpečný rozvoz vakcín. To vše za více než tři a půl milionu korun,“ vyjmenoval hejtman kraje Ivo Vondrák s tím, že novou techniku obdrželo pro dobrovolné hasiče také 59 obcí.

Dobrovolní hasiči z Moravskoslezského kraje dostanou do užívání 50 sestav vzduchových izolačních dýchacích přístrojů, 44 přenosných elektrocentrál, dvě přenosná měřicí zařízení a zásobu ochranných osobních pracovních prostředků. Tyto dary mají hodnotu přes 3 miliony korun.

Hasiči dostali od Moravskoslezského kraje majetek za více než 120 milionů.

Hasiči dostali od Moravskoslezského kraje majetek za více než 120 milionů.

Další vybavení dostanou hasiči v Moravskoslezském kraji ještě ve druhé polovině tohoto roku, krajský Hasičský záchranný sbor obdrží širokospektrální ochranné filtry nebo třeba protichemické obleky. S podporou budou moci počítat i dobrovolní hasiči, získají například příspěvek na cisternové stříkačky i na rekonstrukce hasičských zbrojnic.

zpět na článek